UO-Dev Arama

 

İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 20
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 24
Mesaj #99360   28-08-2020 10:05 GMT    
        
Merhaba.

Beni Arcadia Ultima Online için hazırladığım reklam iletimden tanıyorsunuz. Bu yazıda yaratıcılığınıza, nasıl bir sunucu oluşturmak istediğinize ve keyfinize göre düzenlenebilen çok esnek bir sistem ile karşınızdayım. Sistemin işleyişi ile ilgili sorularınız varsa sorabilirsiniz. Sunucu sahipleri ve diğer arkadaşlar bana ulaşabilir.

Dünyada hiçbir Ultima Online sunucusu böyle bir sistem kullanmıyor. Ben de Yu-Gi-Oh! ile Ultima Online'ı birleştirmeye karar verdim. Bazı açıklamaları ekran görüntüsü şeklinde iletmek zorunda kaldım. Zira forum sistemi yazılı içeriğimin tamamını yayımlamama izin vermiyor.

Bu yazıdaki bütün kartlar Yu-Gi-Oh! isimli oyundan alındı. Siz sunucunuza uygun olan kartları üreteceksiniz ve kodlarınızı ona göre yazacaksınız. Gördüğünüz kartlar sadece bu sistemin anlaşılmasını kolaylaştırmak ve size aktardığım bilgileri somutlaştırmak için kullanıldı. Kendi kartınızı oluşturmak ve oyuncularınıza o kart hakkında bilgi vermek için "buraya" tıklayabilirsiniz.

Bu kartlar oyunda belge (deed) hâlinde kullanılabilir ancak sitenize kartların tam hâlini yükleyin ki oyuncular kartlarınız hakkında her bilgiyi bilsin.

Görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Sağ olun.

https://i.imgyukle.com/2020/08/26/uM0u6q.jpg


Ön söz


Yirmi yıldan fazla bir süredir hayatımızda olan bu oyun adına yeni bir adım atmanın vakti gelmedi mi?


— Oyuncuların sunucunuzda neredeyse her gün hatırı sayılır bir şekilde vakit geçirmesini sağlayan

— Belirli aralıklarla güncellenebilen ve her daim yeniliklere açık olan

— Oyunda yer alan bütün yeteneklere uyarlanabilen ve bu yeteneklere sahip olan kişilerin gelir kazanmasını sağlayan

— Ultima Online'a yepyeni bir soluk getiren (ekonomi, aksiyon ve üretim açısından)

— Artık bu sunucuda yapılacak başka bir şey kalmadı dedirtmeyen

— Harcanan emeğe ve vakte değen, kıran kırana mücadelelere şahit olmanızı sağlayan

— Sunucunuza yeni sınıfların eklenmesini olanak tanıyan (desteciler, kart üreticileri ve yeni tür savaşçılar) ve eşya çeşitliliği sağlayan

Bir sisteme sahip olmak ister misiniz?

Cevabınız evet ise Ultima Online Kart ve Deste Sistemi (UO-KDS) sizi bekliyor. Yu-Gi-Oh! isimli kart oyununu bilenlere yabancı gelmeyen bir yapı sizlerle. Bu oyunu daha önce duymayanlar için de gerekli bilgiler aşağıda yer alıyor. Kendisini tamamen Ultima Online'a aktarmayacağız ancak oyunu gerekli stratejiler ile canlı tutacağız.

Not: Yu-Gi-Oh! isimli kart oyunu, burada Ultima Online'a özel olarak yeniden yapılandırıldı. Bazı kurallar ise aynı kaldı. Bazı mekanikler ise Ultima Online'ın doğasına aykırı olduğu için eklenmedi.

Ana İlkeler


— Oyuncu ve sunucu dostu

— Yenilenebilir, değiştirilebilir, geri alınabilir ve kolayca düzeltilebilir

— Evrensellik: Oyuna bütünsel bir bakış açısı ile yaklaşan yenilikler

— Ekonomi, aksiyon ve üretim bazlı: Amaç ve motivasyon kaynağı

— Gelişmeleri yakından takip edilebilen ve oyuncu odaklı

— Emeğin ve ödülün evlendirildiği bir dünya: Emek ve yemek hep hazır

İçerik


— 3 ana kart: Canavar, büyü ve tuzak

— 8 tür canavar kartı: Normal, etki, bağlantı, sarkaç, birlik, senkronizasyon, birleşim ve ritüel

— 5 tür büyü kartı: Donatma, alan, tepki, ritüel, zincirleme

— 3 tür tuzak kartı: Normal, zincirleme ve karşılık

— 6 tür canavar niteliği: Karanlık, yeryüzü, ateş, aydınlık, su ve hava

— Yan ürünler: Zar, jeton, sayaç


https://i.imgyukle.com/2020/08/27/uZGHPI.jpg


Canavar Kartları


Ekran görüntüsündeki yazıları okumak için görüntüye 1 kez tıklayın.

https://i.resimyukle.xyz/y9C0HC.jpeg

https://i.resimyukle.xyz/VUaOdb.jpg


Son olarak ritüel kartlarının mantığını gösteren bir görsel (soldaki canavarın kendisi ve sağdaki o canavarı çağıran kart):

https://i.imgyukle.com/2020/08/27/uZ8Enf.jpg


UyarılarNot: Bir kart hem etki hem de birlik canavarı olabilir veya bünyesinde etki canavarı özelliği ile başka bir canavar özelliğini taşıyabilir. Bu kuralın örneği yukarıdaki görselde yer alıyor: 2, 3, 4, 5, 7 ve 8 numaralı canavarlar.

Not 2: Özel bir güce sahip olmayan ancak normal canavar statüsü dışında başka bir statüye sahip olan canavarlar da olabilir. 6 numaralı canavar bu kural için güzel bir örnek.

Not 3: Büyü ve tuzak kartları da dahil olmak üzere güçlü olan kartlar tespit edilebilir ve onlara çeşitli sınırlandırmalar getirilebilir. Bazıları, gerekirse, yasaklanabilir. Her sunucu kendi yasaklı kartlar listesini oluşturabilir. Bu kartlardan bazılarını dönem dönem oyuna geri döndürülebilir veya yasaklanan ilgili kartın sadece günde 1 kez yalnızca 1 hesabın 1 karakteri tarafından kullanılmasına izin verebilir.

Not 4: Yine büyü ve tuzak kartları için de geçerli olmak üzere kart sınırlamaları şu şekilde yapılabilir:

Yasaklı kart: Oyunda hiçbir karakter tarafından kullanılamaz.

Sınırlandırılmış kart: Herhangi bir hesapta bulunan 1 karakter bunu sadece 24 saatte 1 kez kullanabilir.

Kısmen sınırlandırılmış olan kart: Herhangi bir hesapta bulunan 1 karakter bunu sadece 24 saatte en fazla 2 kere kullanabilir.

Sınırsız kart: Herhangi bir hesabın bütün karakterleri tarafından kullanılabilen ve 24 saatte en fazla 3 kere kullanılabilen kartlar.

DengelerGördüğünüz gibi bu sistem oyunun bütün dinamiklerine dokunuyor. Üreticiye kazandırıyor, aksiyona canlılık getiriyor, macera arayanlara macera sunuyor hatta Animal Tamer'a bile fırsat veriyor. Bütün zanaatkârlar para kazanabiliyor. Herkes oyuna dahil olabiliyor.

Oyunda dengeleri altüst eden bir kartı yasaklı kartlar listesine eklersiniz olur biter. Diğerleri karşısında çaresiz kalan bir savaşçı sınıfı olursa da yeni bir kart çıkarırsınız ve savaşın dengelerini yeniden ayarlarsınız. Bu sistemin en güzel özelliği çok çabuk bir şekilde düzeltilebilmesi.

Bir diğer seçenek ise "errata" dediğimiz bir yöntemi kullanmak. Türkçesi yazım hatası olan bu kavram, bir kartın açıklamasını düzelterek o kartın yasaklanmasını engeller ve oyunda kalmasını sağlar. Dinamik bir yapıya haiz olmak ve oyuncuların sizin neler yapacağınızı heyecanla takip etmesini istiyorsanız bu yöntemi çok kullanmayın. Yasaklı ve sınırlı kart listesini bir araç olarak kullanmak çok daha iyi bir yöntem. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayayım ve canavar kartları hakkında bilinmesi gereken diğer hap bilgileri size aktarayım:

Canavar Kartları Hakkında Bilinmesi Gereken Diğer Bilgilerhttps://i.resimyukle.xyz/LNKHJU.jpeg


Yukarıda gördüğümüz simgeler canavarların hangi elemente ait olduğunu gösteriyor. Bazı canavarlar aynı anda iki elemente birden sahip olabiliyor. Elementler sırasıyla şu şekilde: Karanlık, yeryüzü, ateş, ışık, su ve hava. Oyunun resmî kural kitapçığından aldığım bir ekran görüntüsü aşağıda yer alıyor. Sadece Ultima Online'a uygun olan özellikleri alacağız.

https://i.resimyukle.xyz/L5H348.jpg


— Kartlarımız görseldeki gibi özelliklere sahip olacak. Bir sunucu oyuna eklediği bütün kartları oyunculara açıklamak zorunda. Oyuncular da bu bilgileri öğrenip oyun içerisinde belge (deed) şeklinde kullanılan kartlardan yararlanmalı. Zira oyun içerisindeki kartlarda sınırlı bilgiler bulunacak.

— Eğer bir kart canavar kartıysa o kartın oyundaki hâlinde şu bilgiler bulunacak:

Kartın adı (1 numara)

Kaç yıldızlı olduğu (2 numara)

Kartın hangi elemente ait olduğu (3 numara)

Kartın türü (4 numara)

Saldırı ve savunma özellikleri (5 numara)

Varsa hangi özel güçlere sahip olduğu veya kısıtlamalara tabi olduğu (7 numara)

Aksi söylenmedikçe 1, 2, 3 ve 4 yıldızlı canavarlar herhangi bir feda çağrısına ihtiyaç duymayacak. Feda çağrısı, yine aksi belirtilmedikçe, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 yıdızlı canavarlar için geçerli. 5 ve 6 yıldızlı canavarlar yeryüzünde olan (daha önce çağrılan) 1 canavarın feda edilmesi ile çağrılabilir. Feda edilen ve çağrılmak istenen canavar size ait olmalı. Oyunda rakibinizin canavarını feda çağrısı için kullanabileceğiniz anlar da olacak fakat şu anda bu detaydan bahsetmek yersiz.

7, 8, 9, 10, 11, ve 12 yıldızlı canavarlar, aksi ifade edilmedikçe, 2 canavarın feda edilmesi ile çağrılabiliyor. Bazı canavarlar çağrılmak için 3 canavara ihtiyaç duyabilir ve bu ilgili kartın açıklama kısmında belirtilir. Üç canavara ihtiyaç duyanlar genellikle 10, 11 ve 12 yıldızlı canavarlardır. Bu kurallara uymayan istisna kartlar da olacaktır. İşte bu sistemin güzelliklerinden birisi de bu: Monotonluk yok.

Büyü Kartları


Donatma, alan, tepki, ritüel ve zincirleme olmak üzere 5 farklı büyü kartı mevcut. Kartların temsili görüntüsü şu şekilde:

https://i.resimyukle.xyz/UGGaId.jpg


1 numara: Donatma — Sadece canavarlara eklenebilen büyü kartı | Örnek: Bu kartın eklendiği canavar 30 STR kazanır.

2 numara. Alan — Kendisine kullanana yarar sağlayan ve sadece belli bir alanda geçerli olan büyü kartı | Örnek: Bu kart mezarlıkta kullanılabilir ve bu kartı kullanan kişi 30 saniye boyunca sadece mezarlıktayken her 10 saniyede bir 20 HP kazanır.

3 numara: Tepki — Rakibin büyü ve tuzak kartlarını aktif etmesini engeller | Örnek: Bu kart aktif olan bir alan kartını yok eder.

4 numara: Ritüel — Ritüel canavarlarının çağrılmasını sağlayan özel kartlar

5 numara: Zincirleme — Alan kartlarından farklı olarak bir kişiye, bir objeye veya bir bineğe eklenebilen büyü kartı | Canavarların üzerinde kullanılamaz.

Not: Büyülü tepki kartları, rakibinizin bir büyüyü aktif etmesi halinde kullanılabilir. Örnek: Rakibiniz sizin 100 olan STR değerinizi 70'e düşürmek için bir büyü kartını sizin üzerinizde kullandı. Yan tarafta şöyle bir mesaj belirebilir: "Üzerinizde A büyüsü kullanıldı. Bunu bertaraf etmek için 5 saniyeniz var."

Bu beş saniye içerisinde o büyüyü kaldıran komutu kullanmalısınız. İlgili komutu kullanmak için de ilgili büyülü tepki kartına sahip olmalısınız. Son olarak tepki kartına karşı başka bir tepki kartı da kullanılabilir. Örnek: Ege isimli oyuncu Gökberk isimli oyuncunun B isimli büyü kartına karşılık C isimli büyüsel tepki kartını aktif etti. Gökberk isimli oyuncu C isimli büyüsel tepki kartını engellemek için Ç isimli büyüsel tepki kartını kullandı.

Bu duruma "zincir sırası" diyoruz. Zincir sırası tersten işler. Yani sıra şu şekilde olur: Ç > C > B. İlk önce Ç isimli büyü kartı devreye girecek. Bu yüzden C isimli büyü kartı devreye giremeyecek ve B isimli büyü kartı başarılı bir şekilde aktif edilebilecek. Zincir sırası kartlar bitene kadar devam edebilir. Bazı istisna kurallar ve kartlar elbette var. Son olarak bazı büyülü tepki kartları komut yerine çift tıklama ile çalışacak (pota basar gibi).

Not 2: Bu durum bu sınıfta yer alan tuzak kartları için de geçerli. O yüzden aynı kuralı tuzak kartları bölümünde anlatmadım.

Tuzak Kartları


Normal (1 numara), karşılık (2 numara) ve zincirleme (3 numara) olmak üzere 3 farklı tuzak kartı bulunuyor. Normal tuzak kartları oyunda yere gömülen kartlardır. Sunucunuzda yere gömülen tuzak kartlarının arasında fazla mesafe (20 adım, 40 adım gibi veya alansal hesaplamalar) olmalı ki tuzaklar arka arkaya kurulamasın. Örnek: "Brit köprü" olarak tanımlanan köprünün tam ortasına bir tuzak kartı yerleştirildi. Bu tuzak kartı tespit edilip ortadan kaldırılana, birine zarar verene veya süresi dolana kadar başka bir tuzak kartının buraya yerleştirilmesi mümkün olmamalı. Aynı kural "4 evler" ve buna benzeyen başla yerler için de geçerli olmalı. Burasına siz karar vereceksiniz.

Peki bir kişi oraya tuzak kurulup kurulmadığını nasıl bilecek? Bunun iki yolu var:

1 - İlgili yere tuzak kartını yerleştirmeye çalışarak

2 - Detect Hidden ve Forensic Evaluation yeteneklerine sahip olmak veya bu yeteneklere sahip olan bir kişi ile gezmek

Bir numaralı yöntemi kullanan bir kişi eğer ilgili yerde tuzak varsa ve bu yüzden tuzak kuramıyorsa şöyle bir uyarı mesajı ile karşılaşabilir: "Tuzak kurmaya çalıştığınız yerde başka bir tuzak var ancak tuzağın size tam olarak ne kadar uzakta olduğunu kestiremiyorsunuz."

İşte tam da bu noktada belki o tuzak yalnızca 1 adım uzaklıkta olabilir. Kötü bir sürpriz o oyuncuyu bekleyebilir. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için Detect Hidden ve Forensic Evaluation gibi yüzüne bakılmayan yetenekler artık devrede! Tuzak bulabilen büyü ve tuzak kartlarını sadece bu yeteneklere sahip olan karakterler kullanabilir.

https://i.resimyukle.xyz/M086a8.jpg


— Karşılık tuzak kartları, normal tuzak kartlarına yakalanan kişilerin o tuzaktan kurtulmasını sağlar. Örnek: "Mayına bastınız. Bu mayın 5 saniye içerisinde patlayacak. Mayından kurtulmak için ilgili tuzak kartını kullanın!"

— Karşılık tuzak kartlarının bazıları komutla çalışırken bazıları ise çift tıklama ile çalışacak (pota basar gibi). Bir kapıdan (gate) geçtiğinizde sizi duvarlar arasında yakmak isteyenlerden de bu sayede kurtulabilirsiniz. Yeter ki o kart çantanızda olsun.

— Zincirleme tuzak kartları bir kişi, bir obje, bir binek veya bir canavarın üzerinde kullanılabilir.

Sözlük


Bazı kartların açıklamalarında özel terimler yer alacak. Bu terimler şu şekilde:

Aidiyet: İlgili kartı sadece açıklama metninde belirtilen yeteneğe sahip olanlar kullanabilir.

Bedel: İlgili kartı kullanmak için gerekli olan şartları temsil eder.

Feda: İlgili kartı kullanmak için gerekli olan fedaileri temsil eder.

Göstergeç: İlgili kartın kullanılmasını sağlayan ibare, gereksinim.

Jeton: İlgili kartın kullanılmasını sağlayan ibare, gereksinim.

Sayaç: Zaman geçtikçe daha da güçlenen kartlarda kullanılır.

Yok etmek: Kullanıldığında ilgili hedefi yok eden kartların açıklamalarında kullanılır.

Zar: Kumar kartlarında kullanılan bir kavramdır.

Son söz


"Buradaki" bağlantıya tıklayıp kendi sunucunuz için çeşitli paketler hazırlamaya başlayabilirsiniz. Kendi sunucunuzun için "böyle" paketler tasarlayabilirsiniz. İnşallah sizin için yararlı bir proje olur.

Esenle kalın.


Son güncelleme: Ege ERKEK tarafından 28-08-2020 10:36 GMT, 149 Gün önce düzenlendi.


 Slothere
* Ultima Online hakkında araştırmalar ve derlemeler yapmaya odaklanmış bir kişi.

* Sıfırdan sistemler hazırlamayı seven biri.

* Karmaşıklık içerisinde basitlik, basitlik içerisinde özveri, özveri içerisinde çalışma ve çalışmanın yanında özgürlük fikrini savunan bir birey.

* Araştırma yaptığı kadar özgür, özgür olduğu kadar mutlu ve mutlu olduğu kadar verimli bir insan.

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 134
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 36
Mesaj #99362   28-08-2020 13:50 GMT    
        
Öncelikle emek verip uğraşmanızı Ultima Online'da farklılık yaratma çabanızı takdir ediyorum. Yu-Gi-Oh kart oyunları hakkında pek bir bilgim olmasa mantalitesi sanırım eskilerin futbolcu kartlarıyla eşleşiyor gibi ilkokul zamanlarımızda onlar vardı her futbolcunun kendıne göre yıldızı vardı üstün gelen kart altta kalanı ütüyordu . Bu Yu-Gi-Oh kartlarıda sanırım aynı tarz ancak fantastik olarak güncellenmiş sürümü diyebilirim sanırım?.

Bu kart oyununu Ultima Online'a entegre etmek konusuna gelecek olursak daha önce Texas Holdem Poker, Blackjack, Tarot Falı gibi bir çok kartlı sistem görmüşlüğüm var belki bilmediğim veya görmediğim farklı sistemlerde mevcuttur ben kendi sunucularım da bu tarz bir sistem hiç kullanmadım bu yüzden de Ultima için getirisi ne olur bilemiyorum tabi ama oyuncuyu oyunda tutmak için kullanılabilir mi ? ( Kısmen ) nitekim herkes oyunu bilmeyebilir, adapte olamayabilir , hoşuna gitmeyebilir vs. vs. negatif yanları olabileceği gibi pozitif yanlarıda olabilir tartışılır.

Kişisel fikrim ben eski kafalı birisi olduğumdan dolayı pek kullanmayı düşünmem ancak Ultima'nın yapısına göre uyarlanırsa cezbedici olabileceğini düşünüyorum.

Emekleriniz için tekrar teşekkürler.


Yazar
Skill Title: Expert
Toplam Mesaj: 375
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 31
Mesaj #99363   28-08-2020 15:31 GMT    
        
Fikri değerlendirecek olursam, yıllar önce amiral battı ve bil bakalım kim gibi oyunları entegre etmiş birisi olarak şunu söyleyebilirim; MTG, Yu-Gi-Oh ya da X kart oyunu pek dikkate değer bir sistem değil. Community'de aşağı yukarı tüm kart oyunları var (kumarhane kart oyunlarından bahsediyorum) yine de kullanan sunucu ve o sunucuda bu sistemleri kullanan oyuncu sayısı çok çok az. Demek istediğim scriptsel olarak imkansız değil ama verilen emeğe karşılık kazanabileceğimiz tek şey, ben bunu yapabildim diyebilmek olur. Keza (Üniversite okuduğum yıllarda bilim kurgu ve fantastik kurgu (BKFK & BKFT) klüp üyeliği ve uzunca bir süre klüp başkanlığı yapmış (conventionlar planlamış ve icra etmiş) birisi olarak söylüyorum bunu) bu tarz kart oyunlarına ilgili olan insanlar nadiren Ultima Online gibi oyunlar oynuyorlar. Ve bu tarz insanların karşısına bu sistemi tam kapasiteli olarak sunamazsan "meh" deyip geçeceklerdir.

Yukarıdaki yorumum çok olumsuz oldu, biraz da olumlu şeyler söylemek isterim. Hazırlanılan kartların resimleri çekilerek verdata ya da gumpart üzerinden oyuna eklenebilir, sürekli siteye dönme ihtiyacı duymadan oyun içinde de oyuncuya gösterilebilinir. Decklist yine oyun içinde hazırlanabilir, (deed değil de tarot kartları var ultimada o kartların görüntüsü kullanılabilir mesela deck olarak) sistemi düşündükçe bu işin büyük bir kısmının mul edit üzerinde gerçekleştiğini fark ettim, mul işiyle uğraşan arkadaşlar hoydri meydanYazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 20
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 24
Mesaj #99365   28-08-2020 19:39 GMT    
        
* Yorumlarınızı huzurlu bir şekilde okudum. Mükemmel tespitler.

* Oyuncuyu bu sisteme alıştırmak için en başta çok basit bir şekilde başlanabilir. Belki 3 kart (1 canavar, 1 büyü ve 1 tuzak).

* Bu sistemin en güzel tarafı herkesin kafasına göre değiştirilebilmesi.

* Alıştıra alıştıra denenebilir ama artık bir şeylerin denenmesi lazım diye düşünüyorum.

* Tuttuğu halde Türkiye'deki Ultima Online anlayışının yepyeni bir şekle bürüneceğine inanıyorum.


* Ultima Online hakkında araştırmalar ve derlemeler yapmaya odaklanmış bir kişi.

* Sıfırdan sistemler hazırlamayı seven biri.

* Karmaşıklık içerisinde basitlik, basitlik içerisinde özveri, özveri içerisinde çalışma ve çalışmanın yanında özgürlük fikrini savunan bir birey.

* Araştırma yaptığı kadar özgür, özgür olduğu kadar mutlu ve mutlu olduğu kadar verimli bir insan.

Yazar
Skill Title: Expert
Toplam Mesaj: 357
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #99366   28-08-2020 22:02 GMT    
        
"sosaria'da kartlar yeniden mi dağıtılıyor?"

kart konseptini ve o tip oyunları pek sevmem. ege ile de belli bir istişaremiz oldu konu hakkında.

pvm ve craft konusunda ciddi zenginlik kazandırabilecek bir potansiyeli var. action konusu muamma, tamamen eklemeyi düşünen sunucunun dinamiklerine göre belirleneceğinden şüphelerim var. kart yerine potion konseptinin oyuna daha iyi gideceğini düşünüyorum. kullanılmayan skilleri aktif etmek adına faydalı bir girişim olabilir. özellikle kıt bir dungeon kültürü olan ülkemiz ultimasında renk katabilecek potansiyeli var. en gelişmiş olduğu söylenen sunuculardaki quest ve dungeon sistemleri dahi belirli kısıtlamaların altında ezilirken, belirli potansiyeli aşamazken en azından anlık hareketlendirebilecek bir yapı tasarlanabilir.

ilgili sistemleri eklemek zor değil. teknik bilgisi olan herkes basitçe dahil edebilir. sağlam bir ar-ge ve basit bir development ile en kurak sunucularda dahi vaha oluşturabilir.

özet:

kart ve yugioh konseptini ultima'ya adapte edebilenler content zenginliği sağlayabilir. birebir bir oyunu ultima'ya yedirmek zaten zor ve bugüne kadar yapılanlar da pek tutmadı.


 TheRaskol, Ege ERKEK

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 10
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: RunUO
Tecrübe: Grafiker
Yaş: 8
Mesaj #99372   30-08-2020 00:28 GMT    
        
pokemon sistemi de yapılabilir bence ashduadhasu.Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 34
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 34
Mesaj #100166   02-01-2021 08:25 GMT    
        
Bu olayın başı ---> Magic: The Gathering
Yugioh filan sonradan hep. Ama fikir düşünce güzel. Uygulanabilir olup olmadığı ise uzmanlara 10 puanlık soru.


 Ege ERKEK
Only God Can Judge Me

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 20
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 24
Mesaj #100167   02-01-2021 08:40 GMT    
        
Alıntı
RabbitKiller :
Bu olayın başı ---> Magic: The Gathering
Yugioh filan sonradan hep. Ama fikir düşünce güzel. Uygulanabilir olup olmadığı ise uzmanlara 10 puanlık soru.Konuyu üste taşıdığınız için teşekkür ederim. Telif hakkı gibi bir şey iddia etmiyorum, edemem. UO için hazırlanmış olan bir sistem. Uygulayabilen kullansın.


* Ultima Online hakkında araştırmalar ve derlemeler yapmaya odaklanmış bir kişi.

* Sıfırdan sistemler hazırlamayı seven biri.

* Karmaşıklık içerisinde basitlik, basitlik içerisinde özveri, özveri içerisinde çalışma ve çalışmanın yanında özgürlük fikrini savunan bir birey.

* Araştırma yaptığı kadar özgür, özgür olduğu kadar mutlu ve mutlu olduğu kadar verimli bir insan.

Yazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 8
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 27
Mesaj #100212   04-01-2021 02:16 GMT    
        
Uo ya katkı vermek isteyen herkesin ellerine sağlık.


 Ege ERKEK
özel mesaj atabilirsiniz.

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 30
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #100252   06-01-2021 21:01 GMT    
        
Seto kaiba bunu beğendi
Şimdi zarcı çocuk buna rakip eklenti getirmesin şimdiYazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 45
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 34
Mesaj #100270   09-01-2021 11:47 GMT    
        
Discord=Serkan#6764

Sayfalar: 1


Benzer Konular :

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Ultima Online Everlast (EU).1Everlast06-01-2021
Bir Kuşağın En Güzel Yılları: Ultima Online11M.CANILIK11-01-2021
Callisto Ultima Online23VoiceOfReason04-01-2021
UO-Dev Şifreleme Sistemi Değişikliği1TheRaskol16-12-2020
Keops Ultima Online21Bako09-12-2020


Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?
   


Mythic broadsword sphereserver modernuo runuo ServUO JustUO

Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,

UO-Dev Footer UO-Dev Footer