Hamzo -  19-03-2012 13:08
Pure mage oynamanın püf noktaları...

Ellerimiz ;

Ellerimiz her daim 2 tuşta olmalı. Birincisi Meditation , ikincisi de Tab tuşu, bu tuşlarda olmalı sürekli elimiz ki daha seri oynayabilelim .

Frezetime açılımı ;

Şimdi bildiğiniz gibi her serverda çeşitli büyülerin çeşitli delay süreleri vardır bazıların ki kısa bazıların ki ise uzundur. Biz bir mage olarak bu haste yani hız süremizi ne kadar kısaltırsak o kadar avantajımızda olur bunun içinde bir büyü attınız, misal flam sanct büyü normalde 3 saniyede atıyor ve arkasından frezetime süresi oluyor. Yerinde sekerek halay çekmesini önlemek için flam sanct büyüsünün süresini hesaplamalı (serverına göre) ve hemen elimizle başka bir tuşa basıp Tab 'a abanmalıyız ki frezetime süresi kısalsın.

Tab War/Peace açılımı ;

Bunu sayılı mage 'nin kullandığı bir olaydır. Kişisel olarak söylemeliyim ki genelde player'lık yapmadan staff adayı mensuplar sizi speed sanıp jaile atabilirler veya oyunun kendi kapsamında olan bu War/Peace olayına bug abuse deyip kısıtlama yapabilirler. Ancak bu oyunda mapı açamamak skill menusüne erişmemek gibi bir olaydır. Şimdi bizim işimiz manamızla olduğu için sürekli her büyünün ardında bir kez tab tuşuna basıp meditation yapmamız gerek tabi bir mage karşısına gelince bu taktiği uygulamanızı öneririm, mage geldiğinde karşınıza vur kaç taktiğini uygulamalısınız.


Teleport Açılımı ;

Bunu warior hariç tüm class 'larda kullanabilirsiniz tabi ki de bazı serverlarda bunun delay 'ı uzun olduğundan kullanamaya bilirsiniz ama delay 'ı 0 olduğu sunucularda bir mage 'nin çok işine yarayan bir büyüdür. Playerlardan kaçarken sağ gösterip sol vurmak ve onları şaşırtmak paha biçilemez bunun için Cast spell - Teleport makrosunu ayarlamanız ve sadece koşarken target alıp dönmeniz gerekli.

Pvp Açılımı ;

Mage vs Mage ; Artık yeni nesil oyuncular poi atıp an maniye bağlıyorlar ama bu gerçekten çok saçma ve basit güzelim mage karakterini sadece 2 büyüden ibarettir diye kesip atıyorlar, gerçekten çok acı bence bir mage 'nin sadece deri seti , elinde kitabı ve reg 'i olmalı ama sunucuların bize getirisinden dolayı bizde ayak uyduruyoruz ben size kişisel pvp mi anlatayım, şimdi bu kendine aus unu flam 'ını atmıştır böyle doldurmuştur kendini donatmıştır. Siz ilk dispel (an ort ) büyüsüyle karartın bir dünyasını karşınızdaki rakip eli hızlıysa hemen toparlanır ama siz o aydınlana kadar yersiniz onu durmadan poi çalışısın durmadan poi poi haricinde büyü atmayın.

Worlock vs Mage ; Bu en sıkıntılı olduğumuz kısım ama basit yöntemleri var şimdi siz fake atacaksınız poi fizle 'yip an mani an mani fizle 'yip poi atacaksınız ki kafası karışsın baktınız çuval worlock yani sadece yumruk geliyor siz teleport poi, an mani, vas flam seri büyüleri koyun buna in mani, an nox, flam sanct , aus gibi büyüleri de ekleyebilirsiniz. Bazıları da teleport büyüsünü ezberlemiş oluyor siz teleport target 'ini alır almaz buda poi atıyor bunda fake atacaksınız teleport 'un target 'ini alıp fizle 'yip poi atacaksınız tabi ki de bunu adamın ismini sağa sola size göre nereye çekersiniz çekin o şekilde gerçekleştirebilirsiniz ve en önemlisi flam sanct tazelemeyi unutmayın.

Warior vs Mage ; En iki zıt karakter ve en kolay pvp ler bu class larda oluyor siz teleport olunca o elinize bow çekecek ama korkmayın onun yanına target olun o eline bow çekecek siz de deadly yi vurursunuz o ayılana kadar iş işten geçer warıor a uzaktan değil yakından damage verin unutmayın yakından istediğiniz herhangi bir büyü atın daha fazla damage vurursunuz, yakından an mani çalışısın fas flam ıd a unutmayalım ve sürekli flam sanct atın bu çok önemli.

Arkadaşlar mage benim en zevk aldığım class tır. Uzun yıllardır mage oynuyorum worlock un o Nebula'da estiği dönemlerde mage nin ezildiğini bile bile mage oynamaktan vazgeçmedim. Mage class ını sevmemin bir diğer nedeni de yapabileceklerinin kısıtlı olmaması dağarcığının çok geniş olması misal warıoru an ex liyip fire elemental çıkartıp duvardan kestirmek gibi veya bir mage karaktere mana drain atıp manasını sıfırlamak gibi...


YAZDIKLARIMI VAKİT AYIRIP OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
İYİ OYUNLAR.
SCHEAA 21-03-2012 19:26    
Türkiyede belkide yani kapışırken en zevk aldığım pure magesin hamzo böyle şeyleri yazman iyi birşey adamsın.
Mrs.xariyla 22-03-2012 18:33    
Warlockla kapısırken rel por ol demişsin iyi demişsinde dostum pvp lerde yasak diye birşey var.Wrest dalan Warlocka tek çözüm usjux u 1 kere atıp dexini 82 lere düşürüp 4-5 kare mesafe acıp innox atıp spelldelay saniyesinden sonra 1-2 saniye yürüme payıyla innox vermek veya sadece innox atmaktır.Warrior ise ver poiyi sürekli return 1 olcagından silahla vuramaz kendi kendine ölsün.Mage vs mage de etkilenmez robe varsa pvp ye direk anmaniyle baslayıp anmaniyle bitirceksin tmm belki sıkıcı ama devir böyle kaybetmek istemiyorsan kurala göre şartara göre kapısacaksın.Bende yıllardır P.mage oynarım benide gören tanıyan olmustur ( xtoindery demonaz ) ama pvp lere girmeyi sewemme acıkcası satlerce yumruk yemek hosuma gitmio en iyisi karambol magesi.
Mesh 03-04-2012 09:20    
Arkadaşlar Benim taktiğim daha farklı

MAGE VS'lerde [Özel Mage Robelu Serverlarda]:
Full poi atarım taki adam harm büyüsüyle beni fizzledene kadar. gerisi zaten harm , fireball büyülerini kullanışınıza bağlı.

Warlock vs Mage:Mana avantajınızı iyi kullanmanız gerekir. adamın manasınıda takip etmelisiniz ki poison büyüsünü rahatca atabilesiniz ve adamın mana doldurduğunu hissettiğinizde impor veya us jux gibi skillerle fizzle ettirmeye çalışırım ama adam wrestlersa allah sabır versin derim en nefret ettiğim vsdir.

Warrior vs mage'de relpor innox anmani 3 lüsü benim işimi görüyor birde adamın bandaj attığını gördümde mind blast büyüsü idealdır.

bu arada eline sağlık hanzo

Fikirsiz Fikri (:
AreScHaraKoU 03-04-2012 12:19    
dostum bi de hangi tuşlara hangi makroları koyuyorsun el kolaylığı açısından onu merak ettim )
HAMZO 16-04-2012 10:42    
http://www.vidivodo.com/video/ultima-online-oyun/440376
http://www.vidivodo.com/kanal/3057904/AYIKOL
http://www.izlesene.com/kanal/adammanyakla#
http://www.youtube.com/user/HamzoUltima
http://www.youtube.com/watch?v=_e24cZxYm-4


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : 7.75   
Oylar: 4 den itibaren 19-03-2012 19:57

BENZER SAYFALAR