UO-Dev Arama

 

İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 208
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Beğeni: 31
Mesaj #103576   12-06-2022 14:34 GMT    
     
Merhaba, Blizzard tarafından ücretsiz olarak hayata geçirilen Diablo Immortal epey ilgimi çekti. Bu aralar zaten boşluktaydım, yapacak işim de olmayınca indirip başladım. Blizzard oyunları hali hazırda para vermeden oynayamayacağınız oyunlar ve oyun içi öne geçirecek pek fazla unsur barındırmıyorlar. Bu sefer sanıyorum ki F2P olarak oyun piyasaya sürerek deneme süreci başlattılar. Para tuzağı mmorpgler gibi değil, sadece kozmetik olarak ürün satılıyor (ekleme: P2W unsurlar bulunuyormuş oyunda, kozmetik ürünleri görünce yanılttılar ). UO oynayanlar hayatlarında en az bir defa muhakkak Diablo serisinin bir köşesine denk gelmişlerdir. Aşırı benzer olmasa da birçok alanda örtüşen oyunlar. Oynadıkça düzenleyeceğim.

Mobil olarak oynanabildiği gibi, PC'ye indirilip de oynanabilen bir oyun. PC için Yapmanız gereken Battle.net uygulamasını indirmek ardından Diablo Immortal'ı indirmek. Oynamak isteyen olursa Battle.net üzerinden beni (Athy#21572) ekleyebilir. 2 kişi yeni başladık. Europe Kabraxis'te oynuyoruz.

Grafikler çok tatlı geldi. Diablo serisinde ve Ultima'da da olan izometrik oynanış burada da devam ettirilmiş. Oynadığınız birçok oyunla ortak nokta bulabileceğinize eminim. Bir de oyun zaten Diablo İndirme sayısı şu an için 10 milyonun üzerinde. 10 milyon indirmeye özel kozmetik dağıtıyorlar hatta şu an.

Diablo serisinde olduğu gibi sınıf seçerek başlıyorsunuz. Necromancer, Barbarian, Crusader, Monk, Demon Hunter ve bir kaç sınıf daha mevcut. Ben Blizzard oyunlarında tank oynamayı sevdiğim için Crusader'ı yapıştırdım geçtim. Oynayış tarzınıza göre kendinize uygun bir sınıf muhakkak bulabilirsiniz.

Yetenek ağaçları oldukça sade, aynı anda aktif olarak kullanabileceğiniz biri düz vuruş olmak üzere 5 skill mevcut, seviye atladıkça yenileri açılıyor ve değiştirebiliyorsunuz.

https://i.hizliresim.com/n9rjkaq.jpg


https://i.hizliresim.com/ray6ht0.jpg


https://i.hizliresim.com/ro3g21x.jpg


https://i.hizliresim.com/54s9lwb.jpg


https://i.hizliresim.com/308i8cx.jpg


https://i.hizliresim.com/hyudevm.jpg


Son güncelleme: Athynas tarafından 12-06-2022 15:26 GMT, 20 Gün önce düzenlendi.Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 128
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Beğeni: 31
Mesaj #103577   12-06-2022 15:05 GMT    
     
Alıntı
Athynas :
Para tuzağı mmorpgler gibi değil, sadece kozmetik olarak ürün satılıyor.


Ne? Dostum ortalık çalkalanıyor. Metacritic de gelmiş geçmiş en kötü kullanıcı skoruna sahip şuanda diablo immortal. Belli ki neyin içine girdiğinizi bilmiyorsunuz ben kendi tecrübelediğim kadarıyla biraz aydınlatayım sizi;

F2P
Oyunun "F2P" kısmı level 60'a kadar. Level 60'dan sonra herşeyin rengi değişiyor. Öncelikle XP cap. Level 60 sonrasında Paragon level kasmaya başlıyorsun. Paragon levelin, oynadığın sunucunun "Paragon Level Progression" dan gerideyse "XP buff" alıyorsun, eğer daha ilerideyse "XP debuff" alıyorsun. Buff başlarda iyi gibi geliyor ama debuff almaya başladıkça Paragon Level ilerlemesi göze,dişe,vücuda özellikle uykuya dokunur şekilde yavaşlıyor. Itemlerı upgrade etmek için bir noktadan sonra paragon levelinin yüksek olması gerekiyor (Örn: +7 için 20 paragon level olman gerekiyor v.b v.b) Her aktivite günlük 5 ile limitli (side quest, zone quest, kill order, cursed chest v.b mavi görevler, mor yaratıklar falan) 5.den sonra ödül chesti alamıyorsun. Her gün 6 legendary item ile caplisin, her gün 6 normal gem ile caplisin (6 taneden sonra legendary hiç düşüremedim ama saat başına 0,5-1 gem düşürdüğümü söyleyebilirim).

P2W
Buraya kadar bahsettiğim kısım F2P, gelelim P2W kısmına. Öncelikle legendary gemler(LG). 3 tip LG var; 1 yıldız 2 yıldız (bunlar sabit) 5 yıldız (2 ila 5 yıldız arasında gelen end game gemler). Gem düşürmek için Legendary Crest koyup (3 taneye kadar koyabiliyorsun her biri 1 garanti LG) elder rift yapman lazım f2p olarak ayda 1 tane Legendary Crest alabiliyorsun (hilt shop, +1 immortaldan ama guildinin baya sağlam olması lazım çünkü GVGleri kazanarak immortal oluyorsun sanırım benim guildim 3. gelebildi). Diğer yandan legendary crest shop'da "sınırsız" miktarda "gerçek para" karşılığı satılıyor. Elder Riftten (legendary crestsiz) 5 yıldız gem düşme ihtimali bu geminde 5 yıldız olma ihtimali sanırım milyonda bir gibi bir şey, hatta legendary crest ile girdiğinde bile 1 ya da 2 yıldızlı gem alma ihtimalin daha yüksek. Bunun için "10 crest run" yapıyorlar herkes legendary crest basıyor v.b Yani legendary crestin varsa normal partilerle ya da solo elder rift dönmekte çözüm değil (bunun quin69 kanıtladı 11k avusturya doları harcadı ve 1 tane bile 5 yıldızlı gem alamadı solo olarak). Gemlerin leveli ve yıldız sayısı sahip olduğun toplam resonance'ı etkiliyor bu da base attributelarını arttırıyor. PvP'de sen 180 resonance'da sürünürken parayı basmış birisi karşına 590 resonance ile çıkıp tokatlayıp geçiyor. Gelelim gem & item awakening'e endgame'de gelebileceğiniz son nokta bu, eşyaları awaken edebilmek için level 10 gem gerekiyor burada problem yok ama f2p olarak mevcut durumda 10 level gem göremeyeceğinize, görebilecekseniz bile bunun season 1'in sonuna doğru olabileceğini düşünüyorum. Awaken ettiğiniz eşyalar random bir attribute alıyor toplam 6 sınıf içerisinden, ve bu attributelar aynı sınıftansa birbirlerini buffluyorlar. Shop'a girdiğinde materials kısmında reforge stoneları göreceksin bu eşyalarla reforge attığında hangi taşı kullanmışsan o sınıfın attribute'unu alıyor item. Böylelikle tek bir sınıfa ait attributeları toplayarak set bonusu yapıyorsun. Bu taşlar oyun içerisinde elde edilemiyor sadece shop. Gem awakening, söyleyebileceğim tek şey "Dawning Echo" = 1000 Eternal Orb (oyun içinde kazanılamıyan para birimi 600 eternal orb 170 1500 eternal orb 420 lira). Tüm bunların dışında da işte loot boxlar var, girdiğin dungeonların son bosslarını öldürdüğün zaman extra bir kasa çıkıp loot atıyor. Tabi yukarıda söylediğim legendary ve gem cap'in dışında item attığı için (yani sınıra ulaşmış olsan da bu loot boxlardan legendary yada gem alabiliyorsun) yine de kumar.

Sonuç olarak;
Oyun diablo 3'ün mobil versiyonu, fakat blizzard'ın yaptığı en büyük hata oyuna "diablo" adını vermesi olmuş. Fikrimce para tuğazı FAKAT 1-60 eğlenceli, oynanışı güzel, mekanların çizimleri çok güzel, oyun dinamiklerinde sıkıntı olan yerler olsada çok sırıtmıyor (malum beta). Ek olarak normal diablo lore kapsamında olmayan bir çok içeriğe sahip. Ama en nihayetinde oyunu çok beğenip ortalığı kasıp kavurucam düşüncesine giren arkadaşlarıma diyebileceğim şey; "Balinalarla aynı denizde yüzebilmek için dual wield kredi kartı kullanmanız gerekiyor."


The Cave You Fear to Enter Holds the Treasure You Seek...

Script desteği ve pack satışları için MrScripterGuy#8638 discord adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 208
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Beğeni: 31
Mesaj #103578   12-06-2022 15:25 GMT    
     
Evet oyuna girip kozmetikleri görünce yanlış algı oluşmuş. Detaylı inceleyince gemleri gördüm konuya da ekledim. Haha ortalığı kasıp kavurma gibi bir amacım hiçbir zaman olmadı amaç eğlenceli vakit geçirmek. Dediğin gibi Blizzard için çok büyük hata olmuş bu oyunu Diablo adı altında vermek.Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 128
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Beğeni: 31
Mesaj #103579   12-06-2022 15:37 GMT    
     
Ben de kozmetik yanılgısına düştüm ilk gün P12 yaptım karakteri, maxroll.gg deki elemanlar olmasaydı muhtemelen world first 60 DH olurdum hahaha. Ama oyunu oynadıkça hem f2p sınırlamalarını daha net görebiliyorsun hem de p2w'nin ne kadar derin ve ağır işlendiğini görebiliyorsun. Yazık oldu "hepinizin telefonu var değilmi?" sorusunu "hepinizin kredi kartı var değil mi?" olarak güncellediler resmen. Bu oyundan sonraki düşüncelerim ise Diablo 4, diablo 3'ün ne kadar harika bir oyun olduğunu gösterecek olduğu.


 Athynas
The Cave You Fear to Enter Holds the Treasure You Seek...

Script desteği ve pack satışları için MrScripterGuy#8638 discord adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 208
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Beğeni: 31
Mesaj #103580   12-06-2022 15:46 GMT    
     
Hevesim kırıldı açıkçası ama yine de oyun içerisinde koşturacağız. Neyse ki WOW'dan gelen bakiyeyi heyecanlanıp komple Diablo Immortal'a da yatırabilirdim, kozmetik uğruna Ah... Neyse ya bir süre takılacağım yine de.Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 196
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 34
Beğeni: 10
Mesaj #103581   14-06-2022 10:39 GMT    
     
Minmax derdin yoksa oynanır her türlü. Ben Crusader ile girip Riftte 100 mob aynı anda kesince mutlu oluyorum meselaYazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 208
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Beğeni: 31
Mesaj #103582   14-06-2022 13:21 GMT    
     
En iyiye ulaşmak gibi bir derdim olmadı ama bu sınırlara yakın olmak iyi olurdu. WOW yayıncısı bazı isimleri Diablo Immortal'ı yerden yere vurmuş. Evet ilk gün hata yapıp kozmetikleri görüp P2W değil demiştim ama işin iç boyutu hiç öyle değil. Oyun sonunu yakalayabilmek adına yapılması gereken harcama tutarı 110 bin dolar olarak hesaplanmış. Bırakın oyun sonunu başını görebilecek seviyede değilmişim . Velhasıl 2 kişi olarak oynamaya devam ediyoruz. Daedhelon'un dediği gibi 60 olduktan sonra sıkıntılar başlıyor imiş. Konuyu ilk açtığımda başladığım server Fransız serverı olduğundan 50 olup bırakıp İngiliz serverına geçtik arkadaşın isteğiyle. 60 olunca muhtemelen P2W meselesinden sıkılıp bırakacağız. Hoş bu P2W meselesi PVE'de pek hissedilmiyor diyenler de olmuş ama Blizzard'ın eseri söz konusu olduğundan esas ezilme PVE'de olacaktır.

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla Crusader PVE'de açık ara önde. Hem aşırı vuruyor hem de kolay ölmüyor. Tabi bu ilerleyen seviyelerde değişebilir.Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 196
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 34
Beğeni: 10
Mesaj #103583   14-06-2022 18:22 GMT    
     
Evet crusader bence pve nin kralı bence pvpnin de kralı. Niye diye soracak olursan Oyundaki en güçlü ccler bu classta. Artık oyunlarda cc çok önemli istersen millet 100 vururken sen 400 vur bir şey ifade etmiyor cc yoksa. Şu CC artık oyunların iyice içine etmeye başladı çok rahatsızım cclerden. İlk başta necro tank/cc build oynicaktım baktım Crusader tokatlıyor direkt crusadera geçtim + necromancer pvede çok kötü geldi bana. Crusader ile gerçekten okadar rahat ki pve anlatamam

Mesela ben bu buildle kesiyorum. Şimdi yeni bi legendary cıktı 2. bardaki yetenek değiştiği için banner koyuyorum kütür kütür kesiyor yine
https://www.youtube.com/watch?v=wFcwNDxLOeIYazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 208
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Beğeni: 31
Mesaj #103584   14-06-2022 20:58 GMT    
     
60 olunca buildlere bakayım şimdilik gerek duymuyorum. İşe yarar eşya olunca basıp gemleyip geçiyorum nasıl olsa aktarılıyor. Bu sistem iyi olmuşYazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 5
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Beğeni: 1
Mesaj #103588   22-06-2022 15:54 GMT    
     
hala severek oynuyorum


Sayfalar: 1


Benzer Konular :

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Diablo 3 Season 71M.CANILIK05-08-2016
Nostaljik Gezinti : Diablo 28Toxic10-01-2013
Diablo III’te Inferno’yu Hardcore b...8Brownie26-06-2012
Diablo 3 Satışta17Brownie21-05-2012
Diablo 3 Çıktımı, Çıkmadımı ?23leqendary12-04-2012


Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?


Mythic broadsword sphereserver modernuo runuo ServUO JustUO

Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,

UO-Dev Footer UO-Dev Footer