UO-Dev site kuralları & sözleşmesi
1- UO-Dev forum platformunda yazılı olan her mesajdan gönderen kişi sorumlu olup, UO-Dev hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyecektir.
2- Yasa dışı olan ve T.C UO-Dev kanunlarına aykırı olan hiçbir materyal (porno resim, video, link, dosya vs.) forumda yer alamaz. Gönderilmesi halinde bundan sphere destek sorumlu olmayıp, sorumlu olan sadece gönderici üyedir.
3- Platformda hiçbir şekilde din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürücü ve rencide edici hareketler yapılması yasaktır.
4- Mesajlardaki üsluba dikkat edilmeli ve hiçbir şekilde argo kelimeler yer almamalıdır.
5- Türkçe kullanabileceğiniz en üst düzeyde kullanılarak anlaşılır bir dil tercih edilmelidir. Dili yozlaştıracak kısaltmalardan ve yabancı kelimelerden kaçınılmalıdır.
6-Diğer bölümü harici diğer bölümlerde kesinlikle konuyu bozacak davranışlarda bulunulmamalı ve bu bölümler tam randımanlı olarak kullanılmalıdır.
7- Bir üstteki mesaj boş yere alıntı yapılarak forumun göze bozuk gelmesi engellenmelidir. Dolayısıyla aynı mesajı birden fazla atarak göz uyumunu bozmamaya dikkat edilmelidir.
8- Her üye açtığı konuya dikkat etmeli ve açtığı konunun bölüme ait olup olmadığını bir kez daha düşünmelidir. Eğer hatalı bir yere açılmış ise forum yöneticileri konuyu diğer alana taşıma hakkında sahiptir.
9- Üyeler imza, nick ve avatarlarını seçerken dikkat etmek zorundadır. Yani bu alanlarda yasadışı yazılar yazmak veya resim kullanmak yasaktır.
10-Site yöneticileri atılan mesajlara müdahale etmekte özgürdürler. Hatalı bulduğu mesajları istediği şekilde silebilir ya da düzenleyebilirler.
11-Forum alanında bir üyenin (istemediği halde) kişisel bilgilerini yayınlaması yasaktır.
12-Forum yöneticileri hiçbir üyeden şifre talep etmez. Bu sebeple gelen pm'leri site yöneticisine şikayet etmenizi öneriyoruz. Lütfen hiç kimseyle şifrenizi paylaşmayınız.Bundan doğacak sorunlarla Uo-Dev'den destek talep edilmez.
13-Kullanıcılar forum yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdırlar. Hiçbir şekilde yöneticilerle laf atışmasına girmemeli, bir sorun var ise bunu pm ile tartışmalıdırlar.
14-Forum ortamında yanlış bir hareket yapan biri veya kurallara uymayan bir üyemiz varsa bunu topic açarak değil, pm aracılığı ile mesaj yazarak yöneticilere bildiriniz.
15-Bir isteğiniz cevaplanmamışsa lütfen aynı mesajdan ikinci defa açmayınız. Eğer sorununuz hakkında bilgisi olan biri var ise zaten size cevap atacaktır.
16-Forum başlığı atmadan önce forumda arama yapmaya özen gösteriniz.
17-Forum veya yorumlarda hiç bir şekilde tartışmaya sebebiyet verici içerik yazmayın.
18-Başlık açarken lütfen Yardım edin, çok acil yardım tarzında sorununuzu özetlemeyen başlıklar kullanmayınız. Bu tarz iletiler forum yöneticileri tarafından ya düzenlenir yada silinir.
19-Bu kurallara uymayanların uyarı seviyeleri +1 arttırılır. Eğer 5 uyarısı var ise siteden uzaklaştırılır.
20-Uo-Dev platformunda bulunan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.
Uo-Dev yukarıda ki kuralları değiştirme hakkında sahiptir.
Sizler bu değişiklikleri yine bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Unutmayın ki bu kurallar bir dayatma değil, sadece forumun daha stabil ve rahat kullanılması içindir.