UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar

xantier


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 471
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 25
Mesaj #61204   20-07-2012 18:38 GMT    
        
malum sphere development süreci adeta durdu, tamamen durdu diyebilirim hatta. kendisi open source da değil, bug olsa bir yılda geri dönüş alırsınız öteki yılda da fixlenmiş olur. ben derim ki uox3 tabanını alalım güzelcene bir emu inşa edelim. zor bir şey değil, stabil bir şekilde çoğu şey çalışan bir emu. hem de c++ ile yazılmış. linuxe port edilir. scripting dili javascript olduğu için güzel bir interpretera sahip doğal olarak spheredan kat kat hızlı. hatta uox3 adminleri bile yapacağınız şeyi internal değil javascript ile ekleyin falan diyor eklenebiliyorsa. hem apaçi uo shard sahipleri kolayca öğrenemez, hazır olan hiçbir şey yok içinde server falan açamazlar.

sourcelar olduğu için potansiyel hileler engellenir, haksız connector kazancı azaltılır. özellikle spherede keşke olsaymış denen şeyler eklenebilir. yine sourcelar olduğu için kendi clientinize özel encryption koyabilirsiniz. kısaca uoda keşke olaydı denen şeyler yapılır işte.

en basitinden sphereda hala daha kıyılara düşüp takılma, map bugları düzeltilmedi yaklaşık 10-12 senedir. bunun için fix yapıp commitledim. bu tarz inatla düzeltilmeyen buglar düzeltilebilir.

yaz aylarındayız varsa ben de uğraşırım c++ biliyorum diyen işsiz güçsüz, ben de girişirim böyle bir şeye. community oluştururuz. svn açarız ara ara bir şeyler commitleriz falan.

projedeki öncelikli amacım c++ bilgimi geliştirebilmek için fırsat yaratmak, yaz aylarında yapacak bir şey bulamadım.
projenin adını uoOS koydum, uo old-school.
proje svn, commit geçmişi vs. her şey için : http://sourceforge.net/p/uoos/uoos/commit_browser
taban : http://www.uox3.org

amacım:
-sphereda olan bunda olmayan şeyleri, sphereda inatla buglı kalan şeyleri düzeltip eklemek
-old client desteği koymak (bu desteğin %90ını yaptım sayılır ancak book, bulletin boardlarla ilgili paketlerdeki unicode sorununu halletmeliyim, malum eski booklar unicode desteklemiyor)
-türlü hile koruması. gerçi teot yalnızca spherea özel çıkmış bir şeydi
-birim zamanda gelen "movement request" paketini kısıtlamak, gerekirse açık kaynak olan runuodaki speedhack engelli sistemi kullanarak speed olayını yok etmek.
-combat sistemini versionlara bölmek (t2a combat, uor combat, aos, se, ml)
-aynı şekilde old school menüleri eklemek.

bu internal kısımlar tabi. bir de bunun scriptingiyle uğraşmak isteyen olacaksa yapılması gereken;
-combatı tamamen customizable yapınca buna uygun bir combat sistemi kodlamak.
-old school menü desteği koyunca craft menülerini düzenlemek. aynı şekilde guild menu
-skillgain sistemi

belki ekleyebileceğim şey:
-encryption sistemi. spherecrypt.iniyi düşünün, her client encrypted bir şekilde. uox3e giriş yapmak için muhtemelen razor veya client içindeki encryptionu kıran bir program kullanmak zorundasınız. uo encryption ile ilgili yeterli kaynak bulabilirsem bu olayı eklemeyi düşünüyorum ama öncelik sıramda yapacağım en son şeylerden birisi. elimde eski sphereın sourceları var muhtemelen encryption için oralara göz atarım.
-bir de uzun vadede multithreading desteği kodlamaya başlarım. ancak bu kesinlikle tek başıma yapamayacağım kadar riskli bir durum. mutex lock tarzı durumları, multithreading ve critical section hakkında bilgisi olanlar anlayacaktır riski. şu anki uox3teki multithreading sistemi 2-3 threadden oluşuyor, biri login paketlerine bakıyor diğeri ise main loop. yalnızca iki thread için bile kodları incelerseniz bol bol critical section kullanıldığını görürsünüz. multithreadingin amacı çok çekirdek,thread işlemci desteği. daha doğrusu çok çekirdeğe bağlı hızlandırma.


bunun dışında spheredaki kıyıya köşeye düşüp takıldığınız, aslında geçilen ama sphereda geçilemeyen yükseklikli yerleri falan düzelttiğim bir movement sistemi koydum. indirdiğiniz son cvsde ve uox3 versiyonunda bulunmaktadır. bir de üst üste item stacklenme olayını koydum, yani masanın üstüne attığınız bir cisim altına değil masanın üstüne düşecek, aynı şekilde üstüne item bindirdiğiniz sürece yükseklik kadar yukarıda kalacak vs.

bu arada yeni uo versionlarını eklemeyle asla uğraşmayı düşünmüyorum. high seas tarzı, eğer varsa desteği bizzat uox3 sitesinde, o şekilde eklerim. onun dışında boş bir zahmet. ayrıca yeni dosyalama şifreleme sistemini bulmak için de ayrı bir boş zahmet.


script açısından yardım etmek isteyenler uox3 sitesinden javascript derslerine bakabilir.

-2x versionların girişini engelleyen paketler düzenlendi.
-Eski clientlar için kitap paketleri tekrar düzenlendi.
-Eski clientlerde status bar görünümü düzeltildi.
-Eski clientlerde skill window düzeltildi (her şey 0 gözüküyordu)
-Eski clientlara cliloc ve context paketleri gönderilmesi engellendi.


 Purgatory, Oldschool, 0xEF

Yazar

Buxiun


Yörünge Dışı Yetkili
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 570
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #61212   20-07-2012 21:50 GMT    
        
Çok iyi düşünmüşsün Denizim, gerçekten seni sürekli bu düşüncenin yollarında ilerleyerek görmek çok mutlu edici. Bilhakis bende destekçin olurum.

Script açısından yardımım dokunabilir, ancak bu bahsettiğin şey yıllar alır, gidebilinen yerin sonu gözükmesede, yapılabilecekler sphere'dan iyi olabileceksede, ortadaki gerçekleri unutmadan bunu yapmak en doğrusu olacaktır.

Yazının tamamını okudum ve ne yapmak istediğini okuyunca anlayabiliyorsun, uox3 sitesine önceden girmiştim tekrar bakınayım, vaktim oldukçada fikirlerimi ve yardımlarımı seninle paylaşabilirim.


Player olarak dönüş ^^

Yazar

xwerswoodx


Sphere Destek
Skill Title: Master
Online durumu
Toplam Mesaj: 1783
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 10
Mesaj #61216   20-07-2012 22:52 GMT    
        
İyide ben daha öncede katılırım dedim, sen bana itemleri nasıl kodlayacağımı 1-2 tane göster, 1-2 tane örnek ver ben çözerim gerisini yazarım, tüm itemleri ben yazabilirim sizin için. Ama C++ mılas bilmiyorum öğreticen artık


Geçmişi olmayanın, geleceği olmaz.

Scripting Destek Discord: https://discord.gg/yXQ3m5S

Yazar

muhacan


Yasaklı
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 312
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #61220   21-07-2012 09:41 GMT    
        
Arkadaşın dediği gibi bir kaç örnek göstererek hiçte fena olmaz

-combatı tamamen customizable yapınca buna uygun bir combat sistemi kodlamak.
-old school menü desteği koyunca craft menülerini düzenlemek. aynı şekilde guild menu
-skillgain sistem

bunlarıda ben üstlenebilirimYazar

xantier


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 471
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 25
Mesaj #61229   21-07-2012 10:37 GMT    
        
arkadaşlar uox3.orgda sınırsız örnek var ne göstermemi bekliyosunuz, emulatorü indirince bile içindeki scriptleri okumak yeter. bilmeniz gereken tek şey, DFN, tanımlar oluyor npcyi itemi gumpı falan tanımlıyorsunuz, JS ile sistemini kodlamak oluyor. tanımladığınız şeye kod yazmak.Yazar

MirroR


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 618
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #61345   24-07-2012 02:19 GMT    
        
c++ bilgimiz yok ama bi kaç scripts dökümanları koysanız öğrensek bizde çok iyi olur.


Hayat dediğin bir çift bacak gidebildiğin yol kadardır.

Yazar

Purple


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 35
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.55i
Tecrübe: Diğer
Yaş: 39
Mesaj #61380   25-07-2012 07:54 GMT    
        
Alıntı
xwerswoodx :
İyide ben daha öncede katılırım dedim, sen bana itemleri nasıl kodlayacağımı 1-2 tane göster, 1-2 tane örnek ver ben çözerim gerisini yazarım, tüm itemleri ben yazabilirim sizin için. Ama C++ mılas bilmiyorum öğreticen artıkheves etme fazla aşar seni bu olaylar sphere'ye tam gaz devam sen.


Sayfalar: 1Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
tamamen herşey dahil devir edilecek sunucu projesi2hodor19-08-2015
UO Connector Projesi5Drolyn23-07-2011
EA Mythic projesi : Ultima Forever!5Uo_Meadhros29-06-2011
Hipnoz | template Projesi6RazoRR08-07-2011
UOAI projesi hakkında bir bilginiz var mı ?7Culum04-06-2010


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,