Mulpatcher

 

        Öncelikle programımızı indirelim. Mulpatcher v.10.1


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

 

       Mulpatcher'ı açtığımızda karşımıza yukarıdaki görüntü gelmektedir. Bu ekran aşağı taraftaki sekmelerin bulunduğu bölgede Settings sekmesidir. Burada mul dosyalarımızı Load ederek programın okumasını sağlıyoruz. 

       Programımızda hangi dosyalar ile çalışmak istiyorsak sadece o dosyaları yüklememiz yeterli olacaktır. Örneğin sadece Art dosyaları ile çalışacaksak anim dosyalarının yüklenmesinin hiç bir anlamı yoktur. Program dosyaları tekil olarak okumaktadır. Birbiri ile ilişkisinin olma zorunluluğu yoktur. O sebeple her çalışmanızda tüm dosyaları okutmanıza gerek yoktur.

       Örnek vermek gerekirse Art dosyamıza bir grafik yüklemek istiyorsak, Art.mul ve Artidx.mul dosyamızın yolunu gösterip Load buttonuna tıklıyoruz. 10 saniye kadar programdan yanıt alamazsınız çünkü o sürede Load işlemi gerçekleşmektedir. Daha sonra Load yaptığımız bu dosyalar bize Art(S) ve Art(M) sekmelerinde itemlerimizi görmemizi sağlayacaktır. Daha sonra işimiz bittiğinde yine Settings sekmesine gelerek Art dosyalarımızın olduğu yerdeki Save buttonuna tıklayarak aynı dosyaları tekrar göstererek üzerine Save işlemini yapıyoruz.

 

       Mulpatcher programı tüm fonksiyonları ile stabil çalışmamaktadır. Bu nedenle Source içerisindeki bir çok öğretide kullanacağımız bu programı kullanabileceğimiz nitelikleriyle diğer öğretilerin içerisinde yer vereceğiz. 

Bu makaleyi paylaş

Şu an Bulunduğun Yer:   AnasayfaProgramlarMulpatcher