UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar

Readher


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 19
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 26
Mesaj #93514   26-09-2017 07:33 GMT    
        
Merhaba arkadaşlar şuanda rp sunucu kuruyoruz kişiye göre değişir bizim için guzel şuanda sunucu fikirleri belli biryere kadar da kurulumu tamamladık ama sistem yazılımlarımız var değişik kendine guvenen sunucumuzda devamlı destek ve sistem yazabilicek arkadaşlara ihtiyacımız var sunucu açıldığında kendi makinamız olucak kapanması ve emeklerin boşa gitmesi kolay değil kendine guvenen arkadaşlarımızı bekliyoruz. Bursa ve Ankaradan olursa iyi olur. Kolay gelsin.


Zaman sana uymazsa sen zamana uy.

Readher Of Thorne

Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 103
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 34
Mesaj #93515   26-09-2017 10:27 GMT    
        
Ne zamandır çalışıyor sunuz sunucu için dostum ?


Kilopi UO

Yazar

Silverwolf


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 24
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 39
Mesaj #93516   26-09-2017 14:05 GMT    
        
bende arıyorum bulcak cok zorYazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 103
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 34
Mesaj #93519   26-09-2017 16:08 GMT    
        
Canım Türkiyemin teknik işlerinin ilerlememesinin sebebi ultima online platformalarına bile bulaşmış durumda,

Devlet kendi halkına köprü yaptırıyo, sonra çıkıyo "ben köprü yaptım" diyo. Ulan köprüyü sen halkın kendi parasıyla zaten halka yaptırdın.

Müteahit, mühendise mimara emirler yağdırarak iş yaptırıyo, sonra çıkıyo ben bina yaptım diyo.

Verdiğim örnekler inşaat sektöründen ama diğer sektörlerde de durum aynı, hatta hollywooddaki sinema sektöründe bile böyle.

Gelelim uo'ya;

Bir sürü scripter arayan ve aklında ultima online projesi olan insan mevcut, ulan asıl iş zaten scriptleri yazmakta. Scripter, kendi sunucusu için script yazmak varken, neden gidip bir başkasının aklındaki projeyi hazırlasın ve hatta sonra ondan bir beklentisi olmasın.

İş yaptıracağınız adama geçerli sebepler vermelisiniz.

Benim sphere, mysql ve php üzerinde yazamayacağım kod yok. Şimdi sizlerden biri ile çalışmaya başlasam 3 günde 10 bin kodluk sistem isteyip karşılığında da bir şey vermeyeceksiniz. Neden yapayım ?

Edit: Kızarak yazmıyorum yanlış anlaşılmasın, eğlenerek yazıyorum


Kilopi UO

Yazar

Wasabi-san


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 188
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 31
Mesaj #93522   27-09-2017 08:44 GMT    
        
Kilopiye katılıyorum tek küçük kaçırdığı nokta, Oyun stüdyolarında sadece fikir üreten adamlar ve bunların işleyişini dengeleyen törpüleyen kişiler var. Ben fikir adamıyım açıkcası Scripting 10 sene once yapıyordum suan tekrar öğrenme aşamasındayım ve fena gitmiyor. Basit şeyleri yapabiliyorum suanda az da kaldı tek başıma ilerlediğim için çok yavaş ama emin adımlarla ilerliyorum. Çok sıra dışı özellikler var aklımda ama : D

Konuyu dağıtmayalımda Kolay gelsin vallaha işiniz zor. BU forumda gözüme çarpan 5 6 kişi var iyi scripter onların da işi gücü vs olduğu için böyle bir şeye özellikle vakit ayırabileceğini sanmıyorum. Belli olmaz ama istekli biri bulursunuz güzel bi yola koyulursunuz istediğiniz gibi olur umarım her şey.Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 103
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 34
Mesaj #93523   27-09-2017 10:26 GMT    
        
Bizim ülkecek problemimiz birlikte iş yapamama. Baştan anlaşma şartlarını iyi belirleyip imzalayıp birlikte iş yapmasını öğrenmemiz lazım.

Yabancıların, özellikle amerikanın bu konuda bizden çok üstün olması, her sektörde bizi ezebilmelerini sağlıyor. Düşünsenize Drake sadece kendi albümlerini yapsaydı bu kadar ünlü olur muydu ? Kendi başına söylediği parça sayısı 50 ise diğer sanatçılarla yaptığı düet sayısı 500 civarındadır.

Bizim de tıpkı yukarıdaki örnekte olduğu gibi sphere camiasında da bir kaç kişi bir araya gelip güzel tatlar ortaya koymamız ve arkasında durmamız lazım ama nerdeee. Wasabi-san bak sen tek başına uğraşıyormuşsun. Ben sıfırdan ilk yazdığım sunucuyu 7 ayda geceli gündüzlü çalışıp bitirmiştim. Şimdi o günlerin hata olduğu anlıyorum. Keşke bir yol gösteren olsaymış.

İyi bir ekip, iyi bir iş planlaması ve yenilikçi fikirlerle yapmak gerekiyor böyle işleri. Ultima online gerek eski oyuncu kitlesinin azalması, gerekse yeni oyunların grafikleri ile baş edememesine rağmen, orjinal fikir ve sistemlerle beklenilenin çok üstünde bir başarıya ulaşabilir. (Orjinal sistem derken her sunucuda olan veya sağdan soldan çarpılıp entegre edilen sistemlerden bahsetmiyorum, mesela benim zamanında yazmaya çalıştığım ama bir türlü algoritmasını tam anlamıyla yerleştiremediğim bir sistem var "zamanda hareket", bu tür orjinal fikirlerden bahsediyorum. )


Kilopi UO

Yazar

Wasabi-san


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 188
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 31
Mesaj #93524   27-09-2017 13:00 GMT    
        
Valla aynı fikirdeyiz seninle. Yanlış anlaşılmasında Türkiyede çok garip bir kafa var. Takım çalışması ile çok hızlı şekilde yürümek varken herkesin bencilce tavırları yüzünden ilerleme kayıt edilmiyor. Gerçekten üzücü. Bunu lol oynarken de çok yaşıyorum. Mainim adc mesela Güzelce takım fightında korunmaya başlanıyorum fightı biraz üstün geldiğimizde tankın supportun beni korumayı unutup adamlara gitmesi assasininde beni arkada bi güzel paketlemesi en güzel örnek benim için. Kimse takımca oynamıyor (Tamam oynayanlar varda oynamayanların yanında neredeyse bir hiç) Takımca iş yapılırsa yapılan işten ultra keyif alınır yükler azalır yaptığımız iş zahmetten çok keyife döner.

Benim bi projem var Ultima online üzerinden kendi MMORPG mi yapıyorum ilgilenir misin bilmem ama Eğer duymak istersen bilgilendirebilirim. Oyuna çok fazla içerik ekledim şuan onları gerçekleştirmekle uğraşıyorum zor geliyor bazen scriptingimin yetmediği yerler oluyor oraları hiç yapamıyorum Ozan sağ olsun (MirroR) çok yardımcı oldu hem gelişmeme hem de kodlarda takılı kaldığım yerlerde çözümledi.

Dipnot: Açacağım oyun sunucusu Kesinlikle avrupada olucak internasyonel olucak ingilizce/fransızca/almanca. Eğer bir çıkış yakalayabilirsem betada kesinlikle bu işe para yatıracağım ve bir oyun şirketi görürse projemi Stand alone olarak ayrı bir oyun olarak tekrar piyasaya sürebiliriz çünkü içeriklerime o derece güveniyorum. Aklımdaki fikirler ve ultimanın esnek yapısı fast paced olması (fast paced nası cevirilir bilemedim hızlı adım desek saçma seri olması diyelim) çok güzel imkan veriyor ve harika bi oyun motoru olarak kullanabiliyorum. Sphere'ın open source olması da ayrı bi güzellik oyunun çekirdek özelliklerini değiştirebiliyoruz. Parrying hesaplaması mesela sphere'ın içinde scriptsel değil, Tactics anatomynin verdiği bonusları her şeyi ayarlayabiliyoruz harika ötesi.Sayfalar: 1Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
runuo server kurulumu yardım1tarantula28-04-2019
Scripter Arıyorum Arkadaşlar3tarantula23-04-2019
Scripter Aramaktayım1Solate29-03-2019
Yeni Projemiz İçin Scripter Arayışı.10Nigga21-03-2019
"Ücretsiz" Scripter Aranıyor22CameL19-12-2018


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,