UO-Dev Arama

 İçerde : 0 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar

4s3d3


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 240
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #99099   20-06-2020 21:08 GMT    
        
Konuyu açmamda ki amaç Uoda atıl tüm skill ve spelleri aktif ve oyun raconuna uyacak şekilde nasıl kullanabiliriz bunun hakkında fikir alışverişi

Şöyle ki

Taste identification
* Sunucuda tüm herşeye tuzak kurulabildiği varsayılırsa bir şeyin tuzak olup olmadığını öğrenir
* Örnek greater potiona tuzak kurulabilir çift tıkladığında patlama ihtimali olur vs vsYazar

RasmuS


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 780
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 34
Mesaj #99105   21-06-2020 01:35 GMT    
        
Verdiğiniz örnekleme benim düşünceme göre Item Identification yeteneğine daha uygun olabilir diye düşünüyorum.

Ultima Online'ın yeni sürümlerinde yer alan yetenekler dışındaki tüm yeteneklerine kendimiz adına çeşitli kullanma yöntemleri türettik lakin üzerinde çalıştığımız sunucu henüz aktif olmadığı için şuanda bunları paylaşmamın doğru olmadığını düşünüyorum.

NOT : Bunu düşünmemin sebebi de çeşitli fikirlerimizin dostane ortamlarda paylaşıldığında daha sonra kişiler tarafından sanki kendisine aitmiş gibi sadece bizde veya böyle düşündük diye pazarlamasının yapılmasından kaynaklıdır.


 4s3d3
Sunucu Projesi : Resurrection of Sosaria

Yazar

4s3d3


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 240
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #99106   21-06-2020 08:27 GMT    
        
Açıkçası sana hak veriyorum çünkü ben sadece 1 skillle ilgili örnek verdim, burada bu konuyu açmamda ki amaç oyuna gönül vermiş ve script konusuna pek hakim olmayıp kafasında kurduğu "şu şöyle olsa daha iyi olurdu, ama nasıl yapılabilir ki" gibi fikirlere sahip kişilerin fikirlerini mantık çerçevesinde uoya katmak. Bunu o yapmasa da sen ben ya da ne bileyim forumda ki x kişisi yapıp oyuna kazandırılabilir, böylelikle kimsenin sadece aklında kalmamış olur. Çünkü bu işte asıl yetenek script kod yazmak değil sadece Hayal Gücü diye düşünüyorum


 RasmuS

Yazar

Slothere


Sphere Destek
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 345
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #99109   21-06-2020 14:39 GMT    
        
Türk Ultima'sının kanayan yarası bu durum. Bu kadar skill ve opsiyon barındıran bir oyunda sınırsız hayal gücüyle eşsiz şeyler yapabilecekken skilleri tek bir eşyaya odaklamak gibi bir hastalığımız var ne yazık ki. Mesela Inscription kasan karakterin tek hedefinin res scroll yazmak, runebook yapmak olması gibi kilit noktalar oyunu katlanılmaz ve sıkıcı hale getiriyor.

Ayrıca görüşlere saygım sonsuz ama koskoca şirketlerin devasa kodları dahi open source hale getirebildiği bir yerde böyle küçücük bir topluluk arasında fikir paylaşmaktan dahi çekinmek çok acı bir durum. Sistemi ilk yapan değil, en efektif oynatan akılda kalıyor maalesef. Siz devlet sırrı gibi saklasanız da bazı şeyleri, sunucu açılınca kopyalarlar ama yine de kopyalarlar. Zaten hayal gücüyle yetkinliği birleştiren 3-5 developer dışında o fikirleri çoğu zaman hayata geçirebilecek insan da yok pek buralarda. O yüzden çekinmemek gerekir şahsımca.

4s3d3'nin bahsettiği örnek özellik gibi opsiyonları sunucuya dahil etmek için 15-20 satır kod yeterli. Tüm skillere böyle ufak noktalar tespit edilebildiği halde kısa sürede çok daha renkli sunucular yaratabilmek mümkün. Bu sebeple paylaşımda bulunmak herkesin yararına olabilir. Sonuçta 2001 senesinde tasarlanan fikirlere odaklı ve hala onlara ekle-çıkar yaparak sistem temeli kurmak gibi bir alışkanlığımız var. En azından daha güncel ve farklı bakış açıları doğabilir.Yazar

Jada


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 127
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 36
Mesaj #99112   21-06-2020 20:36 GMT    
        
Ultima'da 50-60 adet (bilinen) yetenek varken, tek bir karaktere bunlardan sadece 7-8 tanesini geliştirmeye izin verdirmek ile hata yapıldığı kanısındayım bende.

Slothere'in de dediği gibi bu Ultima'nın kanayan yarası ama bu duruma gelmesinin sebebi de insanların egosu ( yönetimler, staff kadroları, vs.vs.. ) olarak görüyorum.

Baştan engelleyerek bu güne getirilen Ultima'yı değiştirmeye kalkıncada yıllarca sindirilmiş oyuncu kitlesinin hedef tahtası haline geliyor, tabi hep kötü yorum olarak demiyorum iyi türlü eleştiride alıyorsunuz belki ama geneli kötü oluyor.

Bu gelişime Türk Ultima'sının da hazır olmadığına ve günümüze kadar gelmiş benimsenmiş türevlerde işleyişine devam edeceğini düşünmekteyim. Yeni bizde eskiyi bozuyor malesef istesekte istemesekte.


Yazar

RasmuS


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 780
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 34
Mesaj #99113   22-06-2020 00:59 GMT    
        
Alıntı
Slothere :
Ayrıca görüşlere saygım sonsuz ama koskoca şirketlerin devasa kodları dahi open source hale getirebildiği bir yerde böyle küçücük bir topluluk arasında fikir paylaşmaktan dahi çekinmek çok acı bir durum. Sistemi ilk yapan değil, en efektif oynatan akılda kalıyor maalesef. Siz devlet sırrı gibi saklasanız da bazı şeyleri, sunucu açılınca kopyalarlar ama yine de kopyalarlar. Zaten hayal gücüyle yetkinliği birleştiren 3-5 developer dışında o fikirleri çoğu zaman hayata geçirebilecek insan da yok pek buralarda. O yüzden çekinmemek gerekir şahsımca.Laf kendime geldiği için cevap vermek istedim. Evet haklısın, bir çok büyük şirket kodlarını open source yapıyor, evet fikir paylaşıldıktan sonra da bunu kopyalayabilirler, neden kopyalıyorlar da demekte doğru olmaz. Lakin şuanda aktif olan bir kaç sunucunun tanıtım sayfalarına girdiğinizde fikirlerin sanki kendilerinden çıkmışcasına pazarlamalar yaptıklarını ve bununla beraber asıl fikir sahibinin bunu kullandığında falanca yerden almışsınız biraz özgün olun gibi eleştirilere maruz kalındığı da kanıtlanmış durumdadır.

Buradan lütfen eleştiriye açık olmadığım düşüncesi ortaya çıkmasın elbette eleştirilmek güzel ki eleştiri aslında o olayın geliştirilmesini sağlayan bir düşüncedir. Fakat kendi adıma hak edilmeyen yaftalamalara maruz kalmakta insanı üzen veya geren bir durumdur.

Umarım kendi düşüncelerimi daha net anlatabilmişimdir.


 Slothere
Sunucu Projesi : Resurrection of Sosaria

Sayfalar: 1Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Dialog Hakkında2Slothere27-08-2020
Görevli Alımı Hakkında( The North Shield )4RasmuS07-06-2020
Inactive Üyelerin Silinmesi Hakkında1TheRaskol18-04-2020
silahlar hakkında bir sorun yaşıyorum !!!1sebepsizcee22-02-2020
Uo Centred Hakkında Birkaç Soru7bebo27-12-2019


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,
Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?