UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 123>Son »
Yazar

Alp


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 288
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #96446   22-09-2018 12:33 GMT    
        
Evet başlıkta da belirttiğim yakında hayata geçireceğim projede Donate sistemi oluşturmak istiyorum fakat mağazaya koyacağım eşyalar özgün ve oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayacak şeyler olsun istiyorum. Bu konu hakkında fikri olan varsa yazarsa çok sevinirim.Yazar

Slothere


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 280
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #96447   22-09-2018 12:42 GMT    
        
şu, uo platformlarında yıllardır gördüğüm en fantastik başlıklardan birisi olabilir


 Alp, Hayalet Kalem

Yazar

Alp


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 288
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #96448   22-09-2018 12:43 GMT    
        
Alıntı
Slothere :
şu, uo platformlarında yıllardır gördüğüm en fantastik başlıklardan birisi olabilirÖzgün eşyalar açısından mı?Yazar

Hayalet Kalem


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 28
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: RunUO
Tecrübe: Scripter
Yaş: 25
Mesaj #96450   22-09-2018 13:24 GMT    
        
Yani şimdi bir oyun oluşturuyorsunuz (sunucu) diyelim.Ve bu oyunun türü MMORPG.Bu opsiyonlar biraz size bağlı ilerlemeli.Bunun için düşünmeniz gereken asıl şey satacağınız eşyanın oyun mekanizmasına etki edip etmeyeceği Genede Ultima Online kültüründen kopup böyle bir atılım yapmak istiyorsanız benzer MMORPG oyunlarının Marketplace kısmına yönelmeniz size daha büyük bir kesinlik katacaktır.Yazar

Alp


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 288
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #96452   22-09-2018 14:00 GMT    
        
Yok amacım uo kültüründen kopmak değil.Yazar

Wasabi-san


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 193
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #96458   22-09-2018 22:40 GMT    
        
Donate için ben de senin gibi bir fikir düşüyorum. Ama bende premiumluk olucak. Premium olan kişilerin oyunun dinamiklerine mükemmel derecede etki edecek özellikler olmayacak şekilde ekleyeceğim. Mesela donate yapanlara özel tüketilebilen boyalar koyulacak. 10 kere plate parçası boyayabileceğin bir boya olucak mesela. Daha bir sürü şey var bu da onlardan biri. Mesela platemail leather studded leather olarak Japon armorları var onları koyabilirsin. Platemail olanı platemail ile aynı özelliklere sahip olur sadece tipi farklı olur. Oyunu cok az daha rahatlatacak şeyler yapabilirsin. MEsela Chargesız runebook da olabilir. Donate ile At küçültüp büyütme eşyası da satabilirsin. Ben atla oynanan bi server kursam Donate yapanlara vereceğim ilk hediye atı küçültüp inventory e atabilme yapardım. Limitsiz sınırsız süresiz.Yazar

acle


Yasaklı
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 23
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: UOX3
Tecrübe: Diğer
Yaş: 127
Mesaj #96467   24-09-2018 10:04 GMT    
        
Alıntı
Slothere :
şu, uo platformlarında yıllardır gördüğüm en fantastik başlıklardan birisi olabilir


sırf şu salaklığa artık cevap verebilmek için üye oldum ya.

aga sen hayatında hiç para kazanmadın sanırım, onun için hayrına para saçmak kolay geliyor olmalı. bi algı oluşturmaya çalışıyosun her yerde, uo'dan para kazanılmaz falan gibi. steam'i aç bakalım, f2p oyunlar hayrına mı yapılıyor acaba. hayır yapmak istiyorsan bir ton dernek var, yardıma muhtaç insan var. uo gibi saçma sapan bi alanda ziyan etme paranı. insanlar yatırım yapıyorsa karşılık almak isterler ama hayatında script yazmaktan başka bi bok beceremeyen yıkıklar bunu anlamayabiliyor ne yazık ki. sen herhalde kolay para kazanıyorsun sanırım, ki sanmıyorum bu sosyal zeka geriliği ile çok zor, kimin parasıyla bu artisliği yapıyorsan son ver. biraz ayakların yere bassın, bu ülkede para ne kadar kazanılıyor biraz farkına var.

kaldı ki kimse kimsenin parasını gasp etmiyor, oyuncu para veriyor karşılığını alıyor. bu kadar sizi geren ne allah aşkına?

hayatta duyduğum en saçma argüman sizin savunduğunuz uo'dan para kazanılmaz argümanı asıl. bu fikri savunmak için gerçekten beyinsiz olmak lazım ya, dolar karşılığı ödenen bir dünya masraf var, oyuncuya hizmet var. neden bedava yapmak zorundalar?
f2p oyunları ele alalım. hepsinin bir gelir modeli vardır, bazıları in-game store'un bokunu çıkarır, zaten community direk oyun p2w oldu vs. diye tepki gösterir buna. mobil oyunların bir çoğu buna örnektir mesela.
ama gerçekten f2p olup, kozmetik vs. satan oyunlar da var, mesela Path of Exile. Redditte vs. istediğin yerde araştır, herkes adamların uyguladığı gelir modelini tebrik ediyor. sadece kozmetik vs. satıyorlar, oyuna etkileri yok. bu gayette ultima'ya uygulanabilir bir model, ama sizin gibi yıllardır community'nin gazladığı, sosyal zekası zayıf yıkıklar bunu kötü gibi bir şey olarak göstermeye çalışıyor. bi ara senin ağababaların, serverların sitesi yok, bok gibi siteyle server mı açılır falan diye dikta etmeye çalışıyordu. en kral siteleri tasarladılar, onlar nerde hala pyramid-nebula ayakta. şimdi de onların artıkları meydanı boş bulmuş, milletin gelir modeline burun kıvırıyorlar.

snob'luk desem snobluk değil bu, sadece kıskançlık bu aga. isteyen istediği gelir modelini yapar yahu. para kazandığı için bok attığın sunucuların yüzlerce oyuncusu var. senin kıskançlıktan kudurmana sebep olan şu ama, developer camiası sana allah gibi taparken, geliştirmeden anlamayan "gerizekalı" oyuncular neden benim sunucumda hiç oynamıyor
ben sana söyleyeyim; çünkü sunucun boktan. en güzel scriptleri yaz, en yaratıcı sistemleri oluştur, en güzel connectoru yap ama oyunun temel dinamiklerini oluşturabilecek kadar bu oyunu bilmiyorsun, onun içinde serverın boktan. nasıl hayatta ayakların yere basmıyorsa, bu oyun bazında da basmıyor. en son hangi serverda action yaptın vs. desek, 15 yıl önce bi yıl falan oynadım bilmemne serverında dersin. değişen dinamikleri, hedef kitleni tanımadan ultima serverı açarak değil, hiç bir sektörde başarılı olamazsın güzel kardeşim.
pyramid-nebula'nın scriptleri sizin kadar iyi değil, connectoru iyi değil, parayla eşya satıyorlar vs vs. peki neden sizin her şeyiniz daha iyiyken ve o sunuculardan bir tanesi açık değilken, kimse sizin serverınızda oynamadı/oynayanlar hemen bıraktı? sorun sizde aga, oyuncularda, diğer sunucularda değil.

ekleme: şimdi klasik olarak, tek verebildiğiniz cevap olan siz daha iyisini yapın, biz üretiyoruz vs gelicek. bu yatırımı, yalnızca maddi olarak değil, zaman olarak da, bu yatırımı yapmadan önce piyasaya bi bakarım ve yapmam aga. direk şark mantığı bu, mahallede 8 tane çiğ köfteci var, allahın akılsızı 9'uncuyu açıyo davul zurnayla. bi ay sonra niye iş yapamadım diye batıyor. ulan o mahallede bir tane çiğ köfteci bile zor iş yapıyor, sen neyine güvenerek açtın? velhasıl üret kardeşim, ama hobi olarak evinde üret. oyuncular gördüğün gibi meraklı değil sana, bu platformlarda paylaş scriptleri, kendini bişey sanarsın yine. açılma yani kıyıda oyna anladın

ekleme2: biraz daha devam edeyim, diğer arkadaşlar yararlanır belki. bu salakların yarattığı algı sizi karamsarlığa düşürmesin, şayet doğru yoldasınız. bir girişimin kalıcı olması için, kendi kendini döndürecek bir gelir planı olması lazım. kar amacı gütmeseniz bile, bu işin sürdürülebilir olması için, birilerinin cebinden çıkacak paraya bağlı değil, kendi giderlerini karşılayacak bir gelire sahip olması lazım çünkü kişilerden gelecek para gelmeyebilir. bunu düşünmek için çok zeki vs. olmaya da gerek yok, birazcık sosyal zeka yeterli. sunucuyu planlarken her şeyden önce, gelir modelini düşünmek bence yanlış değil. dediğim gibi script konuları dışında bu yıkıkların söylemlerine kulak asmayın arkadaşlar. bunların script yazmak dışında bir becerileri/düşünceleri/kapasiteleri belli ki yok.

son ekleme: uodev yöneticisi arkadaşlara da bir söylemim olacak, daha öncede banladınız, bu hesabı da banlayacaksınız fakat adamlara ana-avrat küfür etsem topluluğun huzurunu bozdun diye banlarsın anlayabilirim, ama salak aptal vs. hakaretler yüzünden banlamak ifade özgürlüğüne karşı saygısızlık oluyor. eğer ki ettiğim küfür diğer insanların kutsalını da kapsıyor olsa banlamakta haklı olursunuz, ama kişisel hakaretler için yargılayacak/cezalandıracak merci yüce yargıdır. bu çağda, kutsala değmeyen en ufak hakarette banlama kuralını uygulamanız net olarak ifade özgürlüğüne karşı saygısızlık oluyor. umarım dikkate alırsınız.


Son güncelleme: acle tarafından 24-09-2018 10:49 GMT, 516 Gün önce düzenlendi.Yazar

Slothere


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 280
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #96468   24-09-2018 10:55 GMT    
        
@acle

Önce bir gerçek kimliğini belirtip gerçek hesabınla yaz, zamanında ne battıysa onun niteliği ve ne kadar acıttığını da bir tasvir et ona göre yorum yazayım.

Yazdığım basit bir cümlelik bir mesajdan bu kadar döşeyecek kadar dolmuşsun, bahsini dahi etmediğim konular üzerinden hayali bir destan üretmişsin, içini de dökmüşsün, herhalde bundan sonra rahata kavuşursun diye ümit ediyorum. İç hesaplaşmanı yaptığına ve birikmiş olan taşlarını döktüğüne göre bundan sonra huzura erersin diye tahmin ediyorum.

Mutlu ve huzurlu günler dilerim.Yazar

acle


Yasaklı
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 23
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: UOX3
Tecrübe: Diğer
Yaş: 127
Mesaj #96469   24-09-2018 11:12 GMT    
        
bir cümlelik mesajın altında yatan mesajı iyi biliyorum ben, salağa yatma aga. birbirimizi kandırmayalım, bi algı oluşturmaya çalışıyorsunuz ve yanlış. bunu bi kere kesin olarak belirteyim.

beni tanımazsın, bu camiada kimsede tanımaz, buralardan da sürekli banlanıp durdum. zamanında script falan yazıp server açmaya da çalıştım, hatta sen yardım aldığım kişileri bile tanımazsın snob'luğundan. senin kadar büyük isimler değildi. yani senin seviyende değilim bu konularda. senin scriptini de kullanmışlığım oldu, scriptlerinden ders aldığım da oldu.

fakat senin ağababaların, bu durumunuza kapılıp insanları yönlendirmeye çalıştınız. bu 10 yıl önce, bok gibi site, bi serverın sitesi çok daha iyi olur falan kıvamındaydı, çünkü script yazdıkları kadar çok iyi siteler yapıyordu bu kişiler. bir de 10 yıl öncesinin trendi olarak, web işiyle uğraşmak çok yaygındı. o arkadaşlar bu dönemde uo oynuyor olsa neden mobil app'iniz yok falan diyeceklerdi muhtemelen. sen o zamanlar yancıydın tabi, şimdi meydanı boş bulunca sende onlardan gördüğün gibi insanları bişeylere yönlendirmeye çalışıyorsun. o zaman da ses çıkardık, o isimlerin ağırlığı karşısında sesimiz duyulmadı velhasıl senin karşında da kuyruk acısı var bunun falan demenle benim söylemlerim itibarsızlaşabilir ama doğruluğu değişmez.

eğer ki, zaman/para/fikir/iş gücü yatırılan bir girişimin para kazanmasının yanlış olduğu argümanını destekleyecek bir tezin varsa, lütfen paylaş. onun dışında bu yaptığın; sen kimsin, kuyruk acın ne falan tarzı laflar bu konuşmamızı tartışmadan, ad hominem'e çevirecek, bir yol alamayacağız.Yazar

Gokku


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 240
Oyun Tarzı:
Emulatör: 0.55i
Tecrübe:
Yaş: 33
Mesaj #96470   24-09-2018 12:09 GMT    
        
yaş 48 ellerinden öpüyorum sizin çoluk çocuk falan yokmu bey amca?


dünyayı kullanma kılavuzunun yazarı

Yazar

Wasabi-san


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 193
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #96471   24-09-2018 12:22 GMT    
        
yani sloth un lafı baya bi gereksizdi ama bu kadar yazmana gerek yoktu. Türkiyede zaten her zaman tezat bi düşünce yapısı var. Sonuçta oyuna ne para vercem korsanını indirir oynarım diyip kehkeh diye gülen insanlar çoğunlukta. Kendi oyunu olsa bu işe milyon dolarlar yatırmış ve hakkını alamamış olsa aynı şeyi düşünür mü bilemem tabiki. Büyük ihtimal korsan indiren herkese küfür ederdi. Sanılıyor ki insanlar bu işleri hayrına bedavaya yapılıyor. Hiç gram saygı görmüyor bilgisayar program/Oyunları.Yazar

acle


Yasaklı
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 23
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: UOX3
Tecrübe: Diğer
Yaş: 127
Mesaj #96472   24-09-2018 12:50 GMT    
        
Alıntı
Gokku :
yaş 48 ellerinden öpüyorum sizin çoluk çocuk falan yokmu bey amca?babalar, herkese icraat icraat diyorsunuz, bu kadar bokladığınız konu, sunucuların para kazanması neden yanlış, bi açıklayın hele boş yapmayın. aslında cevabı biliyorum, sizin sunucunuzda para vermeyi bırak, para vermeden kimse oynamadığı için neye saldıracağınızı şaşırdınız ama yine de bir umut, belki bilmediğimiz bir şey vardır.

eğer ki, zaman/para/fikir/iş gücü yatırılan bir girişimin para kazanmasının yanlış olduğu argümanını destekleyecek bir teziniz varsa, lütfen paylaşın.


 Royal

Yazar

Royal


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 64
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #96476   25-09-2018 06:08 GMT    
        
Alıntı
acle :
Alıntı
Gokku :
yaş 48 ellerinden öpüyorum sizin çoluk çocuk falan yokmu bey amca?babalar, herkese icraat icraat diyorsunuz, bu kadar bokladığınız konu, sunucuların para kazanması neden yanlış, bi açıklayın hele boş yapmayın. aslında cevabı biliyorum, sizin sunucunuzda para vermeyi bırak, para vermeden kimse oynamadığı için neye saldıracağınızı şaşırdınız ama yine de bir umut, belki bilmediğimiz bir şey vardır.

eğer ki, zaman/para/fikir/iş gücü yatırılan bir girişimin para kazanmasının yanlış olduğu argümanını destekleyecek bir teziniz varsa, lütfen paylaşın.Su forumda sonunda mantikli konusan birisi, nesli tükenmek olan UO oyuncusu. Ne zamandir suraya zirt pirt girip duruyorum, amacim adam gibi calisabilecek birilerini görmek ama bunun yerine sürekli birbirine laf eden avanak sürüsüyle karsilasiyorum. Bu kadar aradan sonra mantikli konusan birisini görünce sasirdim.


Just Royal

Yazar

kalankalir3


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 55
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Mesaj #96477   25-09-2018 07:03 GMT    
        
Alıntı
acle :
Alıntı
Gokku :
yaş 48 ellerinden öpüyorum sizin çoluk çocuk falan yokmu bey amca?babalar, herkese icraat icraat diyorsunuz, bu kadar bokladığınız konu, sunucuların para kazanması neden yanlış, bi açıklayın hele boş yapmayın. aslında cevabı biliyorum, sizin sunucunuzda para vermeyi bırak, para vermeden kimse oynamadığı için neye saldıracağınızı şaşırdınız ama yine de bir umut, belki bilmediğimiz bir şey vardır.

eğer ki, zaman/para/fikir/iş gücü yatırılan bir girişimin para kazanmasının yanlış olduğu argümanını destekleyecek bir teziniz varsa, lütfen paylaşın.bak bu güzeldi hoca


Yazar

gralyus


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Neophyte
Online durumu
Toplam Mesaj: 6
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.57
Tecrübe: Diğer
Yaş: 43
Mesaj #96478   25-09-2018 07:18 GMT    
        
Oynadığınız oyunun lisansından haberiniz var mı? İllegal işler yapıyorsunuz birde tutup yok sunucu giderleri yok para kazanma bir sürü yazı yazmışsınız. Oyuna development adına hiç bir katkınız yok anca "boş" yapıyorsunuz. Hadi illegal iş yapıyorsunuz bari bunun üzerinden bir kazanç elde etmeye çalışmayın. Parasıyla oynayacağım diyorsanız adres belli gidin orjinal sunucuları üzerinde oynayın.


 Slothere

Yazar

Hayalet Kalem


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 28
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: RunUO
Tecrübe: Scripter
Yaş: 25
Mesaj #96479   25-09-2018 08:32 GMT    
        
Yazık ki UO kitlesine.Bu kadar emeği Unity'de oyun geliştirmeye adasaydınız emin olun şu an Ultima Online'dan daha kaliteli bir oyun piyasaya sürmüştünüz.Ben yapmayın demiyorum gene yapın ama Ultima Online ile isim yapamazsınız artık bunu kabullenelim.Eğer farklı fikirlerinizi farklı bir yapıya taşımak istiyorsanız çay koyun ve yanıma gelin


 Royal

Yazar

Wasabi-san


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 193
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #96481   25-09-2018 09:55 GMT    
        
Alıntı
gralyus :
Oynadığınız oyunun lisansından haberiniz var mı? İllegal işler yapıyorsunuz birde tutup yok sunucu giderleri yok para kazanma bir sürü yazı yazmışsınız. Oyuna development adına hiç bir katkınız yok anca "boş" yapıyorsunuz. Hadi illegal iş yapıyorsunuz bari bunun üzerinden bir kazanç elde etmeye çalışmayın. Parasıyla oynayacağım diyorsanız adres belli gidin orjinal sunucuları üzerinde oynayın.illegal? Bence ne dediğinin farkında değilsin. Görende seni Oside 97den 2018 e kadar herhangi bir shardda oynamış sanıcak. Tezatlıkta çığır açmaktan başka bir şey değilsiniz arkadaşın bahsettiği şey de bu zaten. Sphere runuo bunlar emülatör diye geçer ve oyun dosyalarını kullanarak hareket eder ve bununda hiçbir illegal bir tarafı yoktur. Proje olarak bakılır bu tip şeylere. Ve evet bir insan donate ya da para ile oynanabilen server açabilir bunda sıkıntı yok server'ı aktif tutma bahanesi ile donate açılabilir. Donate yapana da oyun içinde cüzzi miktar farklı bir para değeri verilebilir bunun nesi tuhafınıza gidiyor? Donate diye parayı napar orası seni beni ilgilendirmez. Ha donate geldiği halde serverı kapatırsa o zaman konuşma hakkına sahipsindir cünkü server ayakta durması için para gönderiyorsunuz ve o kişi de bu parayı server için kullanacağını söyleyip kullanmıyorsa o zaman söz hakkına sahip olabiliriz.

Kickstarter diye bir şey var. Bir oyun var, orada oyunla ilgili bilgiler yazılıyor hangi içerik olacağı ne olacağı insanlar beğenirse Para yolluyorlar o paralarla insanlar oyun yapıyor. Yani her şekilde her şeyde destek gerekiyor bunu artık bir zayıflık türevi şeyler olarak algılamayın.


Zaten Bu ultima onlinedaki vizyonsuzluk bu oyunu bitirdi. Serverlar oyunculara şekil verdi oyuncular da dandikleşti.


 MirroR

Yazar

Royal


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 64
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #96482   25-09-2018 11:14 GMT    
        
Alıntı
gralyus :
Oynadığınız oyunun lisansından haberiniz var mı? İllegal işler yapıyorsunuz birde tutup yok sunucu giderleri yok para kazanma bir sürü yazı yazmışsınız. Oyuna development adına hiç bir katkınız yok anca "boş" yapıyorsunuz. Hadi illegal iş yapıyorsunuz bari bunun üzerinden bir kazanç elde etmeye çalışmayın. Parasıyla oynayacağım diyorsanız adres belli gidin orjinal sunucuları üzerinde oynayın.Freeshard'larin hiç bir sekilde illegal bir yani yok, donatelerin de illegal bir yani yok. Oyunu satmaya kalkarsan o zaman sikinti, ki konumuz o degil.


Just Royal

Yazar

gralyus


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Neophyte
Online durumu
Toplam Mesaj: 6
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.57
Tecrübe: Diğer
Yaş: 43
Mesaj #96483   25-09-2018 11:18 GMT    
        
Tezatlık nedir anlamadım adamlar açık açık yazmışlar hangi şartlarda ne olacağını. Okuyup araştırmadığınız için illagal birşey yok diyebiliyorsunuz. İnsanlarda sizin yazdıklarınızın doğru olduğunu sanıyor. Resmen başkasının emeği üzerinden vergi bile ödemeden gelir elde ediliyor.

Vizyon bu işin neresinde? Bu oyun yıllar önce 3d mmorpglerin piyasaya çıkması ile zaten bitti vizyon falan boş laflar bunlar.

Son olarak 2 google araması ile ulaşabileceğiniz kullanım şartını şuraya bırakayım:

(d) Official Service. Ultima Online has been designed by Electronic Arts for play only on the Service. The Software is licensed to you for play on the Service only. Electronic Arts does not grant you a license to use the Software for any other purpose. You agree to play Ultima Online only on the Service and not through any other means. You further agree not to create or provide any other means through which Ultima Online may be played by others – for example, through server emulators. You may not reverse engineer, decompile or disassemble the Software, including any proprietary communications protocol used by the Software. You acknowledge that you do not have the right to create, publish, distribute, create derivative works from or use any software programs, utilities, applications, emulators or tools derived from or created for Ultima Online unless specifically authorized in writing by Electronic Arts.detaylar için https://uo.com/faq/ adresini inceleyebilirsiniz.Yazar

Royal


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 64
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #96484   25-09-2018 12:20 GMT    
        
Alıntı
gralyus :
Tezatlık nedir anlamadım adamlar açık açık yazmışlar hangi şartlarda ne olacağını. Okuyup araştırmadığınız için illagal birşey yok diyebiliyorsunuz. İnsanlarda sizin yazdıklarınızın doğru olduğunu sanıyor. Resmen başkasının emeği üzerinden vergi bile ödemeden gelir elde ediliyor.

Vizyon bu işin neresinde? Bu oyun yıllar önce 3d mmorpglerin piyasaya çıkması ile zaten bitti vizyon falan boş laflar bunlar.

Son olarak 2 google araması ile ulaşabileceğiniz kullanım şartını şuraya bırakayım:

(d) Official Service. Ultima Online has been designed by Electronic Arts for play only on the Service. The Software is licensed to you for play on the Service only. Electronic Arts does not grant you a license to use the Software for any other purpose. You agree to play Ultima Online only on the Service and not through any other means. You further agree not to create or provide any other means through which Ultima Online may be played by others – for example, through server emulators. You may not reverse engineer, decompile or disassemble the Software, including any proprietary communications protocol used by the Software. You acknowledge that you do not have the right to create, publish, distribute, create derivative works from or use any software programs, utilities, applications, emulators or tools derived from or created for Ultima Online unless specifically authorized in writing by Electronic Arts.detaylar için https://uo.com/faq/ adresini inceleyebilirsiniz.Bu söylediklerini EA yapabilseydi UO Forever gibi bir sunucu yillardir olmaz ve donate sistemi yapamazdi. Su Reddit basligini okumani tavsiye ederim. Burada EA'nin neden emulatorlere eyvallah diyebildiginin detayli anlatimi var.

https://www.reddit.com/r/ult.....pany_behind_uo_go_after/


Just Royal

Sayfalar: 123>Son »Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Küfür sistemi hatası3serkserk19-02-2020
Özel robe için makas13serkserk30-01-2020
House [ev sistemi]54s3d326-01-2020
Her şey için teşekkürler1HAMZO01-01-2020
Power Play Sunucu için Scripter1Man.Grafted20-11-2019


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,