UO-Dev Arama

 

İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 149
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Mesaj #100296   13-01-2021 01:43 GMT    
        
UO'ya başladığımdan beri aklımda şekillenen bir sunucu oluştu. En azından dönem dönem bir şeyleriyle uğraşıp arada sırada sil baştan tekrar başladım. Yani bugüne kadar UO oynayıp arkasını merak eden çoğumuz için bu böyledir. Siz de aklınızda olan "nasıl bir sunucu?" sorusunun cevabını yazarsanız sevinirim.

Benim fikirlerim aşağı yukarı şu şekilde;

- Tamamen tüm uyarıyla gumplarıyla Türkçeleştirilmiş olmalı.

- Gereksiz tüm özellikleri arındırılmış ya da aktif hale getirilmiş olmalı.

- PVM'de daha çok savaşçı, PVP'de daha çok okçu ve çok daha az büyücü olmalı.

- Büyücü PH kapatılmalı, büyü malzemeleri vendordan kaldırılıp, kullanılmayan bir yeteneğin toplayıcılık olarak dönüştürülmesiyle toplanmalı.

- Yaratıklara karşı savaşçılara çeşitli ekstralarla destek sağlanmalı, büyücü/okçu PVM kafasından çıkılmalı. (Duvar at yak, duvar at ok at, saklan in vas por at yerine çeşitli can ve özellikli iksirler, bandajlar kullanarak savaşçılarla dövüşülmeli)

- Israrla büyücü oynamak isteyen oyuncular için tailor ve inscription karışımıyla büyü malzemesi kullanım oranını düşüren setler (RUNUO'daki LRC) ortalama üstü bir savaşçı setiyle aynı fiyata/emeğe denk gelecek şekilde ayarlanabilir. Böylece hem çıplak büyücülerin önüne geçilir hem de zanaatkarlığa değer sağlanır.

- Yaratık habitatları kesin olarak belirlenmeli (mağara türevi zindanlarda ejderha, terk edilmiş temalı zindanlarda hortlak, hayalet (ölümsüz grubu), ork kamplarına ork, belirli şartlar taşıyan alanlara çeşitli efsanevi yaratıklar, Cyclops Valley'de bir tepegöz kolonisi veya dünya üzerinde rastgele alanlarda çeşitli yaratık yuvaları).

- Yaratıklar türlere göre ayrılıp bu türlere göre silah ve zırh kullanan savaşçılar yaratıkları öldürebilmeli. Yazmanlık yeteneğiyle yapılan özel scrollar setin yapıldığı malzemeye göre %50'ye kadar hasarı yok saymasını sağlar. Ha keza simyacılığın yaptığı iksirler de çoğaltılarak bu etki yaratığın gücüne göre %75-85'e kadar çıkarılabilir. Sadece zırhlar değil silahlar için de hasar artırılabilir. Bu sayede sadece çeşitli iksirler ve bandaj kullanarak yaratıklarla kapışan savaşçılar görülebilir.

- Aşçılıkla pişirilen çeşitli yemeklerle bu türlere karşı alınan hasarı azaltan, verilen hasarı artıran etkiler çeşitlendirilebilir (Ejderha öldürmek için özel yemek yiyen, 2-3 çeşit pot taşıyan, bandajlı, kaliteli savaşçılar). Yine aşçılık bir gelir kapısına dönüştürülerek çeşitli nadir şaraplar, özel yemeklerden yüksek gelirler alınabilir. Dediğim gibi "nadir" yiyecekler.

- Status barı bir türlü sevemedik, sürekli eskisini arıyoruz. Aslında oyuna etki açısından oldukça kullanışlı olabilir. 1. sayfa yemez yok kal vas yemez robeler her serverda var. Bunun yerine ateş defansı 50 olan bir oyuncunun %50 daha az hasar yenmesi sağlanabilir. Yukarıda bahsettiğim bonusların PVP'ye adapte edilmiş hali gibi. En basit haliyle şans faktörü pek kullanılan bir şey değil. Düşen altın miktarından düşme oranına kadar birçok çerçevede şans faktörü kullanılabilir. Ayrıca kritik vuruş oranı da şans faktörüne bağlanırsa tadından yenmez. Örnek olarak maksimum 50 olacak şekilde ayarlanan şans %50 kritik vuruş kapısına çıkabilir.

- Tooltipleri de sevemedik tool tiplerin açılması gerekiyor. Bahsettiğim özellikleri taşıyan eşyaların daha aktif kullanabilmesi için bu önem taşıyor. Düşünsenize yapılmış bir yemekte ne kadar sürede ne kadar özellik vereceği yazıyor.

- "Git 12 tane tavşan kes de kuyruklarını topla gel" tadında görevler olmamalı, kafa yoracak hatta okuduğunda oyuncuyu içine çekecek hikayeler, bulmacalar barındıran görevler olmalı.

- Hikaye kurgusu oyuna adapte edilmiş olmalı. Bu kurgu "gökten ak şövalye indi, hoplamaktan yoruldum, bayrağı sana devrettim sen hoplayacaksın dedi, hopladım" tadında olmamalı. Birbiriyle bağlantılı, oyuncunun da kendinden bir şeyler katabildiği bir kurgu olmalı. Daha önemlisi bu kurgu oyunda kendini gösterebilmeli. Bu şekilde kaliteli oyuncuların sunucu etrafında kalması hedeflenmeli.

- Hangi sunucu olduğunu hatırlamıyorum ancak bir sunucuda oyuncular tarafından yazılmış kitaplar oyun içerisinde dolaşıyordu. Ne kadar müthiş değil mi? Fantastik edebiyat ile ilgilenen oyuncular ve yöneticilerden oluşan bir heyet oyuncuların yazdığı en az 2 bin kelimelik kitapları değerlendirerek onayladıkları takdirde teşvik hediyeleri verilebilir.

- Yaşayan şehirler, biraz daha komplike davranıp çeşitli rotalar takip edebilen oyuncu olmayan karakterler/satıcılar olmalı. Açıkçası birbirini çekiştiren akraba vendorlar için epey uğraşmış ama becerememiştim. Misal belirli şartlar sağlandığında oyuncuya görev olmayan ancak oyuncu dikkat ettiğinde ve çözebildiğinde çeşitli ödüller kazanabileceği oyunlar sunmalı. "Britain'de değerli taş satan X'in serveti hakkında oldukça gevezelik yapıyor. Dükkan dediği o barakada o kadar parayı nasıl tutabiliyor anlamıyorum" gibi bir söz söyleyen vendor hırsız bir karakterin X'in dükkanına yönlenmesini sağlayabilir.

- Oldukça can sıkıcı hale gelebilen hırsızlığın da oyuncudan oyuncuya yerine (veya yanı sıra) oyuncudan oyuncu olmayanlara yönelik olması daha eğlenceli olabilir. Oyuncuların kendi evleri için nadir eşyalar, şehirde gece vakti hırsızlıklar oldukça eğlenceli olabilir.

- Evler vendorlarda satılmamalı, harici ev sahibi olmak zorlaştırılmalı. Onun yerine hemen hemen her şehirde yer alan hanlar ve boş evlerin odalarının kiralanmasını sağlayan bir sistem getirilmeli. Böylece oyuncular şehirde tutulmalı. PK olmak isteyen oyuncu eskisi gibi enine boyuna düşündükten sonra harekete geçmeli. Yine aynı şekilde şehirlerdeki boş evler ve bazı ekstra tezgahtar evleri pazar alanı olarak kullanılacak şekilde kiraya verilebilmeli (her pazar olarak belirlenmiş binada 2-3 kişinin dükkanı)

Kısaca yazmaya çalıştım ancak aklımda dönenler bunlar. Bu arada bunları 2. yazışım. İlk yazışımda uo-developer'ın oturumu otomatik olarak sona erdi ve göndere basınca yazdıklarım gitti

Sizce ideal serverda olması gerekenler düşünceleriniz neler?


Son güncelleme: Athynas tarafından 13-01-2021 01:49 GMT, 11 Gün önce düzenlendi.


 MirroR, Gaia

Yazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 7
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 28
Mesaj #100297   13-01-2021 09:53 GMT    
        
Güzel düşünceler.


 Athynas

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 34
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 34
Mesaj #100298   13-01-2021 16:28 GMT    
        
+111111


 Athynas
Only God Can Judge Me

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 12
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Mesaj #100299   13-01-2021 18:32 GMT    
        
benım suncuumun %70 ı turkce paperdoll ve gumplar dahıl sızlerden de destek beklerım ayrıca bu yazdıkların cok guzel dusunceler tebrık ederım


 Athynas

Alfa Uo
Ultima Online Pvp Shard
www.AlfaUo.com


Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 190
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Diğer
Yaş: 37
Mesaj #100302   13-01-2021 22:38 GMT    
        
yapılmayacak şeyler değilde çok emek ve zaman isteyen işler ve her ne kadar çok iş o kadar bug demek


 Athynas
www.dronnector.xyz
iletişim: dralyan@windowslive.com (sadece mail atınız...)
"Dünyada TEK" https://www.youtube.com/watch?v=JXJUU0xuqpA

Yazar
Skill Title: Master
Toplam Mesaj: 1810
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 11
Mesaj #100303   13-01-2021 23:02 GMT    
        
Tamamiyle Türkçe bir UO olması çok akıl, mantık işi değil, çünkü göz alışkanlığı diye bir şey var, mesela atıyorum ki Target Cancel yazısını muhtemelen şuan UO oynayanların hiç biri dönüp okumuyordur çünkü yazının boyutu ve şekli bile içsel olarak seni bunu yaptığını bilmeye götürüyor. Bu tarz ufak şeyler belki buna da göz alışır geçer diye düşündürebilir ama aslında bu doğru değil. O yazının tonunu, rengini hatta fontunu değişmek bile gözle görülür bir fark yaratır. Yani buna en basit örnek olarak "From the makers of the BEST GAMING MOUSE" yazısını ele alalım, burada From the makers of the kısmı o kadar küçük yazılır ki, insanların gözü BEST GAMING MOUSE kısmını görsün ve en iyi fare buymuş, hemen almalıyım moduna geçsin diye. (Bknz; https://preview.redd.it/oxzj.....561283ad27a752f5b3197e73) Her şeyse benim burda varmaya çalıştığım nokta, eğer sen Target Cancel kısmını değişip Hedef İptal Edildi yaparsan, bu insanların gözünü alacak ve rahatsızlık verecektir. Ha elbette bir süre sonra bu da göz alışkanlığı kazandıracaktır ama gerçekten bu kadar uğraşmaya değer mi diye sorgulamak gerekir.

Onun dışında, dediğin şeylerin çoğu taaa 56b zamanından beridir var olan şeyler, tür olarak vuruşlar, tür olarak resistler zaten var, ancak bizim insanımız hazır olanı kullanmaya o kadar alışık ki, bu özellikleri kullanma gereği bile duymuyor çünkü, ateş büyülerini yemeyen robeyi hazır alıp atmak RESFIRE=100 yapmaktan çok daha kolay. Çünkü resistler için araştırma yapmasına gerek yok, uğraşmasına gerek yok, çünkü hazır olarak eline sunulmamış.

Bir çok sunucu hala 55i-r zamanından kalma fixlerle uğraşmaya devam ediyor, onun dışında çok az kişi yeni bir şeyler ortaya koyayım diye uğraşıyor. Hakta veriyorum, bu dönemde artık yaptığın işin karşılığını alacağının garantisi yokken, kim niye uğraşsın ki? Sunucu açarsın, millet hile yapmakla uğraşır, engellersin bir şekilde açık bulur kullanır, yani sonu yok, ve piyasa hile yapsak da oynasak diye takılan insanlarla dolu.

Bir dönem burada Hikayeci arayan UO sunucuları vardı, peki ne oldu, çoğu 5-6 kişiyi geçemeden kapandı gitti, yukarda yazılan şeylerin hepsi zaman zaman denendi ama oyuncular değişiklikleri önemsemeyip hep bildikleri olsun istedi. Yani atıyorum sen bir cooking sistemi yaparsın, ama adam balıkçıda alışmış kolaya tencereye koy pişir, uğraşmak istemez, biz bunu isteriz der. Sen resfire ile resist yaparsın, ben robe isterim der. Altın kazancını zorlaştırırsın, biz eskiden balıkçılıkla kasıyorduk der, yani alışmamış... neyse siz anladınız.

Bunları yapacak motivasyon için, bunlara saygı duyacak bir oyuncu kitlesi lazım, şimdi kimse üzerine alınmasın ama, yada alınsın ya, böyle bir oyuncu kitlesi yok. Çünkü şimdiki oyuncu kitlesi, bana item ver sana oyuncu getireyim, biz guildiz bizi yemle gelelim, biz şurda kastık baştan uğraşmayalım bize item yolla diyen kitle, böyle kitle olunca da, böyle şeylerle uğraşmak anlamsız.


 Drolyn, Zorbey, Athynas
Geçmişi olmayanın, geleceği olmaz.

Scripting Destek Discord: https://discord.gg/yXQ3m5S

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 149
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Mesaj #100304   14-01-2021 00:03 GMT    
        
Alıntı
xwerswoodx :
Tamamiyle Türkçe bir UO olması çok akıl, mantık işi değil, çünkü göz alışkanlığı diye bir şey var, mesela atıyorum ki Target Cancel yazısını muhtemelen şuan UO oynayanların hiç biri dönüp okumuyordur çünkü yazının boyutu ve şekli bile içsel olarak seni bunu yaptığını bilmeye götürüyor. Bu tarz ufak şeyler belki buna da göz alışır geçer diye düşündürebilir ama aslında bu doğru değil. O yazının tonunu, rengini hatta fontunu değişmek bile gözle görülür bir fark yaratır. Yani buna en basit örnek olarak "From the makers of the BEST GAMING MOUSE" yazısını ele alalım, burada From the makers of the kısmı o kadar küçük yazılır ki, insanların gözü BEST GAMING MOUSE kısmını görsün ve en iyi fare buymuş, hemen almalıyım moduna geçsin diye. (Bknz; https://preview.redd.it/oxzj.....561283ad27a752f5b3197e73) Her şeyse benim burda varmaya çalıştığım nokta, eğer sen Target Cancel kısmını değişip Hedef İptal Edildi yaparsan, bu insanların gözünü alacak ve rahatsızlık verecektir. Ha elbette bir süre sonra bu da göz alışkanlığı kazandıracaktır ama gerçekten bu kadar uğraşmaya değer mi diye sorgulamak gerekir.Pazarlama sektörünün kelime oyunları ve psikolojik pazarlama hamleleri için dediklerine katılıyorum ancak bildirim olarak sunulan tek taraflı iletişimde bu dediğinin bir geçerliliği olmadığını düşünüyorum. Yani bu argümanı kullanmaktansa 20 yıllık oyunun tamamen Türkçe olmasının gereksizliğine dair daha sağlam bir argüman olarak "Çince olsa bile fark etmez, artık herkes ezbere oynuyor" diyebilirdik. Yani oyunun Türkçe olmaması veya olmasının oynanış açısından pek bir değişiklik sunduğu söylenemez. Şimdi bu dediğimin "oyuna Türk bayrakları koyduk, ooo her şey Türkçe oldu ne de güzel oldu, ne milliyetçiyiz ha, öyle böyle değil" kafasıyla alakası yok. Kaldı ki kendini milliyetçi olarak tanımlayan biri olmadığım gibi vatansever olmanın "as bayrakları, bir Türk dünyaya bedel" olduğu kafasında da değilim. Oyunun Türkçe olmasını istememin bir kaç nedeni var; bunlardan ilki hikayeye uyarlanmış oyunda bir kopukluk olmamasını istememem; "Spearini iki olabildiğince sıkı kavrayıp dragona doğru koşmaya başladı."/"Mızrağını olabildiğince sıkı kavrayıp ejderhaya doğru koşmaya başladı". Anadili Türkçe olan biri için bu göz tırmalayıcı. Ee tamam da bunun uyarılarla ne alakası var? Sağ tarafta War/Peace yaparak "Ejderha" ile savaşa giriyorsun. Sonra "bandaj" basarken vazgeçip "target cancel" yapıyorsun. Bence rahatsız edici.


Diğer Türkiye'de ve Türkçe'de fantastik kurgu denildiğinde bir sessizlik oluşuyor. Akla gelen isimler Türkiye'den çıkan isimler olmuyor. Fantastik kurgu hikayeler, kitaplar yazan veya yazmaya çalışan insanlar da Türkçe kelimeler kullanmaktan imtina etmeye çalışıyor. Bu noktada belki daha popüler hale getirebilir Türkçe kullanılması. Hem Türkçe'yi dil erezyonuna uğratmanın gereği nedir ki? Yani kısacası yarı Türkçe yarı İngilizce yerine tamamen Türkçe olması daha sağlıklı geliyor.


*Beni en şaşırtan olaylardan biri de Orta Çağ Avrupası'ndan esintiler taşıyan bir oyuna Türk bayrakları yerleştirip, Türkçülük taslayan çok sayıda oyuncu ve sunucu sahibi var. Bugüne kadar neden böyle bir işe girişilmemiş anlamıyorum.

***

Diğer eleştirilerine ufak tefek detaylar dışında bir şey demiyorum evet kalitesiz ve hazırcı bir oyuncu topluluğuna sahibiz. Ancak bunun nedeninin sadece oyuncuların kalitesiz olmasıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. UO benzeri veya türevi diğer oyunların özel sunucularında oyun gerçek anlamda bugünkü halinden çok daha zor olsa da oyuncu söylenmeden sıkılmadan oynuyor. Demek ki oyuncunun oyunu oynaması oyunun zorluğuyla alakalı değil. Bu noktada sağlam bir topluluğa sahip olamamak, sunucu sahiplerinin oyuncu çekebilmesi adına diğer sunucuları sabote etmesi, oyuncu çekebilmek namına esneyip kimi oyunculara daha fazla tolerans tanıması, ailelerin toplanması namına sınırsız eşya verilmesi gibi birçok faktör de var. Tabi bu değişir mi? Hiç kolay değil, sanmıyorum haklısın yani.


Ama yine de uğraşılabilecek şeyler bunlar. Oyun kuralım, haydi toplanın bunları bunları yapacağız tadında yazmamıştım zaten. Eninde sonunda bunları yapacağım ama ne zaman bilmem hatta oyuncuya açma gereği duyar mıyım onu da bilmem. Ara sıra kafama takıldıkça soruyorum zaten


*Yine uzun uzadıya yazdım


 TheRaskol, xwerswoodx

Yazar
Skill Title: Expert
Toplam Mesaj: 357
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #100308   14-01-2021 17:14 GMT    
        
Güzel, düşünülmüş fikirler.

Sadece şu soruyu kendinize sormanızı tavsiye ediyorum. Sunucuyu kimin için ne amaçla tasarlayacaksınız? Her sunucu açmayı düşünenin bu sorunun yanıtına göre aksiyon alması gerekiyor. Misal şu an hayalini kurduğun sunucunun hitap ettiği kişi sayısı en fazla 10. Ciddi bir yatırım, zaman ve emek gerektiren bir iş ortaya konacağını ve sonucunda ne elde edeceğini düşünmen gerekiyor.

Tasarlanan ve tasarlanma potansiyeli olan nice sistemi yazmasında bir şey yok. Wiki'ye bakar yazarsın yine scriptleri yazılır. Development açısından sıkıntı yok. Ama bir projede en önemli olan şey geliştirme ve tasarlamadan ibaret değil ne yazık ki.

Ayrıca tavsiyem böyle bir projeniz varsa yurtiçi ile kısıtlamayın, yurtdışına göre yapın ve mümkünse sphere emülatörü kullanmayın. Daha güzel, daha stabil ve işi kolaylaştıran altyapılar var. Yurtiçindeki anlamsız ve mantıksız mücadele sizi fazlasıyla yoracaktır.

Emeğine sağlık.


 Athynas

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 149
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Mesaj #100309   14-01-2021 19:19 GMT    
        
Alıntı
Slothere :
Güzel, düşünülmüş fikirler.

Sadece şu soruyu kendinize sormanızı tavsiye ediyorum. Sunucuyu kimin için ne amaçla tasarlayacaksınız? Her sunucu açmayı düşünenin bu sorunun yanıtına göre aksiyon alması gerekiyor. Misal şu an hayalini kurduğun sunucunun hitap ettiği kişi sayısı en fazla 10. Ciddi bir yatırım, zaman ve emek gerektiren bir iş ortaya konacağını ve sonucunda ne elde edeceğini düşünmen gerekiyor.

Tasarlanan ve tasarlanma potansiyeli olan nice sistemi yazmasında bir şey yok. Wiki'ye bakar yazarsın yine scriptleri yazılır. Development açısından sıkıntı yok. Ama bir projede en önemli olan şey geliştirme ve tasarlamadan ibaret değil ne yazık ki.

Ayrıca tavsiyem böyle bir projeniz varsa yurtiçi ile kısıtlamayın, yurtdışına göre yapın ve mümkünse sphere emülatörü kullanmayın. Daha güzel, daha stabil ve işi kolaylaştıran altyapılar var. Yurtiçindeki anlamsız ve mantıksız mücadele sizi fazlasıyla yoracaktır.

Emeğine sağlık.
Teşekkür ederim. Açılan her sunucuyu gördükçe niye yurtdışı oyuncularına da açılmıyorlar diye düşünürdüm ancak beyin fırtınası yaparken bu hiç aklıma gelmemişti. Güzel bir nokta oldu. Öte yandan ortada bir sunucu açılacağı, hazırlık veya başka şeyler yok, sadece düşünce var.Yazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 5
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: SunUO
Tecrübe: Diğer
Yaş: 51
Mesaj #100341   17-01-2021 23:03 GMT    
        
güzel fikirler ama ben dahil kimse bu tarz bi sunucuda oynamaz artık ne yazık ki.Yazar
Skill Title: Apprentice
Toplam Mesaj: 54
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Diğer
Yaş: 37
Mesaj #100404   21-01-2021 00:12 GMT    
        
Valla uzun uzadıya çok emek verip yazmışsın, bize de okumak yakışırdı okudum. Güzel hayaller fakat yıl olmuş 2021 en eskimiz 21-22 yıldır oynuyor, herkes Nebulanın 2000 li yıllarda ki sadeliğine aşık hayranlık duyarak anlatıyorlar ama en doğal haliyle en gülcel versiyonla sunucu açıyorsun emek ve daha önemlisi para harcıyorsun playerden gelen cevap 2005 zamanında ki haliyle açarsanız geliriz... Yahu emek harcanmış aylarca uğraşılmış paralar dökülmüş yok biz beğenmedik tek atanlar olsun, janjanlı renkler olsun. Yani üstad ben kısa ve öz şunu gördüm player şuan Ultima Online oynunu oynamak istemiyor, Ultima Online oynunu bilmeyen arkadaşlarımıza nasıl anlatıyoruz? “24 saat açık olup içinde yaşandığı mesleklerin olduğu” diye anlatmıyor muyuz? Peki oyuncu nasıl bakıyor? İtem havadan gelsin action yapayım, iteme en kızlı ve kolay ulaşayım action atayım canım sıkılınca bilgisayarı kapatır giderim. Hayaller ve hayatlar sözü var ya yan burda 1000 kişi hayalini yazsa bi delide çıkıp hayata geçirse o istendiği gibi bir sunucuyu açsa player sayısı 5i görmez...

Saygılar.


 TheRaskol, Eren19944
Elysium UO Level Shard
Evaluate Pvp Shard
www.uoturkiye.com

Fatal War Knight Online
www.fatalwarko.com

Sayfalar: 1


Benzer Konular :

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Sphere Scripter aranıyor !! / hazır sunucu1Nioble21-01-2021
Sunucu sahiplerinden destek isteği1TheRaskol08-01-2021
PvP Sunucu tamamen devir3MadamCoco12-01-2021
Sunucu Gump Çizimi ve Düzenlemesi3Joshepx25-12-2020
Sunucu Devir16Nos-Nero14-12-2020


Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?
   


Mythic broadsword sphereserver modernuo runuo ServUO JustUO

Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,

UO-Dev Footer UO-Dev Footer