UO-Dev Arama

 

İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar
Skill Title: Expert
Toplam Mesaj: 317
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Player
Yaş: 31
Beğeni: 68
Mesaj #99099   21-06-2020 00:08 GMT    
     
Konuyu açmamda ki amaç Uoda atıl tüm skill ve spelleri aktif ve oyun raconuna uyacak şekilde nasıl kullanabiliriz bunun hakkında fikir alışverişi

Şöyle ki

Taste identification
* Sunucuda tüm herşeye tuzak kurulabildiği varsayılırsa bir şeyin tuzak olup olmadığını öğrenir
* Örnek greater potiona tuzak kurulabilir çift tıkladığında patlama ihtimali olur vs vsYazar
Skill Title: Adept
Toplam Mesaj: 860
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Beğeni: 81
Mesaj #99105   21-06-2020 04:35 GMT    
     
Verdiğiniz örnekleme benim düşünceme göre Item Identification yeteneğine daha uygun olabilir diye düşünüyorum.

Ultima Online'ın yeni sürümlerinde yer alan yetenekler dışındaki tüm yeteneklerine kendimiz adına çeşitli kullanma yöntemleri türettik lakin üzerinde çalıştığımız sunucu henüz aktif olmadığı için şuanda bunları paylaşmamın doğru olmadığını düşünüyorum.

NOT : Bunu düşünmemin sebebi de çeşitli fikirlerimizin dostane ortamlarda paylaşıldığında daha sonra kişiler tarafından sanki kendisine aitmiş gibi sadece bizde veya böyle düşündük diye pazarlamasının yapılmasından kaynaklıdır.


 4s3d3
Sunucu Projesi : Resurrection of Sosaria
Discord : Rasmus#4460

Yazar
Skill Title: Expert
Toplam Mesaj: 317
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Player
Yaş: 31
Beğeni: 68
Mesaj #99106   21-06-2020 11:27 GMT    
     
Açıkçası sana hak veriyorum çünkü ben sadece 1 skillle ilgili örnek verdim, burada bu konuyu açmamda ki amaç oyuna gönül vermiş ve script konusuna pek hakim olmayıp kafasında kurduğu "şu şöyle olsa daha iyi olurdu, ama nasıl yapılabilir ki" gibi fikirlere sahip kişilerin fikirlerini mantık çerçevesinde uoya katmak. Bunu o yapmasa da sen ben ya da ne bileyim forumda ki x kişisi yapıp oyuna kazandırılabilir, böylelikle kimsenin sadece aklında kalmamış olur. Çünkü bu işte asıl yetenek script kod yazmak değil sadece Hayal Gücü diye düşünüyorum


 RasmuS

Yazar
Skill Title: Expert
Toplam Mesaj: 410
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe: Diğer
Yaş: 29
Beğeni: 106
Mesaj #99109   21-06-2020 17:39 GMT    
     
Türk Ultima'sının kanayan yarası bu durum. Bu kadar skill ve opsiyon barındıran bir oyunda sınırsız hayal gücüyle eşsiz şeyler yapabilecekken skilleri tek bir eşyaya odaklamak gibi bir hastalığımız var ne yazık ki. Mesela Inscription kasan karakterin tek hedefinin res scroll yazmak, runebook yapmak olması gibi kilit noktalar oyunu katlanılmaz ve sıkıcı hale getiriyor.

Ayrıca görüşlere saygım sonsuz ama koskoca şirketlerin devasa kodları dahi open source hale getirebildiği bir yerde böyle küçücük bir topluluk arasında fikir paylaşmaktan dahi çekinmek çok acı bir durum. Sistemi ilk yapan değil, en efektif oynatan akılda kalıyor maalesef. Siz devlet sırrı gibi saklasanız da bazı şeyleri, sunucu açılınca kopyalarlar ama yine de kopyalarlar. Zaten hayal gücüyle yetkinliği birleştiren 3-5 developer dışında o fikirleri çoğu zaman hayata geçirebilecek insan da yok pek buralarda. O yüzden çekinmemek gerekir şahsımca.

4s3d3'nin bahsettiği örnek özellik gibi opsiyonları sunucuya dahil etmek için 15-20 satır kod yeterli. Tüm skillere böyle ufak noktalar tespit edilebildiği halde kısa sürede çok daha renkli sunucular yaratabilmek mümkün. Bu sebeple paylaşımda bulunmak herkesin yararına olabilir. Sonuçta 2001 senesinde tasarlanan fikirlere odaklı ve hala onlara ekle-çıkar yaparak sistem temeli kurmak gibi bir alışkanlığımız var. En azından daha güncel ve farklı bakış açıları doğabilir.


~

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 175
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 37
Beğeni: 26
Mesaj #99112   21-06-2020 23:36 GMT    
     
Ultima'da 50-60 adet (bilinen) yetenek varken, tek bir karaktere bunlardan sadece 7-8 tanesini geliştirmeye izin verdirmek ile hata yapıldığı kanısındayım bende.

Slothere'in de dediği gibi bu Ultima'nın kanayan yarası ama bu duruma gelmesinin sebebi de insanların egosu ( yönetimler, staff kadroları, vs.vs.. ) olarak görüyorum.

Baştan engelleyerek bu güne getirilen Ultima'yı değiştirmeye kalkıncada yıllarca sindirilmiş oyuncu kitlesinin hedef tahtası haline geliyor, tabi hep kötü yorum olarak demiyorum iyi türlü eleştiride alıyorsunuz belki ama geneli kötü oluyor.

Bu gelişime Türk Ultima'sının da hazır olmadığına ve günümüze kadar gelmiş benimsenmiş türevlerde işleyişine devam edeceğini düşünmekteyim. Yeni bizde eskiyi bozuyor malesef istesekte istemesekte.


Yazar
Skill Title: Adept
Toplam Mesaj: 860
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Beğeni: 81
Mesaj #99113   22-06-2020 03:59 GMT    
     
Alıntı
Slothere :
Ayrıca görüşlere saygım sonsuz ama koskoca şirketlerin devasa kodları dahi open source hale getirebildiği bir yerde böyle küçücük bir topluluk arasında fikir paylaşmaktan dahi çekinmek çok acı bir durum. Sistemi ilk yapan değil, en efektif oynatan akılda kalıyor maalesef. Siz devlet sırrı gibi saklasanız da bazı şeyleri, sunucu açılınca kopyalarlar ama yine de kopyalarlar. Zaten hayal gücüyle yetkinliği birleştiren 3-5 developer dışında o fikirleri çoğu zaman hayata geçirebilecek insan da yok pek buralarda. O yüzden çekinmemek gerekir şahsımca.Laf kendime geldiği için cevap vermek istedim. Evet haklısın, bir çok büyük şirket kodlarını open source yapıyor, evet fikir paylaşıldıktan sonra da bunu kopyalayabilirler, neden kopyalıyorlar da demekte doğru olmaz. Lakin şuanda aktif olan bir kaç sunucunun tanıtım sayfalarına girdiğinizde fikirlerin sanki kendilerinden çıkmışcasına pazarlamalar yaptıklarını ve bununla beraber asıl fikir sahibinin bunu kullandığında falanca yerden almışsınız biraz özgün olun gibi eleştirilere maruz kalındığı da kanıtlanmış durumdadır.

Buradan lütfen eleştiriye açık olmadığım düşüncesi ortaya çıkmasın elbette eleştirilmek güzel ki eleştiri aslında o olayın geliştirilmesini sağlayan bir düşüncedir. Fakat kendi adıma hak edilmeyen yaftalamalara maruz kalmakta insanı üzen veya geren bir durumdur.

Umarım kendi düşüncelerimi daha net anlatabilmişimdir.


 Slothere
Sunucu Projesi : Resurrection of Sosaria
Discord : Rasmus#4460

Yazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 4
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: World Builder
Yaş: 41
Beğeni: 0
Mesaj #102455   25-10-2021 13:23 GMT    
     
I also have some some ideas like This. Good jobSayfalar: 1


Benzer Konular :

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Hesap Kayıt Sistemi Hakkında1Joshepx22-10-2021
Parablow events hakkında5manyaqq02-05-2021
UO Türkiye Devir Hakkında19Krowaz19-03-2021
Skill sorgusu9manyaqq15-03-2021
Ultima dosyaları hakkında5Freeman02-03-2021


Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?


Mythic broadsword sphereserver modernuo runuo ServUO JustUO

Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,

UO-Dev Footer UO-Dev Footer