UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: « İlk<12
Yazar

CameL


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 811
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe:
Yaş: 31
Mesaj #95934   26-07-2018 08:48 GMT    
        
Merhaba,
UO'nun unutulmayacağı gibi, her zaman bizlerin bir yerlerinde ukte kalacaktır. Aşağıdakiler tamamen şahsi görüşümdür;

-Bitti mi? Henüz olmasa da bitme evrelerine doğru yaklaştı diyelim.. Yaz aylarında oynayan kişi azaldı, kışları bir kaç ay artıyor sonra gene aynı düşüş.
-Neden? 300-500 totalde oyuncu varken açık olan sunucu sayısı 10dan fazla olması.
-Ne için? Buraya yazabileceğim o kadar çok şey var ki, hiç bir şey yazmamak daha anlamlı olur diye düşündüm (:
-Nasıl bitti? İnsanoğlunun genel problemi, hiç bir zaman yetinmedik ve hep daha çok istedik. Egolarımızı asla bir kenara bırakamadık, hep daha çoğunu istediğimiz için etrafımızda ki güzellikleri yıktık ve parçaladık. Bu oyunu oyun gibi görmedik. Zaman ile birlikte rekabet ortamına çevirdik, hemde en çirkininden alçakçasından.
-Nasıl olmalıydı? Hiç bir zaman bunun bir oyun olduğunu unutmamak gerekliydi. (Kendimden basit bir örnek vericeğim) Şahsen ben Casplor'u açtığımda ilk bir ay aldığım attackların ve bug/hatalar ile uğraşırken bir çok destek aldım sevdiğim saydığım insanlardan. Destek aldığım insanlarda sizin benim rakibim düşmanım olarak sandığınız insanlar, aslında biz hiç bir zaman ne rakip olduk ne de düşman. Biri Nebula, diğeri Revolution ownerleri. Bir çok konuda mailleştik veya telefon ile görüştük, fikir alışverişi yaptık. Bu oyun ucu açık bir kutu unutmayın, kurcaladıkça yeni şeyler öğrenirsiniz ve dostlukları efsanedir. Belki de böyle olsaydı en başından insanoğlu bu oyunda, belki be belki diyebilirdik..
-Ne yapılabilir? Bunun yorumu da sizde...

Saygılarımla, iyi forumlar.

NOT: Yukarda verdiğim sunucu reklam amaçlı değildir, bazı kişilerin özellikle bu örneği okuyup ders almasını istediğim için paylaştım. Eğer yanlış yorumlama olarak görülürse yetkililer tarafından kaldırılabilir.


Casplor Ultima Online

1.ÇAĞ: Blood Pact Of Ilshenar
2.ÇAĞ: Savaş Kıvılcımları
2.ÇAĞ: Ateş ve İntikam

Yiğit bir savaşçının öyküsü...

Yazar

Zaknafein


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 157
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 27
Mesaj #95935   26-07-2018 09:11 GMT    
        
Eskiden bu sektörde çok kaliteli insanlar vardı ve o insanlarında taze heyecanları,o yüzden eskiden insanlar ve işler daha kaliteliydi ve kimimiz ilk defa online oyun heyecanını ultima online sayesinde tatmış oldu.

Bitti mi bilmem ama baya azalmış dürüm da önceden ortalama her sunucu da 150-200 arası oyuncu bulunuyordu şimdi bir sunucu 150 yi zar zor görüyor veya görmüyor gerisini siz düşünün.


 TheRaskol

Yazar

xrambo


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 133
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #95936   26-07-2018 17:59 GMT    
        
Komple mantığın değişmesi lazım bekleyip görecez.Yazar

Nedra


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 128
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 32
Mesaj #95994   31-07-2018 08:19 GMT    
        
Aslinda bu yaziyi sphere opensource olmadan once yazmis olsaydin, bitti derdim. Lakin suan durum farkli ben ve benim gibi yazilim kokenli insanlar eminim github'da Source u gorunce heyecan yapmislardir . Bu da bitmedi nin farkli bi disari vurumu oluyor.

Tabi konu bundan ibaret degil, dedigin gibi buyuduk coluk cocuk hayat meseleleri derken bu oyun icin en onemli sey olan `zaman ayirma` konusu iyice rafa kalkmis oluyor. Oyun oynamak en kolayi iken birseyler gelistirmek icin daha fazla zaman gerekiyor. Duruma boyle baktigimiz zamanda oyun degilde biz bittik gibi duruyor

Guzel dusuncelerin icin tesekkurler, iyi calismalar.


 Nos-Nero

Yazar

Freeman


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 41
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş:
Mesaj #96006   02-08-2018 20:56 GMT    
        
20 Yıl önce tanıştım bu oyunla yaş 48 olmuş dile kolay Artık son, bu oyunun adını bile anmayacağım dediğim anlarım çok oldu ancak, o eski heyecan veren action dolu anları ve (you are dead)uyarısıyla birlikte siyah beyaz bir dünya tekrar tekrar reslenip oyuna yeniden dahil olurken yeniden doğmuş gibi hisetmeyi anlatamam! Bu güne baktığımızda sayısız online oyun ve mmorpg meteoru azımsanamayacak kadar büyük bir taarruz oluşturmuş Ultima'nın üzerinde! her ne kadar EA Games 3d için çabalasa da nafile! kısacası yeni nesil gençler o heyecanı ve 2d'nin haz veren farkındalığını yaşama fırsatı bulamadan tamamen kendini yeni nesil görsel effect ve mobil destekli oyunların içinde buluveriyor dolayısıyla Ultima'ya ömür biçmek gerekirse iki elin parmaklarını geçeceğini sanmıyorum!


Geceleri uyuyamayanların, gündüzlere sığamayacak kadar karmaşık hesapları vardır.

Yazar

Daedhelon


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 66
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Mesaj #96007   03-08-2018 07:09 GMT    
        
Bitti. Ama bizim ülke için bitti. Yabancılar hala istikrarlı bir şekilde bu oyunu hem sphere hemde runuo üzerinden oynamaya devam ediyor hemde tek bir sunucusu, ülkemizdeki player sayısına denk şekilde. Peki ülkemizde neden bitti? Bunun sebebi bariz bir şekilde ortada. Ultima Online'ın bir "piyasa" haline çevrilmesi sebebiyle. Amaç, cep doldurmak oldu. Aslında daha iyi bir topluluk yaratmak olmalıydı. İsim olsun diye eski sunucular "satın" alındı. Biri tutmadı diğeriyle, hep aynı vaad "eskinin tadı" hep aynı icraat "para ver kazan" (pay to win mantığı). Son zamanlarda açılan kapanan sunuculara bakıyorum, kişiler aynı isimler farklı ve yapı, yapının öz düşüncesine ters düşen bir vaziyette şekillendirilmiş. Parmak doğrultup şu, şu, bu, o demeye gerek yok herkes kendisini net biliyor. Topluluk yine bu şekilde bozuldu, önceden aile, arkadaş ortamıydı şimdi rant evi gibi bir şey. Bir çok aile sunucuya girmeden evvel "kardeş bizi sıkıntıya sokma, item peşinde koşturtma donat biz takılırız" çıkarına düştü. Keza bir aile ortalama olarak 15 kişi desek güncel sunuculardaki oyuncu sayısı oluyor. Sunuculardan çıkar sağlamaya çalışan oyuncunun zihniyeti, oyuncudan çıkar sağlamaya çalışan yöneticiden geliyor bence. Peki düzgün ve vizyonlu insanlar yok mu? Var ama onlarında önündeki engel teknik sıkıntılar (Şu ego tutsağı insanlar haricinde). Bugün bir çok kişi basıp parasını botnet alıp sağa sola saldırıp gövde gösterisi yapıyor ya, önceden client 2.0.3 ile bariz bir şekilde oyuna giriyorduk. Bilgiyi gelişime değil piçliğe kullandık. Hepimiz hemde. Scriptsel açıdan ve 3rd party tools açısından söylüyorum bunları. Birlik olabildiğimiz tek nokta yine bu oldu. Geliştirip, güzelleştirmek yerine, özelleştirdik ve ötekileştirdik. Yani herkes kendine bir pay çıkartsın benim gibi.


 Tanthalas
The Cave You Fear to Enter Holds the Treasure You Seek...

Yazar

Jada


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 90
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 39
Mesaj #96009   03-08-2018 13:54 GMT    
        
Ultima benim hobim artik orginal haliyle takildigim bir sunucum ve kendi kendime gelistirdigim karakterlerimle gunumu senlendiriyorum hayat boyle olsun istedim )Sayfalar: « İlk<12Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
RunUO neden bitti?3hodor08-08-2015
Bitti Sonunda7Elhamra13-08-2014
Sphere bitti mi ?24Brownie17-10-2013
Projemiz'e Webmaster Aranmakta Proje Durumu : %...6Patrick12-02-2011
56b Fix Script (%90 Bitti)91Afronola11-01-2011


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,