Multi Operations Utility

 

       Mou multi dosyamıza kayıt yapmamızı sağlayan bir programdır. Bu program mul dosyamıza kayıt yaparken merkez noktayı North West tarafının en uç noktasında belirler ve en uçtaki itemi sabit olarak algılayıp 7 Z değeri aşağıya çeker. Z değeri daha yüksek olan itemlerde ise daha fazla aşağıya çeker. Bunun sebebi ise multiyi dünya üzerine koyduğumuzda uçtaki item hariç diğer itemlerin Z değeri 7 değer yukarıda kalır ve bu yapıyı 0 değerine çekmek için aşağıya indirmemiz gerekir. Binayı aşağıya çektiğimizde ise uçta yer alan item yerin altına girer. 

       Her ne kadar basit kullanımı olan bir program olsa da merkez noktanın belirlenmesinde stabil çalışmadığı için tavsiye etmiyorum. 

       Programı Program Arşivinden veya buradan indirebilirsiniz.

 

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

 

       Mou programını açtığımızda karşımıza yukarıdaki pencere gelecektir. Öncelikle yapmamız gereken multi dosyalarımızı programa okutmaktır. Bunun için kırmızı renkte görünen satırlara tıklayarak dosyalarımızın yolunu göstermemiz gerekiyor. Yolunu gösterdikten sonra o satırlar yeşil renk olacaktır. Daha sonra ise listenin bulunduğu yere sağ tıklayıp "load Multi Data" seçeneğini seçerek dosyaları yüklüyoruz. Yükleme işlemi bittikten sonra multiler liste halinde önümüze gelecektir.

       Liste üzerinde dolu bir slotun sol tarafında YES, boş bir slotun sol tarafında NO yazmaktadır. Dolu bir slota sağ tıkladığımızda bu multinin scriptini "Crate scripts for this Multi" seçeneğin ile görebiliriz. Bir multiyi bir slottan kopyalayıp başka boş bir slota yapıştırabiliriz. "Save data to entry to" seçeneği ile .wsc ve .txt olarak kaydedebiliriz. "Load data to entry from" ile boş bir slota .wsc ve .txt olarak kayıt yapabiliriz.

       Yapmak istediğimiz işlem bittiğinde listeye sağ tıklayıp "save Multi Data" diyerek multi dosyalarımızın üzerine kaydediyoruz ve işimiz bitiyor.

Purgatory

 

Bu makaleyi paylaş

Şu an Bulunduğun Yer:   AnasayfaProgramlarMou