Inside UO

 

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

 

       Inside UO Ultima Online mul dosyalarının görüntülenmesi ve içeriğinin kısmi olarak kaydedilmesine yarayan basit bir programdır. Modifikasyon için yapılmış bir program değildir. Bu programı çeşitli edit öğretilerinde kullanacağımız için içeriğinin detaylı olarak anlatılmasına gerek yoktur.

       Genel anlamda üstteki resimlerde gördüğümüz gibi, Animation sekmesinde animx.mul dosyalarımızda bulunan verilerin görüntülerini görebilir, avi olarak kaydedebilir, model ve hex kodlarına bakabiliriz.

       Diğer sekmelerdeki çalışma mantığı da aynıdır. Gump veya Map dosyaları içerisindeki verileri görüntüleyebilir ve kaydedebiliriz.

       Inside UO genelde world build çalışmaları için kullanılmaktadır. Bu çalışmayı yaparken art dosyalarına kayıtlı olan itemleri görüntüleyerek kodlarını komutlara yazıp manual yoldan inşa çalışması yapmaya çalışırlar ki bu tamamiyle zaman kaybettiren ve kullanışsız ve inşa biçimidir. Art dosyamızda bulunan itemlerin bir çoğunun Sphere içerisinde scripti bulunmamaktadır. Bu nedenle sadece komut ile bu itemi çıkartmak imkansızdır. Bu ayrıntıyı da unutmamak gerekir.

 

Bu makaleyi paylaş

Şu an Bulunduğun Yer:   AnasayfaProgramlarİnside UO