UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: « İlk<123
Yazar

Cyclone


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 51
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 30
Mesaj #53599   10-11-2011 11:40 GMT    
        
Alıntı
Randall[Atilla] :
-Poison etkisinde olmayan bir warlock/warior'un poi etkisine girdiginde silah şarzının gitmemesi bir bugdur. Poiliyken innox yediginde şarzının gitmeside bugdur.Bunu ayarlıyabilen birtek 2004 de willow gördüm baskada server görmedim kimse ugrasmıyor cünki.

burası bug değil kanımca. bunun tartışma iki büyük platformda gerçekleştirildi ve bug değil kanısına varıldı. bence de değil.Şuan poili iken poi yediğinde sarj gitmesini nasıl engellerim diye düşünüyorum şahsen


Gereksiz elestiri gizli hayranliktir...

Yazar

Casper74


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 241
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: World Builder
Yaş: 24
Mesaj #58802   28-05-2012 15:05 GMT    
        
İyi hoşta kimse burdaki buglari yazip nasil yapildiğini yazmamışki burdaki sorunlarin yapilmiş halinde bir yer vardi orayi unuttum bulamiyomda burdaki sorunlari yarısını yapan bi arkadaş paylaşmiti scripterleri yerini bilen varmi bana link atabilirmi acaba ?


Fakirlik ayıp değil, tembellik ayıp.
İnsanın kusur ve eksiği, ahlâkî yönü varlıkla belirlenemez. Bu bakımdan yoksul olması, geçimini sağlamakta güçlük çekmesi utanılacak bir durum değildir. Asıl utanılacak durum ve davranış, gücü varken tembellik edip çalışmamak ve yoksul düşmektir.

Yazar

Black


Yasaklı
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 87
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 32
Mesaj #58816   28-05-2012 21:08 GMT    
        
E bi zahmet o kadarını da sen çözüver. Millet neyin nolduğunu yazmış. Oturup ona göre fixleyeceksin. Herşeyi ayağına bekleme.


Yazar

System_Error


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 558
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 29
Mesaj #58834   29-05-2012 21:08 GMT    
        
Süper fikir. Fixlerinide koysak daha güzel bi hal alır sanki.

Kod:
on=@itemdropon_item
if (<argo.type>==t_corpse)
if (<eval(<argo.weight>+<act.weight>)> > <maxweight>)
src.sysmessage @39,,1  Bu ceset daha fazla eşya alamaz.
return 1
endif
endif


*Normalde Protection isimli büyü başka oyunculara atılmaz. Warrior karakterlere Arch Protection ile Protection büyüsü uygulanabiliyor. Yani bloodrock yada her hangi bi plate tipi set üzerindeyken bu büyüyle birlikte armor dahada artıyor.

*Hiding ile ilgili sorunlar. Normalde binek üzerindeyken Hide olmaya çalıştığında olmuyor . Ama binekten inip hiding olma hiding olmaya çalıştığında bekleme süresinde bineğe biniliyor.

*Incognito büyüsünü attıktan sonra değişen isim öldükten sonra silinmesi lazım. Silinmezse cesetteki adı da MAN veya WOMAN olarak kalıyor. Artık büyü hangi adı veriyorsa.

*Axe bugu. Çoğu sunucuda fixli ama fixli olmayanlarıda vardır. 50.0 swordsmanship ve 50.0 lumberjacking becerisine sahip olan oyuncu eline double axe aldığında herşeyi tek vuruş öldürebiliyor.

*Rel por ile çatılara çıkılması. Bence yükseliği 5 ten yada 10'dan falan fazla olan yerlere büyü uygulanmasa sorun kalmaz.

*Bir bug daha var ama görüntülü anlatmak daha iyi anlatımı biraz karmaşık. Bir gemi alıyorsunuz. dha sonra denize yakın bir girilemeyen bir ev buluyorsunuz. Uğraşcaksanız uzakta olabilir farketmez. Gemiyi kuruyorsunuz. Dah sonra tam geminin çıkışına o evin duvarına kadar kutu döşüyorsunuz. Sonra gemiye binip gemiden iniyorsunuz. Pat evin içindesiniz. İş bu ki. Gemiden inerken en yakın karaya attığı için o attığı yerdede kutu olduğu için bir sonrakini deniyor taa ki boş yer bulana kadar bu boş yer de evin için oluyor tabki.

*Birde sunucunuzdaki düşük plevel'li kişiler counselor, seer, gamemaster gibi yetkililer teleport staff varsa eğer binek vs çoğaltabiliyor. tepeport staff a çift tıklayıp bineğe tıklıyor. Dha sonra bineğe sahibi binip ekrandan çıkıp gidiyor. Sonra kalan targeti herhangi bir yere tıkladığımızda. Binek hem oraya gidiyor. Hemde adamın altındaki binek kalıyor. Böylece 2 binek oluyor. Bu yanılmıyorsam. Herding becerisindede oluyor.


*Newbified türü eşyaları pack hayvanlara yüklemek.

*Eğer yoksa. Carpentry becerisine saahip olanlar ypıkları barları yere attığında yön değiştirmemesi.

*Birde ev bug'u var Bronx'un ev scriptini kullananlarda görülebilir bu. yada üstünde geliştirme yapanlarda. Evin redeed menüsünü açıp bi kenara koyuyoruz. daha sonra evi transfer ediyoruz. Daha sonra redeed menüsünden evi kaldır diyoruz. hem adamda oluyor ev hemde senin çantana geliyor.

*Guild sorunu. Guilde üye olanlar "i resign fromn my guild" komutunu kullanınca guildden ayrılıyor. Bunu tam düşman guild ile savaş sırasında yaptığında karşısındaki adam otomatikman sana suçlu oluyor. yada bu komut kapalıysa guild menüsünü açıp gidenlerde yapabiliyor.

*Moongate : distance fonksiyonunu targ ile verenlerde görülüyor genelde. Moongateye çift tıkladıktan sonra katanya çift tıklyıp uzaklaşıyor. targ.distance ile yapan çok var bunu yapmamanızı öneririm. çnkü gateden sonra adam targeti katanaya alıyor. katana da yanında olduğu için distance işlemiyor. Daha sonra nerde moongateyi kullanırsa kullansın gidiyor.

*Karma fame olayı. Yeni karakterlerde bilirsiniz. 0 fame 0 karma oluyor. Hiç karma fame almadan (kendisi gibi 0 fame 0 karması olan oyuncu öldürünce) sadece kills kazndığında karakter yine mavi gözüküyor. fakat krakter pk oluyor. adama yardım ettiğinde heal vs gibi şeylerde sen guard zonede suçlu oluyorsun.

*Rel Por büyüsünü uyguladığında seçtiğin yere gitmeden önce büyü uygulama esnasında oyundan çıktığında. Oyundan çıkma süresi 0 saniyeye düşüyor.


Son güncelleme: System_Error tarafından 29-05-2012 21:35 GMT, önce düzenlendi.Yazar

Psycho


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 30
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Mesaj #58856   30-05-2012 13:15 GMT    
        
Çantada ki eşyaların hepsini aynı anda alan örn; reg depolama crystali gibi şeylere dikkat edin server çökmesine sorun oluyor tek tek koydurma yollarına gidelim scriptsel olarak.


Bazı silahlar örn baltalar pure mage karakter ile +15 'i eline alınmak istendiğinde sorun çıkartıyordu çok eskiden simdi nasıl bilmiyorum.


Aldanma Insanlarin Samimiyetine,Menfaatleri Icin Gelirler Vecde , Vaadetmeseydi Allah Cenneti O
na Bile Etmezdi Secde

Yazar

RequtiaL


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 47
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 25
Mesaj #58910   02-06-2012 09:22 GMT    
        
Clientlerdeki sansür sorunları ( Ass , Fuck vb )


яüуαℓαяı gєяçєкℓєşтιямєηιη єη кєѕтιямє уσℓυ υуαηмαктıя.


G-Defender Ultima Online Hizmetleri


Uo List ( G-Defender Project )

Yazar

System_Error


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 558
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 29
Mesaj #58935   02-06-2012 22:27 GMT    
        
Bu sansür ayrlardan kaldırılıyor yanlız RequtiaL bir sorun değildir bu.Yazar

Drolyn


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 184
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Diğer
Yaş: 36
Mesaj #58937   03-06-2012 00:09 GMT    
        
@requtial bu sorun olmamakla birlikte ayrıca istenirse kendin kelimeler yazıp sansüre alabilirsin. böylece küfür dedektörünede gerek kalmaz (küfür dedektörleri nasıl boşlukla yazılan kelimeleri tanımıyorsa doğal olarak buda tanımayacaktır.) ama en azında "ama" gibi bi kelimeden direk jail olmaz


Connector kodları satılıktır. www.dronnector.xyz
iletişim: dralyan@windowslive.com Dronnector (sadece mail atınız...)

Yazar

xrambo


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 133
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #95746   20-06-2018 00:47 GMT    
        
Alıntı
Randall[Atilla] :
-Poison etkisinde olmayan bir warlock/warior'un poi etkisine girdiginde silah şarzının gitmemesi bir bugdur. Poiliyken innox yediginde şarzının gitmeside bugdur.Bunu ayarlıyabilen birtek 2004 de willow gördüm baskada server görmedim kimse ugrasmıyor cünki.

burası bug değil kanımca. bunun tartışma iki büyük platformda gerçekleştirildi ve bug değil kanısına varıldı. bence de değil.Konuyu biraz hortlatayım.

Poison için ufak bir düzenleme:
Rakibinize innox atınca eğer poison etkisi altında değilse silah şarjı sıfırlanır. (üzgünüm warriorlar)
Rakibiniz zaten poisoning etkisi altındayken innox attığınızda sarjı gitmez. Rakibiniz size vurabilir. (üzgünüm mageler)

sphere_spells scriptinin içinde s_poison un altına ekleyin kolay gelsin.
Kod:
on=@success
if <act.flags>&statf_poisoned) || (<act.findid.i_rune_poison>)
return 0
else
act.action -1
return 0
endifSayfalar: « İlk<123Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
56c ve 56d bilinen buglar614s3d327-05-2018
7x Client ile ilgili sorunlar. (Çözüldü)7Stranger02-05-2015
Bazı scriptsel sorunlar5xwerswoodx17-07-2013
Asylum Uo Sorunlar Giderildi Acilmistir.28RespectFull24-08-2012
Guild Sistemi - Sorunlar4Requiem14-02-2011


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,