UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: « İlk<12
Yazar

Purgatory


Administrator
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 382
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe:
Yaş: 35
Mesaj #79271   29-06-2014 20:31 GMT    
        
Skype üzerinden çözdüğünüz bazı konuları buraya da yazarsaniz mutlu oluruz. Böyle bir konuyu merak edecek baska arkadaslarimiz her zaman skype uzerinden yardim edebilecek birine denk gelmeyebilir. O sebeple forumdaki bu ve bunun gibi her baslik bir kisi icin bile olsa altin degerinde olabilir. Zaten forumun da mantigi budur. Kolay gelsin.Yazar

Rheumon


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 160
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #79273   29-06-2014 20:58 GMT    
        
Açılmama sebebi Fiddler ile map üzerinden herhangi bir yerin aktarımı yapıldığında 768x512 map yükseklikleri oluyor.Tabi ben Centred 0,6,3 versiyonu ile bunu 896x512 yaptığımdan dolayı açılmadı ve o staticlerin,mapın üzerine olduğunu için olmadı. Çözüm olarak ise de cedserver ayarlarında map Width Height ayarlarını 768x512 yapılınca açılıyor.


Son güncelleme: Rheumon tarafından 29-06-2014 23:07 GMT, önce düzenlendi.Yazar

Purgatory


Administrator
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 382
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe:
Yaş: 35
Mesaj #79277   30-06-2014 07:57 GMT    
        
Alıntı
Rheumon :
Şimdi mesela şurayı kopyalamak istiyorum Fiddler dökümanını okudum ve özümsedim o açıdan sıkıntımız yok.Tek takıldığım nokta ise Boş bir bölgeye tek bir koordinat yazmalıyız demişsin.

Mesela buradaki resimde kopyalamak istediğim yer burası diyelim.Kırmızı nokta sanıyorum ki X1,Y1 Pembe ise X2,Y2 oluyor.
http://i.hizliresim.com/krqvzA.jpg


Kopyalanacak boşluk yer ise bu resimdeki yeşil alan olsun.Burada hangi noktayı seçmem gerekiyor ve bu kopyalamada program nasil yerleştiriyor onu acaba en uygun noktayı mı seçmem gerekli ?
http://i.hizliresim.com/YPYbaz.jpgBirde o yeşillik ile deniz arasındaki geçişi normal şartlara uygun nasıl yapabilirim ? Denizin Z değeri - Yeşilliğin Z + bunları normaldeki gibi mi yapmam lazım.Hani denizin Z değeri -5 olup yeşilliğin Z değeri +5 veya +10 yaparsam o aradaki boşluktan oyuncular gemi ile geçiş sağlayabilir mi ? veya bunu nasıl yapabilirim ?

Evet Mac-Fusion Fiddler programı o işe de yarıyormuş bende yeni öğrendim bunu şimdi =)Bu arada buradaki soruyu da yeni gördüm. Bu koordinatın mantığı şudur.

Kopyalayacağın alan x1y1 ve x2y2 den oluşmaktadır. Yani

(x1,y1)............
...................
...................
...................
...................
............(x2,y2)

Sol üst köşenin koordinatları ve sağ alt köşenin koordinatları.


Sen bu alanları koordinat anlamında iki köşesinden belirledikten sonra programa bu koordinatları vererek hangi noktalar arasındaki bölgeyi kopyalamak istediğini söylüyorsun.

Daha sonra bu kopyaladığın bölgeyi nereye kopyalamak istediğinle ilgili bilgi ise tek koordinat (nokta) ile yapılıyor.

(x1,y1)............
...................
...................
...................
...................
...................

Yani programa sadece x1y1 noktasını belirttiğinizde, verdiğiniz nokta tüm alanın sadece sol üst noktası olarak algılanacak ve o noktadan itibaren sağ-alt bölüme belirttiğiniz alanı kopyalayacak. Zaten alanın büyüklüğünü ve boyutunu ilk girdiğiniz iki nokta ile verdiğiniz için yapıştırmak için tek bir koordinat yeterli oluyor.

Rheumon
Birde o yeşillik ile deniz arasındaki geçişi normal şartlara uygun nasıl yapabilirim ? Denizin Z değeri - Yeşilliğin Z + bunları normaldeki gibi mi yapmam lazım.Hani denizin Z değeri -5 olup yeşilliğin Z değeri +5 veya +10 yaparsam o aradaki boşluktan oyuncular gemi ile geçiş sağlayabilir mi ? veya bunu nasıl yapabilirim ?


Yaptığın bir adayı bir Ocean'a kopyalayacaksan, önceden adanın etrafını water ile boyaman ve waterın etrafını da ocean ile boyaman gerekir. Fakat sen kendi çizmediğin bir haritadan, water geçişinin olmadığı eski bir haritadan kopyalama yaparsan mecburen Mondains Legacy map0.mul üzerine kopyalayacaksan, WorldForge programı ile water, grass ve ocean geçişlerini yapmak zorunda kalabilirsin.

Denizin yüksekliği -5 olduğundan karada hangi materyali kullanırsan kullan 0 yüksekliği ile gemilerde problem çıkmaz. 5-10-15-20 de yapabilirsin problem olmaz.

Harita çizmeyi planlıyorsan eğer source üzerinde Anatolia'nın veya Felucca'nın BMP dosyasını indirip Photoshopta açarak pixellerin renk kodları ile yükseklik değerlerine bakabilirsin.Sayfalar: « İlk<12Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Sphere 56c Script Dosyası Hatası (-3)7Theroder12-05-2017
Felucca.bmp resim dosyası1Rheumon28-05-2014
Türkçe sphere msgs dosyası4The And23-05-2013
Nebula Connector patch dosyası hatası yardım lü...6yesyes27-08-2012
Rare Renk Yapamıyorum. Hues.mul dosyası nabılca...4Zaknafein07-12-2010


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,