UO-Dev -  24-07-2009 00:00
ÜYE POLİTİKASI

Üye Politikası metni ile UO-DEVELOPER.COM üyelerinin dikkat etmesi gereken hususları ve UO-DEVELOPER.COM forumunun kullanımı esnasında uymanız gereken kuralları içermektedir. Forumumuzu kullanmak maksatlı üye olmanız durumunda işbu sözleşmeyi okuyarak onaylamış ve sözleşme uhdesinde yer almakta olan tüm hususları kabul etmiş sayılmaktasınız. Aksi görüşte olmanız halinde lütfen UO-DEVELOPER.COM üyeliğinizi iptal ederek forumu kullanmayınız.

I- Üyelik politikamızı onaylayan üyelerimiz UO-DEVELOPER.COM'dan yararlanma şartları, üyeliğe ilişkin koşul ve şartlar ile forumda uygulanması gereken ve yasak olan davranışlar hakkında kullanıcıları bilgilendirmektedir. Kullanıcılar ise bu metne uyacaklarını taahhüt etmektedir.
II- UO-DEVELOPER.COM'u kullanmanızla birlikte işbu sözleşme metnini bununla birlikte KVKK Açık Rıza sözleşmemizi de kabul etmiş, Gizlilik Politikamızıda okuyarak onaylamış sayılmaktasınız.
III- UO-DEVELOPER.COM üyeleri ve misafir kullanıcılar kullanım esnasında forumda belirtilen tüm kurallara uyacağını peşinen kabul etmiş sayılmakta forumu amacına uygun şekilde kullanacaklarını hukuka ve ahlaka aykırı işlemler gerçekleştirmeyeceklerinide beyan ve taahhüt etmiş bulunmaktadırlar.
IV- UO-DEVELOPER.COM'a üye olma esnasında kullanıcıdan Doğum tarihi, ülke, ad ve soyad, mail, oyun türü, emulator, ve tecrübesi gibi kişisel bilgileri alınacak. Üyeliğe ilişkin doğrulama ise mail aracılığı ile yapılacak olup hatalı/yanlış olarak sunulan bilgilerden dolayı tüm sorumluluk kullanıcıdadır. (Yanıltıcı bilgi verildiğinin tespiti halinde ayrıca UO-DEVELOPER.COM yetkilileri tarafından kullanıcı hesabı kapatılabilecektir.)
V- İşbu sözleşmede yer almakta olan tüm hususlara ilişkin değişiklik hakkı UO-DEVELOPER.COM'da bulunmakta olup UO-DEVELOPER.COM'un söz konusu değişikliklere ilişkin önceden haber verme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Değişiklik yapılması durumunda söz konusu değişikliklerin kullanıcıya bildirilmesinin ardından forumun kullanıcı tarafından kullanılması halinde kullanıcı tüm değişiklikleri kabul etmiş sayılmaktadır.


UO-DEVELOPER.COM Kapsamında Sunulan Hizmetler
Uo-developer.com forumu üyelerimize Ultima Online oyunu, E-Spor ve benzeri alanlara ilişkin soru sorma ve sorunlarına ilişkin cevap bulma, istişare sağlama, paylaşım yapma, diğer üyelerimizle iletişime geçme gibi özellikler vasıtası ile diğer üyeler ile etkileşim kurma imkanı sağlamaktadır.

1-Diğer Üyelere Mesaj Gönderme:
Kullanıcıların diğer üyelere ilişkin etkileşim talebinde bulunabilme özelliğidir. Eşleşme gerçekleştikten itibaren üyeler konuşma ve paylaşım esnasında genel hukuk ve forum kurallarına uygun şekilde hareket etmek zorundadır. Mesajların hakaret içerdiğinin tespiti halinde mesaj gönderimini engelleme, küfürlü içeriği engelleme, yahut kullanıcının hesabını sonlandırma/dondurma gibi işlemler gerçekleştirilebilecektir.

2-Forumda Konu Açma:
Üyenin forum genel sayfasında yer alan konulara genel başlık açarak tüm üyelerin ve misafirlerin görebileceği bir paylaşım yapma özelliği olup konu açmadan önce aynı konunun açılıp açılmadığı, açılacak konunun forum kurallarına ve forum ilgi alanına uygun olup olmadığı konuyu açacak üye tarafından kontrol edilmeli aksi taktirde doğacak sorumluluk ve yaptırımlarla karşılacağı üye tarafından bilinmelidir.

3-Konuya Yazı Yazma:
Forumda hali hazırda var olan bir konuya üyelerin yazı yazma özelliğidir.
Üyeler yukarıdaki tüm bu özelliklerden yararlanırken gerçekleştirecekleri eylemlerin adli boyutta sonuçları olabileceğini göz önünde bulundurarak bu kapsamda hareket etmelidir. Doğacak tüm sorumluluk üyelere ait olacak olup Uo-developer.com Şirketinin herhangi bir sorumluluğu bulunmayacktır.

Forum Kullanımına İlişkin Hükümler

1-Kullanıcı Yaşına ilişkin Hükümler:
Üyeler foruma giriş yaparak kullanıma başladıklarında tam ehliyetli, akli dengelerinin yerinde ve 18 yaşından büyük olduklarını da beyan etmiş sayılmaktadırlar. Uo-developer.comün söz aykırı davranış sebebi ile ortaya çıkabilecek olumsuzluıklardan herhangi bir sorumluluğu olmamakla birlikte bu hususu kontrol etme gibi bir yükümlülüğü de bulunmamktadır. Kullanıcıların beyanları esas alınarak işlemlere devam edilecektir. Söz konusu hususun aksi iddia edilemeyecek olup kullanıcının yahut yasal temsilcisinin gerçekleştirilen tüm işlemlerden şahsi sorumluluğu bulunmaktadır.

2-Kullanıcı Hesabına İlişkin Hükümler:
Üyeler üye oldukları esnada vermis olduğu bilgileri kontrol ederek doğruluğunu teyit ettikten sonra üyeliği tamamlamalıdır. UO-DEVELOPER.COM'e beyan edilen yanlış/hatalı İsim, yaş, cinsiyet bilgileri verilmesi halinde söz konusu hususların değişikliği için UO-DEVELOPER.COM'e ulaşılarak düzenleme talep edilecek (UO-DEVELOPER.COM hatalı bilgilerin değiştirilmesi talebine ilişkin belge talep etme hakkına haizdir.) diğer hususlara ilişkin düzenleme hakkı ise kullanıcıda bulunacaktır. (Kullanıcı hakkında oluşturulmuş bir şikayet bulunması halinde Kişisel Verilerin Korunması/Açık Riza metninde de yer aldığı üzere kullanıcı hesabı silinmeyecek (gerekirse bloke edilebilecektir) yasal sorumluluğun bulunmadığı kesinleştikten yahut Açık Rıza Metni/KVKK sözleşmesinde yer almakta olan yasal süreler sona erdikten sonra silinecektir.)

3-Diğer Kullanıcılarla İletişime İlişkin Esaslar:
Kullanıcılar UO-DEVELOPER.COM üzerinden gerçekleştirdiği görüşmelerde ırkçı, hakaret içeren ve aşağılayan konuşmalarda bulunmayacaklarını beyan eder. Aksi yönde hareket edilmesi durumunda herhangi bir ihtara gerek olmaksızın yasal prosedürler başlatılacak olup ek olarak UO-DEVELOPER.COM yasaklanan fiilleri gerçekleştiren kullanıcının hesabının kısıtlanması hakkına da haizdir.

Forum genel ahlağa uygun konularda kullanılacka olup Genel Ahlağa uymayan Cinsellik, Pornografi, yahut +18 ürünlere yönelik paylaşımlarda bulunulduğunun tespit edilmesi durumunda da UO-DEVELOPER.COM işbu davranışı gerçekleştiren üyenin hesabını doğrudan kapatma hakkına da haizdir.

4-Hizmete İlişkin Esaslar:
UO-DEVELOPER.COM sunduğu hertürlü hizmeti kısmen veya tamamen geçici veya kalıcı bir şekilde durdurma, değiştirme veya sürdürmeme hakkına haizdir. Işbu durumun gerçeklemesi halinde kullanıcıların tazminat talep hakkı bulunmayacaktır.

Sunulan hizmetlerde meydana gelen gecikmelerden doğan zararlar bakımından UO-DEVELOPER.COM'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcılar tarafından olası bir gecikmenin bildirmesi durumunda UO-DEVELOPER.COM tarafından söz konusu durumun çözülmesi için gerekli işlemlerde bulunulacaktır.

5-Fikri ve Sinai Haklara İlişkin Esaslar:
UO-DEVELOPER.COM da yer almakta olan tüm fikir ve sanat ürünleri yazılımlar forum teması ve 5846 sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile 6769 sayılı SINAİ MÜLKİYET KANUNU kapsamında yer alan diğer ürünlerin tasarım ve kullanım hakkı UO-DEVELOPER.COM yetkililerinde bulunmaktadır. Işbu hakkın ihlal edildiğinin tespit edilmesi halinde yasal yollara başvurulacak ve ortaya çıkan tüm zararlar ile doğan hak kayıpları sorumlu kulanıcı/misafirlerden tazmin edilecektir.

6-Üyeliğe İlişkin Esaslar:
Üyeler üye olma esnasında UO-DEVELOPER.COM'a sunmuş olduğu billgilerin doğruluğunu tahhüt etmekte aksi durumda ortaya çıkacak tüm sorunlara ilişkin şahısları bakımından sorumlu olduklarını kabul etmektedirler.

Üyeler hesapları ile gerçekleştirilen işlemlerden şahsen sorumlu olup hesapları 3. Kişilere vermeleri halinde meydana gelecek zararlar harici gerçekleşecek tüm yasal işlemlerden de şahsen sorumlu olacaklardır.

Üyelerin hesap şifreleri kullanıcı adları ve diğer şahsi bilgilerine ilişkin işbu şifre ve bilgilerin 3. Kişilerden gizlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda ortaya çıkacak zararlardan UO-DEVELOPER.COM'un sorumluluğu bulunmamaktadır.

7-Diğer Hususlar:
a- UO-Dev forum platformunda yazılı olan her mesajdan gönderen kişi sorumlu olup, UO-Dev hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyecektir.
b- Mesajlardaki üsluba dikkat edilmeli ve hiçbir şekilde argo kelimeler yer almamalıdır.
c- Türkçe kullanabileceğiniz en üst düzeyde kullanılarak anlaşılır bir dil tercih edilmelidir. Dili yozlaştıracak kısaltmalardan ve yabancı kelimelerden kaçınılmalıdır.
d- Diğer bölümü harici diğer bölümlerde kesinlikle konuyu bozacak davranışlarda bulunulmamalı ve bu bölümler tam randımanlı olarak kullanılmalıdır.
e- Bir üstteki mesaj boş yere alıntı yapılarak forumun göze bozuk gelmesi engellenmelidir. Dolayısıyla aynı mesajı birden fazla atarak göz uyumunu bozmamaya dikkat edilmelidir.
f- Her üye açtığı konuya dikkat etmeli ve açtığı konunun bölüme ait olup olmadığını bir kez daha düşünmelidir. Eğer hatalı bir yere açılmış ise forum yöneticileri konuyu diğer alana taşıma hakkında sahiptir.
g- Üyeler imza, nick ve avatarlarını seçerken dikkat etmek zorundadır. Yani bu alanlarda yasadışı yazılar yazmak veya resim kullanmak yasaktır.
h- Site yöneticileri atılan mesajlara müdahale etmekte özgürdürler. Hatalı bulduğu mesajları istediği şekilde silebilir ya da düzenleyebilirler.
i- Forum alanında bir üyenin (istemediği halde) kişisel bilgilerini yayınlaması yasaktır.
j- Forum yöneticileri hiçbir üyeden şifre talep etmez. Bu sebeple gelen pm'leri site yöneticisine şikayet etmenizi öneriyoruz. Lütfen hiç kimseyle şifrenizi paylaşmayınız.Bundan doğacak sorunlarla Uo-Dev'den destek talep edilmez.
k- Kullanıcılar forum yöneticilerin uyarılarını dikkate almalıdırlar. Hiçbir şekilde yöneticilerle laf atışmasına girmemeli, bir sorun var ise bunu pm ile tartışmalıdırlar.
l- Forum ortamında yanlış bir hareket yapan biri veya kurallara uymayan bir üyemiz varsa bunu topic açarak değil, pm aracılığı ile mesaj yazarak yöneticilere bildiriniz.
m- Bir isteğiniz cevaplanmamışsa lütfen aynı mesajdan ikinci defa açmayınız. Eğer sorununuz hakkında bilgisi olan biri var ise zaten size cevap atacaktır.
n- Forum başlığı atmadan önce forumda arama yapmaya özen gösteriniz.
o- Forum veya yorumlarda hiç bir şekilde tartışmaya sebebiyet verici içerik yazmayın.
p- Başlık açarken lütfen Yardım edin, çok acil yardım tarzında sorununuzu özetlemeyen başlıklar kullanmayınız. Bu tarz iletiler forum yöneticileri tarafından ya düzenlenir yada silinir.

8-Cezai Şart:
Kullanıcı tarafından UO-DEVELOPER.COM'a zarar verme maksadı taşıyan eylemler gerçekleştirilmesi halinde söz konusu işlemleri sebebi ile doğmuş olan zarara ilişkin açılacak tazminat davasına ek olarak UO-DEVELOPER.COM'un 10.000TL cezai bedel talep etme hakkı bulunmakta olup işbu sözleşmenin onaylanması ile birlikte taraf söz konusu hükme mutabık kaldığını da beyan etmektedir.
Herhangi bir zarar taşımayan fakat forumda yer alan üyelere ilişkin ise kurallara uymamaları halinde uyarı seviyeleri +1 arttırılır. Eğer 5 uyarısı var ise siteden uzaklaştırılır.

9-Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri:
UO-DEVELOPER.COM nezdinde yapılan işlemler sebebi ile doğan uyuşmazlıklarda yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri İSTANBUL mahkemeleri olup eksik hükümlerde Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri sırası ile uygulanacaktır.

10-Son Hüküm:
Işbu sözleşme 10 madde ve 5 sayfadan oluşmakta olup Üye tarafından Genel İşlem Koşullarına uygun olarak üyelik tarihinde akdedilmiş sayılmaktadır.

YORUMLAR (0)

Henüz yorum yapılmamış.

BENZER SAYFALAR