UO-Dev Arama


Yazar: Hamzo
Tarih: 19-03-2012 11:08

Evet arkadaşlar pure mage oynamanın püf noktalarını açıklayacağım,

Ellerimiz ;

Ellermizi her daim 2 tuşta olmalı birincisi Meditation , ikiciside Tab tuşu bu tuşlarda olmalı sürekli elimiz ki daha seri oynayabilelim .


Frezetime açılımı ;

Şimdi bildiğiniz gibi her serverda çeşitli büyülerin çeşitli delay süreleri vardır bazılarınki kısa bazılarınki uzundur,biz bir mage olarak bu haste yani hız süremizi ne kadar kısaltırsak o kadar avantajımızda olur bunun içinde bir büyü attınız, misal flam sanct büyü normalde 3 saniyede atyıor ve arkasından frezetime süresi oluryor yerinde seker halay çeker bunu önlemek için flam sanct büyüsünün süresini hesaplamalı (serverına göre) ve hemen elimizle başka bi tuşa basıp Tab 'a abanmalıyız ki frezetime süresi kısalsın.

Tab War/Peace açılımı ;

Bunu sayılı mage nin kulllandığı bir olaydır , kişisel olarak sölemeliyimki genelde playerlık yapmadan staff adayı mensuplar sizi speed sanıp jaile atabilirler veya oyunun kendi kapsamında olan bu War/Peace olayına bug abuse deyip kısıtlama yapabilirler, ama bu oyunda mapı açamamak skill menusüne erişmemek gibi bir olaydır. Şimdi bizim işimiz manamızla olduğu için süreki her büyünün ardında bir kez tab tuşuna basıp meditation yapmamız gerek tabi bir mage karşısına gelince bu taktiği uygulamanızı önerm mage geldiğinde karşınıza vur kaç taktiğini uygulamalısınız.


Teleport Açılımı ;

Bunu warior hariç tüm classlarda kullanabilirsiniz tabikide bazı serverlarda bunun delayı uzun oldugundan kullanamaya bilirsiniz ama delayı 0 oldugu sunucularda bir magenin çok işine yarayan bir büyüdür. Playerlardan kaçarken sağ gösterip sol vurmak ve onları şaşırtmak paha bicilemez bunun için Cast spell - Teleport makrosunu ayarlamanız ve sadece koşarken target alıp dönmeniz gerekli.

Pvp Açılımı ;

Mage vs Mage ; Artık yeni nesil oyuncular poi atıp an maniye bağlıyorlar ama bu gerçekten çok saçma ve basit güzelim mage karekterini sadece 2 büyüden ibarettir diye kesip atıyorlar, gerçekten çok acı bence bir magenin sadece deri seti , elinde kitabı ve regi olmalı ama sunucuların bize getirisinden dolayı bizde ayak uyduruyoruz ben size kişisel pvp mi anlatayım, şimdi bu kendine aus unu flam ını atmıştır bole doldurmustur kendini donatmıştır siz ilk dispel (an ort ) büyüsüyle karartın bi dünyasını karşınızdaki rakip eli hızlıysa hemen toporlanır ama siz o aydınlana kadar yersiniz onu durmadan poi çalışısın durmadan poi poi haricinde büyü atmıyın.

Worlock vs Mage ; Bu en sıkıntılı oldgumuz kısım ama basit yöntemleri var şimdi siz fake atıcaksınız poi fizliyip an mani an mani fizliyip poi atıcaksınız ki kafası karışsın baktınız çuval worlock yani sadece yumruk gelıyor siz teleport poi, an mani ,vas flam seri büyüleri koyun buna in mani , an nox, flam sanct , aus gibi büyüleride ekleyebilirsiniz bazılarıda teleport büyüsünü ezberlemiş oluyor siz teleport targetini alır almaz buda poi atıyor bunda fake atıcaksınız teleport un targetini alıp fizleyip poi atıcaksınız tabikide bunu adamın isimini sağa sola size göre nereye çekersınız çekin o şekilde gerçekleştirebilirsiniz , ve en önemlisi flam sanct tazelemeyi unutmayın.

Warior vs Mage ; En iki zıt karetter ve en kolay pvp ler bu classlarda oluyor siz teleport olunca o elinine bow çekicek ama korkmayın onun yanına target olun o eline bow cekicek sizde deadly yi vurursunuz o ayılana kadar iş işten geçer warıor a uzaktan değil yakından damage verin unutmayın yakından istediğiniz herhangi bir büyü atın daha fazla damage vurursunuz yakından an mani çalışısın fas flam ıda unutmayalım, ve sürekli flam sanct atın bu çok önemli.

Arkadaşlar mage benim en zevk aldığım classtır. Uzun yıllardır mage oynuyorum worlock un o nebulada estiği dönemlerde magenin ezildiğini bile bile mage oynamaktan vazgeçmedim.Mage class ını sevmemin bir diğer nedenide yapabileceklerinin kısıtlı olmaması dağarcığının çok geniş olması misal warıoru an ex liyip fire elemental çıkartıp duvardan kestirmek gibi veya bir mage karaktere mana drain atıp manasını sıfırlamak gibi......


YAZDIKLARIMI VAKİT AYIRIP OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
İYİ OYUNLAR.Yorumlar

1.   Gönderen SCHEAA   21-03-2012 17:26    

Türkiyede belkide yani kapışırken en zevk aldığım pure magesin hamzo böyle şeyleri yazman iyi birşey adamsın.

2.   Gönderen Mrs.xariyla   22-03-2012 16:33    

Warlockla kapısırken rel por ol demişsin iyi demişsinde dostum pvp lerde yasak diye birşey var.Wrest dalan Warlocka tek çözüm usjux u 1 kere atıp dexini 82 lere düşürüp 4-5 kare mesafe acıp innox atıp spelldelay saniyesinden sonra 1-2 saniye yürüme payıyla innox vermek veya sadece innox atmaktır.Warrior ise ver poiyi sürekli return 1 olcagından silahla vuramaz kendi kendine ölsün.Mage vs mage de etkilenmez robe varsa pvp ye direk anmaniyle baslayıp anmaniyle bitirceksin tmm belki sıkıcı ama devir böyle kaybetmek istemiyorsan kurala göre şartara göre kapısacaksın.Bende yıllardır P.mage oynarım benide gören tanıyan olmustur ( xtoindery demonaz ) ama pvp lere girmeyi sewemme acıkcası satlerce yumruk yemek hosuma gitmio en iyisi karambol magesi.

3.   Gönderen Mesh   03-04-2012 06:20    

Arkadaşlar Benim taktiğim daha farklı

MAGE VS'lerde [Özel Mage Robelu Serverlarda]:
Full poi atarım taki adam harm büyüsüyle beni fizzledene kadar. gerisi zaten harm , fireball büyülerini kullanışınıza bağlı.

Warlock vs Mage:Mana avantajınızı iyi kullanmanız gerekir. adamın manasınıda takip etmelisiniz ki poison büyüsünü rahatca atabilesiniz ve adamın mana doldurduğunu hissettiğinizde impor veya us jux gibi skillerle fizzle ettirmeye çalışırım ama adam wrestlersa allah sabır versin derim en nefret ettiğim vsdir.

Warrior vs mage'de relpor innox anmani 3 lüsü benim işimi görüyor birde adamın bandaj attığını gördümde mind blast büyüsü idealdır.

bu arada eline sağlık hanzo

Fikirsiz Fikri (:

4.   Gönderen AreScHaraKoU   03-04-2012 09:19    

dostum bi de hangi tuşlara hangi makroları koyuyorsun el kolaylığı açısından onu merak ettim )

Oylamalar

Oylama :
Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : 7.75   
Oylar: 4 den itibaren 19-03-2012 17:57

Benzer Sayfalar

SayfalarYorumlarGönderenTarih
Gargoyle Mage0TheRaskol19-09-2009
Mage Sandal0ubeyid23-08-2009
Mage Ring0ubeyid23-08-2009
Mage Stat Gate0ubeyid23-08-2009
Mage Armor Deed0ubeyid23-08-2009


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,