UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 12>Son »
Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #96836   21-11-2018 14:54 GMT    
        
Herkese Merhabalar,

Çok uzun zamandır beklediğimiz LoA'nın 4 aralıkta steame düşeceğini muhtemelen bazılarınız biliyordur. Bilmeyenlere hatırlatmış olmanın yanı sıra, oyun bu hafta sonu "tanıtım" amacıyla 2 gün boyunca bedava oynanabilecek. İlgisini çekenler için oyunun en güncel videolarından birini ve bu hafta sonu ücretsiz oynamak için gerekli olan linki aşağıya bırakıyorum.

İyi günler dilerim.

https://www.legendsofaria.com/open-beta/Son güncelleme: TheRaskol tarafından 25-11-2018 11:11 GMT, 361 Gün önce düzenlendi.


 M.CANILIK
Kilopi UO

Yazar

M.CANILIK


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 347
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #96839   22-11-2018 04:56 GMT    
        
Albion'u denemiştim bunu da denemek için sabırsızlanıyorum açıkçası! Tamer Beastmaster oynamayı düşünüyorumYazar

Daedhelon


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 54
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Mesaj #96842   22-11-2018 15:12 GMT    
        
Founder olarak şunu söyleyebilirim, daha çok yolu var ama bir o kadar da zevkli... Open betaya katılacak arkadaşlar için ufak tavsiyelerde bulunabilirim;

Oyuna tüm yeteneklerini 0 başlıyorsunuz, trainerlardan 30.0 a kadar train atabiliyorsunuz. (300 copper)

Tavsiyem 2h silah kullanıcısı ağır zırh giyen bir karakter ile newbie dungeon dediğimiz sewers'ı farmlayıp yaratıkların aklını alın oradan gelen parayla yavaş yavaş skillerinizi train edin.
6x yada 600.0 diyeyim skill cap var
Mage karakterler şuanda çok güçlü (staves, passive mana regen ve büyü damage'i arttırmaya yönelik skilleri almayı unutmayın)


2 günlük open beta sürecinde ne kadar ilerleyebilirsiniz bilmiyorum ama bu iki günlük süreç sonrasında, 5 aralıkta oyun steamde erken erişime çıktığında kesin alırsınız


The Cave You Fear to Enter Holds the Treasure You Seek...

Yazar

M.CANILIK


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 347
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #96849   25-11-2018 10:16 GMT    
        
Bu oyunun tamamlanması için önlerinde daha çok uzun bir yol var. Fakat şimdiye dek şahsen çok eğlendim ve bu gece (ya da 8 saatlik fark göz önünde bulundurulduğunda yarın sabah 9 civarı) beta bitene kadar oynamaya keşfetmeye devam edeceğim. Sizlerle deneyimlediğim şeyleri paylaşmak istiyorum;Burada /salute yazdım ama böyle bir şey çıktı ortaya
https://i.hizliresim.com/ADYG2X.jpg


Öncelikle haritanın neredeyse tamamını gezdim. Neredeyse diyorum çünkü haritanın bütününde ki 2 bölüm erişime açık değildi. Points of interest diyebileceğimiz, bölgeler mapde otomatik işaretleniyor ki bu çok güzel bir şey, harita kaybolmaya çok elverişli.
https://i.hizliresim.com/5aRq9q.jpg


Haritayı gezdiğim süreçte en çok "Black Forest" bölgesinde çok sıkıntı çektim çünkü her sektör değiştirdiğimizde oyun sektörü yüklediği için ufak bir takılma oluyor (ssd kullandığım için bana frame atlama gibi geliyordu yine de peşinizde yaratıklar varken mevzu çok sıkıntılı). Umarım erken erişim sürecinde özellikle reportladığım bu duruma güzel bir çözüm bulabilirler.

Oynanış güzel, çok göze batan aksamalarla karşılaşmadım. İki tane karakter kastım birisi warrior diğeri crafter. Aslında caster karakterler ve tamer karakter üzerinde zaman geçirmeyi planlıyordum fakat taming konusunda biraz sıkıntı yaşadım. Hayvanları nasıl sakinleştireceğimi bilemediğim için vahşi hayvanların bir kısmını tame edemedim fakat daha sonra bir kaç kişinin bunu yapabildiğini gördüm artık ona oyun steamde satışa sunulduktan sonra bakacağım. Warrior karakterimi (biraz combat skillerini araştırdıktan sonra) lancer yaptım genel olarak çok iyiydi. Her silahın pasif olarak 2 yeteneği bulunuyor (wrestling yeni adıyla brawling dahil). Bu yeneklerin yanında ability points ile alabildiğiniz ve toplamda 3 aşamalı olan yetenekler var. Bir karakter Fighter,Mage,Rogue sınıflarından toplamda 3 tane yeni yetenek öğrenebiliyor. Ben lancer üzerinden gittim fakat bu yetenekleri öğrenmek için random drop kitaplardan yararlanılıyormuş bana düşmedi. Yani skill kasmak yeterli değil, skill ile alakalı kitabı bulmalısınız ve yeterli ability point'e sahip olmalısınız (1. Level 1 point 2. Level 10 point 3. Level 50 point istiyor). End-game content için gayet iddialı gibi geliyor. Ability point experience ile kazanılıyor ve yaratık kestiğinizde xp kazanıyorsunuz (Şimdiye kadar troll, bandit ve lizardmen dışında xp veren yaratık görmedim).

Bugün bitmeden bir ev kurmayı düşünüyorum. Ev sistemi bir harika... Ev kurabilmek için önce (şuanda) 1 gold değerinde olan arazi tapusu alıyorsunuz. Daha sonra da evin blue printini. Şuanda aktif en büyük ev sanırım Terracota Cottage 17x13 (1 gold 95 silver). Ama mevzu bununla bitmiyor, evin temelini blue print ile attıktan sonra evi yapmanız gerekiyor ki tam crafter işi olmuş...
https://i.hizliresim.com/dvqMjL.jpg


Son olarak gatheringden bahsetmek istiyorum. Mining, Lumberjacking gibi skiller basite indirgenmiş diyebilirim. Gathering yapılan node bitene kadar işlem sürekli kendini tekrar ediyor. World dinamik, kestiğiniz ağaçlar devriliyor, kazdığınız madenler oyuluyor. Crafting biraz zaman işi, çünkü basic olarak yapımını bildiğiniz eşya sayısı çok az ve yeni eşyaların üretimini öğrenmek için work order bitirmeniz gerekiyor. Sanırım şuanda bütün craft skillerinde work order mevcut (belki alchemy de olmayabilir emin değilim). Craft skillerinin değerli olması için büyük çaba sarfedilmiş. Oyun içerisinde sanırım rarity sistemi var. 2 parça scale armor düşürdüm renkleri maviydi genelde diğer itemlerin renkleri hep beyaz. Her neyse, craft edilen itemler üzerlerine bir takım özellikler alıyorlar. Bu özelliklerin belirleyicileri yetenek seviyesi, malzeme kalitesi ve şans. İyi üretilmiş bir silah ya da zırh (olacaksa) magical yerine tercih edilebilir gibi duruyor. Bu sırada madenlerden elde edilen her materyal ile silah üretebiliyorsunuz.

Craft ettiğim bir dagger;
https://i.hizliresim.com/4jR9mQ.jpg


Madendeki reserve bitmeden önce;
https://i.hizliresim.com/JZEWLB.jpg


Bittikten sonra;
https://i.hizliresim.com/Ovda25.jpgSon olarak, oyun 4 aralık denmiş fakat EDT ile aramızda 8 saat fark olduğu için büyük ihtimalle 5 aralıkta steam'e çıkacaktır. Mmorpg.com'un sitesinde giveaway yapmışlar. 1 kişiye 1080ti, 3 kişiye de 90 dolarlık founder pack veriyorlar, 27 sinde bitiyor sanırım denemekten zarar gelmez. Şimdilik benden bu kadar.


 kilopi

Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #96850   25-11-2018 17:50 GMT    
        
Güzel bir inceleme yazısı olmuş M.CANILIK. Ellerine sağlık.

Anlattığın süreçlerin hemen hepsinden ben de 4-5 arkadaşım ile birlikte geçtim. 20 yıldır ilk defa bir oyunun Ultimanın yerini alabileceğini hissettim. 5 Aralık ve sonrasında bakalım neler olacak


Kilopi UO

Yazar

M.CANILIK


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 347
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #96854   26-11-2018 07:04 GMT    
        
Aslında 27 sinden önce founder alsam mı diye düşünüyorum en azından "noble" pack. Yarın headstart başlıyacak, tam 1 hafta boyunca founderler önden gidecekler. Diğer yandan epey güzeldi, evi kuramadım gittim en büyüğünden aldım malzeme yetiştiremedim Bu arada öğrendiğim bir kaç şeyi daha yazayım belki releaseden sonra başlayacak arkadaşlar olur;

Ability Point kasmanın en kolay yolu görev yapmak, görev yaratıkları (örneğin diyor ki görev, şurada kurtlar boy gösterdi git öldür, o bölgede kurt ini oluşuyor ve kurtlar spawn oluyor gibi...) yani turuncu renkteki npcler. Her birisi +50 xp veriyor bir spawn point (in,mağara,bandit çadırı v.b) öldürene kadar 6 tane falan spawn oluyor. Her görev sonunda ortalama 4 ila 6 silver arası para alıyorsunuz (400 - 600 copper)

Her şehirde 4 adet, diğer şehirlerden farklı ev şemaları satılıyor 17x13 betadaki en büyük alanlı evdi.

Warrior için build yazayım belki ilginizi çeker;
Lancer
Vigor
Healing
Light Armor (PvP) / Heavy Armor (PvE)
Archery
Brawling / Treasure Hunting

Lancer; Skill'i 40 a çıkarttığınızda 1 ability point karşılığında yaratıkları 5 oyuncuları 3 saniye stunlayan skill alabiliyorsunuz. Acayip kullanışlı. Passive skilleri arasında cleave ve dismount var pvp ye çok uygun.

Vigor, healing ve fiziksel saldırıların damageini arttırıyor. Olmazsa olmaz.

Healing, bahsetmeye gerek yok, bandaj yırtılma diye bir şey yok direk heal atıyorsunuz fakat bir süre delay'ı var.

Light Armor, bunun için pvp dedim çünkü heavy armor giydiğiniz zaman dex'ten gelen movement speed 10 ile sınırlanıyor. Ayrıca rogue prestij skilleri arasında Dart (5 saniyeliiğine %10/20/30 movement speed) ve evasion (5/6/7 saniye boyunca 10/15/20 evasion rating) skilleri var sadece light armor skill'i istiyor kullanmak.

Heavy Armor, kesinlikle pve move speed bonus'u sınırlıyor ama Vanguard skill'i var. 3/4/5 saniye boyunca Movement speedi %30/25/20 azaltıyor ve bu süreçte gelen damage'i %60/70/80 azaltıp, azalttığı damage'i saldırana yansıtıyor. Ayrıca herhangi bir combat skill'i ile kasıldığında Charge yeteneği var; 10 kare mesafeye atılıyor 1/2/3 saniye stun ediyor.

Archery, pve/pvp uzaktaki hedefe erişmenin tek yolu. Hunters Mark yeteneği ile hedefi işaretliyorsunuz, 2 saniye boyunca hedef invis ya da hide olamıyor ve %15/25/35 ekstra bow hasarı alıyor. Stun Shot 3/4/5 (oyuncu için 1/2/3) saniye stun atıyor. Son olarak Wound; hedefi 3 saniyeliğine %40/50/70 yavaşlatıyor.

Brawling / Treasure Hunting; burası seçimlik. Pvp oynamayı düşünüyorsanız Brawling passive olarak stun skill'i var ve çok kullanışlı. Diğer pasif skill %125 damage bonus arttırma (pasifden kastım prestige olmayan yetenekler, yine basılarak kullanılıyor). Herhangi bir Prestij skill'i yok Brawling'in. Diğer tarafta yaratıklardan düşen hazineleri arayıp bulabilmeniz için Treasure Hunting verebilirsiniz. Baya map düşüyor ama deşifre edip kasayı bulmak zor (fishing den düşenler daha kolay bulunuyor).

Başlangıç stratejisi; Advenced olarak karakter açarsanız 100 skill point ve 4 skill seçebileceğiniz bir ekran geliyor. Bu build ile oynayacaksanız ve karakterinize Treasure Hunting koyacaksanız, başlangıçta healing 30 treasure hunting 30 Archery 30 ve herhangi bir skill'i 10 vermenizi tavsiye ederim. Bu skillerin trainerlarını bulamadım, (henüz) var olduklarını sanmıyorum. 30 skill train etmek 3 silver yani 300 copper. Ama dummylerde 30 a kadar skill kasılıyor. O yüzden gidip bir silah alıp dummyde afk ile 1 saatte falan 30 a kasarsınız 0 skilleri. Archery sıkıntı çünkü server kalabalık olduğu için millet ne bandaj bulabiliyordu ne de ok bulabiliyordu betada. Bu noktada ya carpenter bir arkadaşınız olacak size ok yapacak ya da elinizi hızlı tutup ok biriktireceksiniz bankanızda. Bandajı dert etmeyin, fabrication yani tailoring binasında satılan folded clothları (2 copper) dagger ile keserek 5 tane bandaj yapabiliyorsunuz (bu çok önemli bir buluş, betadakilerin bir çoğu bilmiyordu bu mevzuyu mesela). Eğer yok aga ben treasure hunting istemiyorum diyorsanız Light Armor ya da Heavy Armor'u 30 başlatın böylelikle daha fazla armorunuz olur en başta.

Sonuç olarak, beta dahilinde "oyun sonu" dediğimiz içerik olmadığı için bir yerden sonra sıkıcı gelmeye başladı. Özellikle crafting aşırı yoğun ve bunaltıcıydı. Mining ve Metalsmith bir karakterim vardı 90'a kadar mining kastım ama smithing 43 lerdeydi, çünkü 1 ingot 5 ore istiyor ve düşük yetenek sebebiyle çok fazla malzeme heba oluyor. Sabır işi vesellam. Daha sonra baktım eve de malzeme yetiştemiyorum son saatlerde pk yapmaya başladım. Aşırı eğlenceliydi! Umarım stat cap'i arttırırlar çünkü 150 cap çok az geldi... Eğer rakibinde wisdom yoksa büyücüler, con yoksa melee karakterler içinden geçiyor adamın. En son Oasiste 5 kişi falan peşime düştü öyle kızdırdım milleti Bireysel olarak beta sürecinden hoşnut kaldım ben ya, buraya yazdığımın bir beş katını LoA'ya yazdım. Belki dikkatlerini çeken bir husus olur ya da benimle aynı fikri paylaşıyorlarsa ve buna yönelik istem çoksa dikkate alırlar diye. Bakalım artık aralığı bekliyorum (ya da kafam atarsa gün içinde alacağım founder pack'imi...)Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #96855   26-11-2018 12:07 GMT    
        
Sen baya dikkat edip, feedback de göndermişsin, helal 😉 bizim arkadaşlardan biri de video çekmiş youtube a atmış, linkini paylaşayım 😁


Son güncelleme: kilopi tarafından 26-11-2018 12:23 GMT, 360 Gün önce düzenlendi.


Kilopi UO

Yazar

M.CANILIK


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 347
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #96856   26-11-2018 13:25 GMT    
        
Acaba 3.dakikada benden mi bahsediyorlardı Bu arada videonun sonundaki bölge dungeon değil. Sizin skiller epey düşükmüş oraya gittiğinizde, black forestte "forest walker" diye ağaçlar var iki tane vurduğunda arkandan fatiha okuyorlar... Keşke toplanıp birlikte takılsaymışız.Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #96862   27-11-2018 06:18 GMT    
        
hahaha 3. dk da bahsedilen belki de sensindir

Biz baya noob takildik ya, kasacak zaman bulamadik cunku.

Evet bastan bilsek takilabilirdik.

Videodaki tayfa olarak oyunu satin aldik, head start ile baslicaz bakalim. Haberleselim tekrar


Kilopi UO

Yazar

Athynas


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 118
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: World Builder
Yaş: 32
Mesaj #96869   27-11-2018 18:38 GMT    
        
Ben de başlamayı düşünüyordum SotA'daki optimizasyon felaketinden sonra yine de niyetlenmiştim Şimdi kontrol ettim de istediği minimum özellikler bende yok imişYazar

Zippo


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 240
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Hosting
Yaş: 29
Mesaj #96884   01-12-2018 14:49 GMT    
        
Oyun için Steam Release bekliyorum. Platformdan başlayacak olan varsa bir community kuralım.

Bir kaç arkadaşımda başlayacak. Toplu olarak keyifli olacağını düşünüyorum.


 TheRaskol
Makdos Bilişim Teknolojileri

http://www.makdos.com

Yazar

Tanthalas


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 52
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 27
Mesaj #96888   01-12-2018 19:01 GMT    
        
Bende steame gelmesini bekliyorum.Yazar

RasmuS


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 728
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Mesaj #96889   02-12-2018 00:55 GMT    
        
Beklemedeyim.


Sunucu Projesi : www.ros.gen.tr

Yazar

M.CANILIK


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 347
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #96890   02-12-2018 07:50 GMT    
        
İki tane sayaç var bilgisayarda birisi beş gün sonra PoE (Path of Exile) için diğeri de üç gün sonra LoA için. Şu çekilişlerin kazananlarını seçseler belki şans oradan vuracak ama Bu arada, steam bekleyenler için ufak bir duyum aldım; oyunun ücreti 40$ olarak belirlenmiş, ama steam'in sabit kur olayı sanırım oyunu "Noble" pack'den daha ucuza getirecek. Diğer taraftan, oyunu canı gönülden bekleyen arkadaşlara ufak bir hatırlatmam var, bakın bu çok önemli, oyun early access için açılıyor ve çok fazla bug var. Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın o yüzden, oyun henüz release edilmiş değil.Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #96891   02-12-2018 13:31 GMT    
        
Beklemede olan arkadaşlar için ufak bir bilgilendirme videosu çektim. İlgisini çekenler izleyebilir TheRaskol, Tanthalas
Kilopi UO

Yazar

M.CANILIK


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 347
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #96894   03-12-2018 09:00 GMT    
        
@kilopi pek güzel şeyler duymuyorum şu sıralar oyun hakkında, çok fazla rollback oluyormuş. Aslı varsa bu muhabbetin, steamde satışa çıktıktan sonra mahvederler bu oyunu review üzerinden.Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #96896   03-12-2018 12:56 GMT    
        
@M.CANILIK

Ultima Online`in ilk ciktigi donemlerde gerek osi`de gerek nebula`da yuzbinlerce kere rollback ve cokmeler yasanmisti. Bunu unutmamak gerekir. Oyunlarda bulunan siradan bir mekanin tasarimi bile icinde cok fazla olasilik barindiriyor.

Oyun early access olarak acildigindan beri 4-5 kere yarim saat-1 saatlik rollbackler yasandi. Asiri bir kalabalik sozkonusu. Binlerce insan maden kaziyor. Bazen sunucular tikaniyor. 200 kisi kuyruk bekleyenler gordum. Bu kadar kalabalik ve yuku agir bir ortamda kucuk roll-backler bence sorun degil.

Bu platformdaki hic kimse UO`yu icinden ( olse bile ) silemez. Ben de buna dahilim. Fakat bu oyun Ultima Online`i nostalji kategorisine tasiyacak gibi gorunuyor.

Olumsuz yorumlara takilmayin cok. Oyun cok ciddi gelecek vaad ediyor. Suphesi olanlar twitch ve youtube videolarini takip etsin derim.

Saglicakla.


Kilopi UO

Yazar

M.CANILIK


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 347
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #96897   03-12-2018 14:33 GMT    
        
Nebulayı bence hesaba katma, osi de kullanılan emulatör ile bizim kullandıklarımız (sphere, runuo) bir değil. Yoğunluk mevzu değilde sistemler üzerinde çok sıkıntı yaşıyorlar gibi, ben, daha önce yazdığım gibi, çok sınırlı bir alanda oynadım çok fazla şey deneme imkanım olmadı ama 15 - 20 ye yakın bug bildirdim. Keşke open betayı biraz daha açık tutsalardı. Zaten open betada bariz bir başarı, beğeni söz konusu olmasaydı bugün headstart yapıldığında bu kadar oyuncusu olamazdı bu oyunun. Bir önceki postumda da belirttim early access den beklentinin büyük olmaması lazım ama benim kaygım steam topluluğu. Bugün bize 3 haneli rakamlara mal olan bu oyun avrupa ve asyada "heheloy" fiyatlara alınıyor ve gerçekten yerin dibine gömüyorlar oyunları steamde. Artık IGN, Metascore, Metacritic gibi sitelerde yapılan reviewlerden çok steam topluluğundaki review ve yorumlara önem veriliyor. Neyse bakalım son iki gün kaldı, göreceğiz neler olacak.Yazar

Tanthalas


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 52
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 27
Mesaj #96898   03-12-2018 14:34 GMT    
        
Olumsuz yorum yapanlar hiçbir şeye tahammülü olmayan, oyunun hala geliştirilme aşamasında olduğunu unutan tipler. Bence oyun harika !Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #96899   03-12-2018 14:39 GMT    
        
Bu platformda bulunan bir çok kişi ( ben de dahil ), ultima online ın grafik ve bir çok özelligi üzerinde sadece sphere üzerinde sistem yazarken bile ne kadar çok bug ve algoritma ile ugrastıgımızı biliyoruz. Yani bu işler kolay degil. Bu yüzden Tanthalas'a oldukça katılıyorum. Biraz esnek ve anlayışlı olmak lazım.

Öte yandan M.CANILIK'ın söylemiş olduğu, review üzerinden oyun yok eden kitleler olduğu doğrudur.

Fakat her şeye rağmen gerçekten çok özen gösterilmiş, çok çalışılmış bir ürün ile karşı karşıyayız. Sunucu açımlarına izin verilmeye başlandığında, oyun virüs gibi hızlı bir şekilde yayılacak diye düşünüyorum.


 Tanthalas
Kilopi UO

Sayfalar: 12>Son »Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Legends of Aria - Turk Sunucusu8kilopi20-02-2019
"Ücretsiz" Scripter Aranıyor22CameL19-12-2018
Osinin ücretsiz olması1Deidara29-05-2018
Legends of Ultima (Legends of Aria Topluluk Sun...6Royal10-04-2018
Legends of Aria6kilopi04-09-2019


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,