UO Architect

 

       Bu program RunUO için tasarlanmış olan ve editor üzerinde bir yapıyı oluşturup oyun içerisine direkt olarak gönderebilen bir programdır. Sphere'de bu özelliği çalışmamaktadır. Fakat bir yapıyı oluşturarak .txt olarak dışa aktarabildiğimiz için ev yapımı için kullanışlı sayılabilecek bir programdır.

       Programı Program Arşivinden veya buradan indirebilirsiniz.


 111

 

       Programı indirdiğinizde klasörün içerisinde Client ve Server klasörleri bulunmaktadır. Bizim ilgileneceğimiz Client klasörüdür. Client klasöründe programı çalıştırdığınızda yukarıdaki pencere ile karşılaşacaksınız.

       File sekmesinde .uoa ve .txt uzantılı multi dosyalarınızı programa aktarabilir ve düzenledikten sonra dışa aktarabilirsiniz.

       File sekmesinde New Design dediğinizde ise yapmak istediğiniz yapının ne kadar büyüklükte olacağını girdikten sonra Edit ekranı açılacaktır. Bu bölümün kullanımı basittir. Binayı yapmak için yukarıdaki araçları ve itemleri kullanırsınız. Edit ekranında Design sekmesinden isterseniz bir üst katlara geçiş yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde ise bu binayı .uoa ve .txt olarak dışa aktarabilir veya görüntüsünü kaydedebilirsiniz. Program penceresindeki listede yaptığınız binalar yer almaktadır. Bu çalışmalarınızdan birine sağ tıkladığınızdaki menude Edit'e basarak tekrar düzenlemeye devam edebilirsiniz.

       Program penceresinin sol tarafındaki barlardan sadece Options sekmesinde multi dosyalarının yolunu seçebileceğimiz bölüm yer almaktadır. Diğer barlar tamamiyle RunUO oyun içerisindeki işlemler için tasarlanmıştır.

Purgatory

Bu makaleyi paylaş

Şu an Bulunduğun Yer:   AnasayfaProgramlarUo Architect