UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar

ograso


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 77
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 42
Mesaj #95412   14-04-2018 21:32 GMT    
        
Değerli Arkadaşlar,

En eskilerden biri olarak hazırladığım sunucuyu devreye alma şansım maalesef olamadı. Özel sistemlerin yerleştirildiği(Posta Sistemi(Ev-AA-Tüm Sistem ile Entegre), Açık Artırma sis., Bomberman oyunu,..) Yapı için tekrar açabilecek zamanımda yok açıkçası. Bu noktada güçlü ve kalıcı sunucu açmak isteyen arkadaşlarıma bu scriptleri paylaşıyor olabilirim.

Scriptler için bir mebla istemiyorum. Tek şartım projesi güçlü olan biri ile başlamak. Nebula ya önerdim ancak ilgilenmediler. Amacım sadece 1 sunucuda devrede olmasını sağlamak

Teşekkürler


 clubber

Yazar

clubber


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 30
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Hosting
Yaş: 34
Mesaj #95424   16-04-2018 21:46 GMT    
        
Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isterim. Size nasıl ulaşabilirim ?

Teşekkürler.Yazar

ograso


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 77
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 42
Mesaj #95425   16-04-2018 22:10 GMT    
        
Bu konuda ile ilgilenen arkadaşlarımın projelerini ve büyüklüklerini burdan belirtmelerini rica ediyorum. Scriptler özel scriptlerdir. Mouse ile gemi kontrolü de dahil olmak üzere birçok sistemin güçlü bir projede yer almasını istiyorum. Tabi ilgilenen olursa

Sorulara cevap:
Öncelikle 56d-Nightly üzerine yazıldı ancak versiyon farkı içeren komutların kullanım oranı yükek değil. Bu nedenle farklı versiyon spehere server kullanan arkadaşlarıın çok az bir değişiklik ile kullanılabilir.

Tüm sunucu dosyalarını paylaşmayacağım çünkü bilen arkadaşların güçlü projelerinde kullanılmasını istiyorum. (Ev sistemi enterasyonları olduğu için onuda paylaşacağım. Belki orada kendi scp lerinizden detayları aktarıyor olabilirsiniz eğer değişiklik yaptıysanız.)Yazar

xrambo


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 128
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 27
Mesaj #95426   16-04-2018 23:30 GMT    
        
Şuanki total scriptlerin artık yapılabilir şeylerin sonuna gelindi.
Yinede her sunucunun yaptığı sistemler az çok farklılık gösteriyor. onun dışında aynı.(o sistemi kullanır yada kullanmaz)

Mesela mause ile gemi sistemi daha önce kullanan oldu. menüdeki arrowlara tıklayıp o yönde gidiyorsun. çok da özel bişey olmasa gerek. huh ?

Bazı sunucuların kabul etmeme sebebine gelirsek yukarıda dediğim gibi hoşlarına giderse kendileri zaten yazabilir neden ihtiyaç duysunlar ? Yada gerçekten farklı olan ne olabilir ki ? uo nun limitlerine geldik sayılır.

Bir örnek :

Görev(quest) : eşya getirme, başka yere eşya yada birşey ulaştırma (tag) iletme. , yaratık öldürme, npc leri takip ettirme.
belirli noktalara gidip gelme. (bunlar dışında extrem bişey ekleyemezsin.)//yinede büyük konuşmayalım.

Bir amacın yoksa paketi komple tabi bu platformda pack yasak. paylaş gitsin nolcak yani.Yazar

ograso


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 77
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 42
Mesaj #95429   17-04-2018 06:36 GMT    
        
Paketi komple paylaşmak gibi bir hedefim yok keza yeni başlayan arkadaşlarımın bilmeden atılmasını istemem . (Kişiye özel birçok özelleştirmenin bilinmeden kullanılması doğru değildir diye düşünüyorum). İlave olarak benim sistemimde bulunan para sistemi parçalanmış ve altın yanısıra farklı para birimleri ile birleştirilmiş ve birbirleri araasındaki geçiş işlemleri kompleks hale getirilmiştir. Hem konuyu bilmeyen hemde Pack içeriğini bilmeyen biri için herkesin eleden ele ilettiği bir pack olur ki asla istemeyeceğim şey sanırım bu olur.

Script herkes tarafından yazılabilir ancak her scripter her script'i yazamayabilir. Bu alan sadece yazılım dili bilmek ile ilgili bir konuda olmayabilir. Tecrübe önemli.

Yazılım dili biliyor olmak demek kullanılabilecek en iyi algoritmayı oluşturabileceğiniz anlamına gelmez.Gemi kullanırken bir butona basarak gemi hareket ettirmek kolaydır. Mouse'u hareket ettirdiğinizde geminin hareket etmesi hem daha zor bir yoldur hemde algoritma tasarımı zordur. Yada Posta sistemi uygulanabilir bir sistemdir ancak bug-test lerinin yapılabilmesi için ciddi zaman ihtiyacı vardır vs.Yazar

CameL


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 810
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe:
Yaş: 31
Mesaj #95431   17-04-2018 07:12 GMT    
        
Merhaba,
Anladığım kadarı ile kodlama konusunda kendini ispat etmiş ve sorunların üstesinden gelebilecek birine devretmeyi planlıyorsunuz. Peki zaten kendini ispat etmiş birinin sizin kodlarınıza neden ihtiyacı olsun? Bence madem UO için elinizi taşın altına koymak istiyorsunuz, paylaşmak istediğiniz hususları, kodları ve tam olarak ne istediğinizi daha açık beyan etmelisiniz.
Bug-testler konusunda da şunu diyebilirim, hiç bir zaman karışık algoritmalar için sorunsuz ve sıfır hatasız kod yoktur(basit kodlamalar hariç). Sorunsuz olarak tabir ettiğimiz bir sistemin, 6-7 yıl sonra hata verdiğini bilirim.
Saygılarımla.
İyi forumlar.


Casplor Ultima Online

1.ÇAĞ: Blood Pact Of Ilshenar
2.ÇAĞ: Savaş Kıvılcımları
2.ÇAĞ: Ateş ve İntikam

Yiğit bir savaşçının öyküsü...

Yazar

Slothere


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 274
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 27
Mesaj #95433   17-04-2018 10:10 GMT    
        
Her yiğidin yoğurt yiyişi, her sunucunun işleyişi ve yapısı farklıdır. Bu sebeple hazır hangi sistem olursa olsun, ne kadar detaylı, dökümente edilerek yazılmış olursa olsun başkasının serverına tamamen uyum gösteremez.

Anca karışık malzemeli çorba suyuna sunucu açanlar için katkı olur. Onlara da scriptleri vermeyeceğini söylemişsin.

Bence de paylaş. Ben zamanında gayet kompakt sistemler içeren pack'imi paylaşmıştım. 300 küsür defa indirilmesine rağmen paketin içindeki scriptlerin %80'i şu an aktif sunucularda kullanılmıyor. Kullanlanlar basit dialoglar vs. Çünkü çoğu kişi o kadar algoritma bilmiyor ve kullanmaya korkuyor. Sendekiler de bahsettiğin kadar kaliteli ve özeni hak eden scriptler ise zaten işini bilen alır kullanmasını bilir. Bilmeyen de sağını solunu çekiştirir belki kullanır ya da yüzüne bakmaz.

Ayrıca hakikaten hakkı verilerek yazılmış scriptlerse herkes öyle böyle bir pay çıkarabilir. Bilen adam belki algoritmanı beğenir. Yazım tarzın hoşuna gider. Belki yöntemin ilham olur vs. Zamanında SphereServer forumlarında CloudBr komple sunucusunu paylaşmıştı. Eminim çoğu scripter (bazı Türkler de dahil) o pack'den çokça esinlenmiştir. Koduna güveniyorsan, hakkı verilmiş scriptlerse akışına bırak gitsin. Yoksa shift delete yap, komple sil, kimseye yar olmasın. Zaten buradan scriptlere talip olacak adam %99 scriptlerini ya da sunucusunu kaptırıp birkaç aya o scriptleri ele ayağa düşürecektir.


Son güncelleme: Slothere tarafından 17-04-2018 10:34 GMT, 339 Gün önce düzenlendi.


Discord ID: slothere#5079

> Singularity Server Özellikleri

Singularity Server Discord:
https://discord.gg/Y4caeRg

Sayfalar: 1Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
UOKings Ultima Online | Yeni dönem başlangıcı2Astera22-03-2019
Yeni Projemiz İçin Scripter Arayışı.10Nigga21-03-2019
Yeni ptc $10 hediye1SaBitCoin26-02-2019
PVP sunucu arıyorum4Hargul27-11-2018
Scripter ve World Builer Aranıyor - Sunucu Test...1Alp18-11-2018


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,