UO-Dev site kuralları & sözleşmesi
Aşağıdaki metni tüm ayrıntısına kadar okuyunuz ve onaylayınız:
Uo-Dev portal ve forum kurallarıdır.

1- Uo-Dev forum platformunda yazılı olan her mesajdan gönderen kişi sorumlu olup, Uo-Dev hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyecektir.
2- Yasa dışı olan ve T.C Uo-Dev kanunlarına aykırı olan hiçbir materyal (porno resim, video, link, dosya vs.) forumda yer alamaz. Gönderilmesi halinde bundan sphere destek sorumlu olmayıp, sorumlu olan sadece gönderici üyedir.
3- Platformda hiçbir şekilde din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürücü ve rencide edici hareketler yapılması yasaktır.
4- Mesajlardaki üsluba dikkat edilmeli ve hiçbir şekilde argo kelimeler yer almamalıdır.
5- Türkçe kullanabileceğiniz en üst düzeyde kullanılarak anlaşılır bir dil tercih edilmelidir. Dili yozlaştıracak kısaltmalardan ve yabancı kelimelerden kaçınılmalıdır.
6-Diğer bölümü harici diğer bölümlerde kesinlikle konuyu bozacak davranışlarda bulunulmamalı ve bu bölümler tam randımanlı olarak kullanılmalıdır.
7- Bir üstteki mesaj boş yere alıntı yapılarak forumun göze bozuk gelmesi engellenmelidir. Dolayısıyla aynı mesajı birden fazla atarak göz uyumunu bozmamaya dikkat edilmelidir.
8- Her üye açtığı konuya dikkat etmeli ve açtığı konunun bölüme ait olup olmadığını bir kez daha düşünmelidir.Eğer hatalı bir yere açılmış ise forum yöneticileri konuyu diğer alana taşıma hakkında sahiptir.
9- Üyeler imza, nick ve avatarlarını seçerken dikkat etmek zorundadır. Yani bu alanlarda yasadışı yazılar yazmak veya resim kullanmak yasaktır.
10-Site yöneticileri atılan mesajlara müdahale etmekte özgürdürler. Hatalı bulduğu mesajları istediği şekilde silebilir ya da düzenleyebilirler.
11-Forum alanında bir üyenin (istemediği halde) kişisel bilgilerini yayınlaması yasaktır.
12-Forum yöneticileri hiçbir üyeden şifre talep etmez. Bu sebeple gelen pm'leri site yöneticisine şikayet etmenizi öneriyoruz. Lütfen hiç kimseyle şifrenizi paylaşmayınız.Bundan doğacak sorunlarla Uo-Dev'den destek talep edilmez.
13-Kullanıcılar forum yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdırlar. Hiçbir şekilde yöneticilerle laf atışmasına girmemeli, bir sorun var ise bunu pm ile tartışmalıdırlar.
14-Forum ortamında yanlış bir hareket yapan biri veya kurallara uymayan bir üyemiz varsa bunu topic açarak değil, pm aracılığı ile mesaj yazarak yöneticilere bildiriniz.
15-Bir isteğiniz cevaplanmamışsa lütfen aynı mesajdan ikinci defa açmayınız. Eğer sorununuz hakkında bilgisi olan biri var ise zaten size cevap atacaktır.
16-Forum başlığı atmadan önce forumda arama yapmaya özen gösteriniz.
17-Forum veya yorumlarda hiç bir şekilde tartışmaya sebebiyet verici içerik yazmayın.
18-Başlık açarken lütfen Yardım edin, çok acil yardım tarzında sorununuzu özetlemeyen başlıklar kullanmayınız. Bu tarz iletiler forum yöneticileri tarafından ya düzenlenir yada silinir.
19-Bu kurallara uymayanların uyarı seviyeleri +1 arttırılır. Eğer 5 uyarısı var ise siteden uzaklaştırılır.
20-Uo-Dev platformunda bulunan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.
Uo-Dev yukarıda ki kuralları değiştirme hakkında sahiptir.
Sizler bu değişiklikleri yine bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Unutmayın ki bu kurallar bir dayatma değil, sadece forumun daha stabil ve rahat kullanılması içindir.