UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 12>Son »
Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #87712   12-01-2016 16:51 GMT    
        
Merhaba arkadaşlar,

Uo-developer.com web sitesini yıllardır takip ediyorum. Zaman zaman tartışmalar, zaman zaman güzel sohbetler yapıldı bu sitede. Birbirinin kopyası olan onlarca sunucu açıldı ama bunların yanında ciddi emek verilmiş güzel sunucular da açıldı. Kimisi yönetim eksikliğinden, kimisi editden, kimisi oyuncu azlığından pes etti.

Tıpkı sizler gibi ben de bu oyunu çok sevdim. Yıllarımı verdim ve sonunda bıraktım. Bir çoğunuz gibi ben de sunucularda yapılan editlerden, oynadığım sunucuların er ya da geç kapanmasından veya yetkili ilgisizliğinden muzdarip idim. Uo ayarında oyun aramaya karar verdim ve yüzlerce oyun denemesine giriştim. Yüzlerce oyunun incelemesini okudum ve/veya kendim indirip test ettim. Bildiğiniz üzere son yıllarda yapılan bazı survival-crafting oyunları var. Bu oyunlardan bazıları gerçekten çok başarılı, neredeyse Uo’nun hazını verebilecek seviyedeler. Fakat yine dönüp dolaşıp Uo’ya geldim. Uo’nun yapımında çok etkili bir rol oynayan Richard Garriot isimli vatandaşın UO’dan sonra hazırlamaya başladığı ve 8-10 yıldır üzerinde çalıştığı “Shroud of avatar” gerçekten çok başarılı. Bence bu güne kadar yapılmış en iyi oyun olabilir. Bu oyunu da alıp indirdim fakat pvp sisteminin üzerinde bayağı çalışılması gerektiğini düşünüyorum.

Oyunların incelemelerini yaparken bir yandan da Uo-dev’i takip ediyordum elbette. Bir çok sunucu açılıyor, kapanıyordu. Bazı devir edilen sunucuları alma niyetine girdim ama sonuçlandıramadım. Uo’yu oynamak çok istiyordum ama bir türlü oynayacak sunucu bulamıyordum. Beğendiğim bir kaç sunucuya girip karakter kasmaya çalıştım ama o sunucular da bir süre sonra kapandı.

Bütün bunlardan sonra bir sunucu açmaya karar verdim. Şimdi bu cümle size çok klişe gelmiş olabilir. Çünkü sizlerin de bildiği üzere, bir ultima oyuncusunun son durağı gibi artık bu site. Oyuncular son çare olarak sunucu açmaya çalışıyor, kimisi script olayına giriyor kimisi scripter buluyor ve bir sunucu sahibi oluyor. Bir süre sonra o sunucuda problemler yaşamaya başladığında da artık UO ile alakası kalmayacak son yolculuğuna başlamış oluyor.

Evet Ultima Online her geçen gün kan kaybediyor. Peki ama neden ?
Kabul etmeliyiz ki biz türk ultima online oyuncu tayfası pek bir egoistiz. Yeni bir sunucuya girdiğimizde bile ilk yaptığımız iş, sunucu sahibi veya yöneticis ile konuşup, sunucuya daha çok adam getirebileceğimizi ama bunun için bazı isteklerimiz olduğunu söylemek. Her oynadığımız sunucuda en iyi tayfa olmak istiyoruz. Bunları bilen birisi olarak şöyle düşündüm;

“Türkiyede hem sunucular sürekli açılıp kapanırken, güven ortamı çoktan yitirilmişken, hem de kalan uo oyuncularının durumu belli iken neden sunucu açmaya çalışıp, onca emek verip, sonra ziyan olmasını izleyeyim ?”
Sonra bir şeyi farkettim, sunucu açan herkes açtığı sunucu hakkında bahsederken “Bizim sunucumuz” “Yeniliklerimiz” “Bizim sistemlerimiz” şeklinde bahsediyor. Yani aslında sunucuları açan şahıslar zaten oyuncuların oyunu oynarken hissettiği yüksek egoyu sunucu sahibi veya yöneticisi olarak hissediyorlar.
Bunun üzerine 2 karar aldım;

1- Sunucu “benim sunucum” veya “bizim sunucumuz” olmayacak “Kilopi dünyası” olacak, ben sunucunun finansını karşılıyor olsam bile sunucu sahibi olmayacağım. Sunucuda “Owner” diye bir şey olmayacak. Yöneticiler de bir görev tanımına sahip olacaklar ve sadece görevlerinden sorumlu olacaklar. Yani sunucuyu yöneten, sistemlerine karar veren sadece oyuncular olacak. Tabiki sunucunun başlangıçta temel sistemleri olacak. Oyuncular dengelerin oturması ve yeniliklerin gelmesine karar verecekler, hatta yönetim şekline de.
2- Eski UO oyuncularının yanı sıra asıl hedef Ultimaya yeni oyuncular katmak olacak. Bir sürü yeni 3 boyutlu oyun olmasına rağmen Uo daki hazzın ve pvp sisteminin bir çok oyunda olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu sebepten dolayı ben şahsen yeni oyuncular kazanabileceğimize inanıyorum.
Bu 2 temel düşünce çerçevesinde bir sunucu hazırlamaya başladım ve sonunda “Kilopi Dünyası” ortaya çıktı.
Şu andan itibaren “Kilopi” benim veya benimle birlikte çalışan arkadaşların Ultima Online Sunucusu değil, kendi başına bir oyundur. Adı “Kilopi Dünyası” dır. Ben de “Kilopi Dünyası” nın tanıtımını yapan bir oyuncuyum.

Sizlere “Kilopi Dünyası” hakkındaki temel bilgileri aktarmaya çalışacağım;

-Kilopi dünyasının emülatörü 56c Sphere’dir.
-Web adresi: www.kilopi.net
-Scriptleri Sıfırdan yazılmaktadır.
-Statcap Level sistemine bağlıdır.
-Skillcap 9x’dir.
-17.01.2016 günü Saat 18:00’da “ALPHA” olarak açılacaktır.
-23.04.2016 günü Saat 18:00’da “BETA” ya dönecektir.
-01.06.2016 günü Saat 20:00’da “FULL RELEASE” olacaktır.
( Not: Bu tarihlerde 1-2 gün ve/veya 1-2 saatlik oynamalar yaşanabilir. )

Kilopi dünyası RP temellerine dayanır. Rp temellerine dayanması demek, oyuncuların RP yapmak zorunda olması demek değildir. Sistemler yazılırken, düşünülürken RP mantığına uygun olarak hazırlanmaya çalışılıyor demektir. Sunucu türü olarak RP-PP demek doğru olur.

Kilopi dünyasında oyuncuların seçme ve oynama hakkı olan 10 adet ırk bulunmaktadır. Bunlar;
Dwarf, Elf, Goblin, Hobbit, Human, Orc, Troll, Undead, Vampire, Wizard.

Her Irkın kendine ait bir şehri vardır. Bu şehirlerde ırklara ait gardiyanlar vardır. Bu gardiyanlar “Criminal” oyunculara ve düşman ırkların oyuncularına saldırırlar. Sunucunun hiç bir yerinde “Guard Zone” diye bir şey yoktur. Herhangi bir yerde herhangi bir ırkın gardiyanı var ise açıkta durmaktadır. “Guards” yazarak gardiyan çağırma durumu söz konusu değildir.

Irklar kendi sınırlarını büyütmek ve değerli bölgeleri ele geçirmek için fetihler gerçekleştirebilirler. Ele geçirilen bölgelere kendi gardiyanlarını yerleştirerek koruma altına alabilirler. Bu sistem “Guard Stone” lar ile gerçekleşebilmektedir. Detaylı bilgiyi web adresinden öğrenebilirsiniz.

Kilopi dünyası BETA durumuna gelene kadar sistemleri detaylı olarak açıklamak doğru olmayabilir. Çünkü dengelerin biraz oturup sistemlerin biraz daha oturmuş olması gerekmektedir. Örnek olarak 10 tane ırkın çok olduğu düşünülüp, azaltılma yoluna gidilme ihtimali olması verilebilir.

Kilopi dünyasına şu anki mevcut durumda, test yapabilecek oyuncu veya yöneticiler, alan hazırlayabilecek oyuncu veya yöneticiler, kendi aklındaki orjinal fikirleri hayata geçirme şansını bulabilecek oyuncu veya yöneticiler gerekmektedir.
Kilopi dünyasında, tasarım, hazırlık, yönetim kadrosunda rol almak isteyen arkadaşların kilopi@dr.com adresine mail atmalarını rica ederim. Atacağınız maillerde kilopi dünyasına hangi pozisyonda katılmak istediğinizi açıkça belirtmenizi rica ederim.

Herkese selamlar, iyi günler dilerim.


Son güncelleme: kilopi tarafından 12-01-2016 17:16 GMT, önce düzenlendi.


Kilopi UO

Yazar

Xiloscient


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 44
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 27
Mesaj #87715   12-01-2016 17:14 GMT    
        
Merhaba,

Öncelikle başarılar dilerim, fakat pragraf yapma konusunda ciddi sorunların olduğunu düşünüyorum ( :


Son güncelleme: Xiloscient tarafından 17-01-2016 13:18 GMT, önce düzenlendi.Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #87716   12-01-2016 17:17 GMT    
        
@ Xiloscient

Teşekkür ederim,

Yazıyı Microsoft Word'de yazıp kopyaladığım için paragraflar uçmuş Düzenledim.


Kilopi UO

Yazar

Mac-Fusion


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 693
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Mesaj #87736   14-01-2016 15:28 GMT    
        
Merhaba, megalomanca olabilir fakat akran olduğumuzdan ötürü yazınızı büyük bir ciddiyetle okudum ve neredeyse tamamına yakın düzeyde fikir örtüşmesi olduğunu gördüm. Bu ve buna benzer, bu projejinizi bütünleyecek eminim birçok fikriniz daha vardır. Benim de bunlardan bir kaç tane olduğunu söylemeyelim. Uygun olduğunuz bir vakitte uzun uzun sohbet etmek, en azından birbirimizi tanımak isterim.

İletişim;
mutlucbk@gmail.com
fb.com/monjeu
skype: mutlucbk


Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #87737   14-01-2016 16:39 GMT    
        
@ Mac-Fusion

Çok sevindim, umarım ortak noktalar bulabiliriz. İlk fırsatta sizinle iletişime geçmeye çalışacağım.


Kilopi UO

Yazar

Gokku


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 239
Oyun Tarzı:
Emulatör: 0.55i
Tecrübe:
Yaş: 33
Mesaj #87738   14-01-2016 18:59 GMT    
        
fikir güzel yapılabilirliği eskiden olsa olurdu ancak kitle sizin bu fikrinize adapte olabilecek nitelikte değil artık. bu tarz bir projeyi hayata geçirmek zor değil ancak insanlar yönetilmek isterler politika olarak değil bir kural çerçevesinde ilerlemek sosyal toplumun gereğidir isteyen istediği fikrini söyler ancak eylem planına sadece totalin gerekliliği yansır. o yüzden yapmak değil uygulamak aktif olarak gerçek zamanlı işlevsel hale getirmek pek mümkün olmayacaktır benim fikrim bu yönde en azından.

siz bu fikirlerinizi zaten devam eden aktif olarak kendini ispatlamış bir yerde ancak ağır ve temelli şekilde uygulayabilirsiniz.

yoksa olay zaten owner titri yada admin olmak ile ilgili değil hiç bir zaman. profesyonel düşünenler için öyle olmadı en azından.


dünyayı kullanma kılavuzunun yazarı

Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #87742   15-01-2016 16:42 GMT    
        
@ Gokku

Gel sen de yardım et bize, inancını da kaybetme. Doğru dürüst olan herkesi toplayalım. Ne dersin


Kilopi UO

Yazar

Chaplin


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 300
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Grafiker
Yaş: 30
Mesaj #87744   16-01-2016 01:12 GMT    
        
Kilopi düşüncelerine bayıldım açıkçası yardım edebileceğim bir şey olursa seve seve yardım edeyim dostum. Benim elimden web tasarım yazılım desteği olur başarılar dilerim.


Web Tasarım - Grafik Tasarım
Atlantic Pvp || Yakında..

Yazar

99


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 32
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.55i
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #88049   26-02-2016 10:35 GMT    
        
Kendine has özellikleri olan bir sunucu, girip rp, pvp yapabileceğimiz çok hoş bir dünya olacak gibi gözüküyor, ihtiyacımız olan tarzda sunuculardan. Çalışmalarınızda kolay gelsin.Yazar

Gaia


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 52
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: World Builder
Yaş: 33
Mesaj #88053   26-02-2016 19:25 GMT    
        
oyun için bir kaç ss koyarmısnız acaba merak ediyorumda harita değişkimi nasıl diye


Work in progress ''Sprit of Ultima Online''

https://goo.gl/photos/ZpkTVAXWu2KSfBHy6

Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #88059   27-02-2016 13:04 GMT    
        
@ Gaia

Ilshenar, Malas vb. haritalar aktif ama Britannia üzerinde yapılan bir değişiklik yok. Uygun görülürse yeni mekanlar yapılabilir fakat orjinali bozma taraftarı değilim. Konu hakkında fikirleriniz varsa bilmek isterim. Sunucu da aktif bu arada girip bakma şansınız da mevcut.

Herkese iyi günler dilerim.


Kilopi UO

Yazar

khrysaor


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Neophyte
Online durumu
Toplam Mesaj: 1
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 31
Mesaj #88286   12-04-2016 16:59 GMT    
        
Irk sistemi eklemişken biraz daha emek sarf edip orta dünya haritasıda eklemen mantıklı olur kanımca sahsen sosariadan bıkmış durumdayımYazar

Naphy


Yasaklı
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 77
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.57
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #88287   12-04-2016 18:31 GMT    
        
Siteye girince kendiğmi TNS nin sitesinde hissettim nedenseYazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #88295   14-04-2016 02:11 GMT    
        
@ khrysaor

Haritayı sorunsuz bir şekilde komple değiştirmek bence büyük bir iş. Daha önce haritayı komple değiştirdikten sonra boş kalan ve bütün emeğin boşa gittiği çok sunucu oldu. Ancak oyuncular toplu bir şekilde harita değiştirilmesi talebinde bulunurlarsa, o zaman düşünmeden, hep birlikte girişiriz bu işe.

@ Naphy

Maalesef TNS nin ne olduğunu bilmiyorum


Kilopi UO

Yazar

Gaia


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 52
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: World Builder
Yaş: 33
Mesaj #88296   14-04-2016 13:49 GMT    
        
Tns ve kilopi sitesinde fon müziği olarak aynı parça kullanılmış, olabilir, onu demek istemiş olmalı bu arada sizin kayıt daha tok geldi kulağıma.


Work in progress ''Sprit of Ultima Online''

https://goo.gl/photos/ZpkTVAXWu2KSfBHy6

Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #88297   14-04-2016 14:15 GMT    
        
@ Gaia

Açıklama için teşekkür ederim. Haberim yoktu. Tavsiye müzikleriniz varsa da seve seve eklerim


Kilopi UO

Yazar

Gaia


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 52
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: World Builder
Yaş: 33
Mesaj #88298   14-04-2016 14:31 GMT    
        
Rohan theme de koyabilirsin uygun olur.
şu 22dk baya bir götürür zaten
https://www.youtube.com/watch?v=fxfaQrS1KIs


Work in progress ''Sprit of Ultima Online''

https://goo.gl/photos/ZpkTVAXWu2KSfBHy6

Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #88299   14-04-2016 16:21 GMT    
        
Mp3 büyük olduğu zaman indir/oynat ikilisinde sıkıntı yaşanabiliyor. İdeali 3-9 dakika arası parçalar. Bu yüzden daha kısa bir "Rohan theme" ekledim. Tavsiye için teşekkür ederim.

Edit: TNS'i inceledim, söylediğiniz gibi aynı müziği koymuşuz. Aslında Kilopi'nin web sitesi 1 yıldır açık ama tabiki tartışmaya gerek yok. Müzik, film müziği ve paylaşıma açık, kimin önce koyduğu farketmez Yine de, aynı olmasın diye Kilopi'deki müziklerin yerlerini değiştirdim. Ayrıca bunu da haber verdiğiniz için teşekkür ederim.


Son güncelleme: kilopi tarafından 14-04-2016 16:37 GMT, önce düzenlendi.


Kilopi UO

Yazar

xwerswoodx


Sphere Destek
Skill Title: Master
Online durumu
Toplam Mesaj: 1753
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 10
Mesaj #88336   27-04-2016 12:25 GMT    
        
Yaklaşık 6 ay önce çok benzer bir projeye başlamıştım, hatta makine fiyatlarınıda sorgulamaya başlamıştım projeye başladığımda ama sonra @Gokku benzer bir proje ile çıkageldi, tabi buda bu tarz bir ortamın göreceği saygıyı canlı olarak görme fısatım oldu. Tabi gördüğüm kadarı ile bu tarz sunuculara hala bir ilgi var ama çok az. Burada gelecem/rez yazanların %90ının asla sunucuya bile girmeyeceğini eminim ki herkes biliyordur.

Sonra UOyu bıraktım ve genel olarak piyasa araştırmasına giriştim, özellikle online sohbet ortamlarında şu dikkatimi çekti, burası gibi her gün yeni sunucular açılmasına rağmen 5-6 kullanıcıyı geçen çok az yer olduğu gibi, çevresi olan, yani arkadaşlık ortamı geniş olan kişilerin genelde 30-40 kişiyi rahat gördüklerini ama bu sayının her gün azalarak ilerlediğini farkettim.

Yani kısacası değinmek istediğim nokta şu, ne kadar iyi bir yönetime sahip olursan ol (ki benim yapacağım sunucuda yetkili dahi olmayacaktı) ne kadar geniş çevreye sahip olursan ol, başka birisi daha iyisini teklif ettiğinde (edit) oraya gideceklerdir.

Şimdi belki diyeceksin, 3 kişide olsa açık tutacağım ama bir gerçek var ki hiç kimse tek başına oynamak için sunucu açmaz, yani başarısız bir sunucu ile kimse uğramaz.

Bu her şeyi kullanıcılara bırakma konusunda da destekleyemeyeceğim sizi, tamam belki anket yapılabilir bazı konularda ve fikir alınabilir, oy çoğunluğu varsa yapılabilir ancak birinin isteğini yaparsan diğerininde yapmak zorundasın, eğer yapmazsan onunkini yaptılar benimkini yapmadılar diyenler olacak ve buda kavgaya hatta ilerleyen zamanda adminin arkadaşı denmeye, eğer birazda kasılmış itemi varsa editsin den denmeye başlayacaktır. Buraya konular açılacak, yada foruma edit bu böyle diye diğer insanlarıda fişnikleyeceklerdir. Bu nedenle disiplin her zaman yönetimin elinde olmalıdır ve hiç kimsenin bireysel isteği her ne kadar akla yatkında olsa, yapılmamalıdır. Tabi bu demek değildir ki hiç bir istek yerine getirilmemeli, beğenilen istekler forum veya sunucu aracılığı ile oylamaya sunulup bir haftanın ardından sonuçlara göre işlem yapılabilir.

Fazla uzattığımın farkındayım ama şunuda belirtmek isterim ki bu projeye başlamadan önce kendine sorman gereken soru şudur; "Ben bu projeye ne kadar vakit ve nakit ayıracağım?" çünkü yarın bir gün kullanıcı olmadığı zaman kapatıp gittiğinde kimse ne yaptığını önemsemeyecek, arkasından diğer sunuculardan farkı yoktu denilecek. Tabi kullanıcı varsada onu elinde nasıl tutacağında büyük önem taşıyor. Oyunu oynamaktan keyif almalarını mı sağlayacaksın? Yoksa sürekli questler ile ödüller dağıtıp insanları oyunda tutmaya mı çalışacaksın? İkisi arasındaki ince çizgiyi bulabilecek misin? Yoksa nasıl iyiyse öyle gitsin diyip başından mı atacaksın?

Eğer yukardaki sorulara doğru yanıtlar ile yola çıkmazsan 2 adım sonra açık olan bir çukura düşersin, eğer doğru cevaplara sahipsen başarılı olursun.


Geçmişi olmayanın, geleceği olmaz.

Scripting Destek Discord: https://discord.gg/yXQ3m5S

Yazar

kilopi


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 105
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 35
Mesaj #88339   27-04-2016 16:45 GMT    
        
xwerswoodx, yazdıklarına tamamen katılıyorum. Söylediklerine karşı kendimi veya sunucuyu savunmayacağım. Uzun zamandır piyasayı takip eden ve iyi analiz edebilen birisi olduğun belli. Sadece bir kaç bilgi vermek ve bir öneride bulunmak istiyorum.

- Sunucu 1 yıldır kadardır private, 4 ay kadardır da public olarak açık. Daha üzerinde çalışılması gereken bir çok işi mevcut ama oyun sorunsuz bir şekilde oynanabilir durumda.
- Sunucuya şimdiye kadar 1000 liraya yakın harcama yaptım. Henüz reklam bile yapmadan 1.5 yıldır açık tutmuş olmam bunun benim için bir ideal olduğunun göstergesi olabilir diye düşünüyorum. 1000 tl harcama yapmış olmam 100bin tl harcama yapabilecek olmam anlamına gelmiyor tabi Ama sunucu 30 yıl açık kalır, 100 bin tl harcarım, o ayrı bir konu. İdealim peşinde harcadığım 100 bin tl'yi gözüm görmeyecektir.
- Öncelikli hedef ultima camiasına yeni oyuncular olup ikincil hedef eski kaliteli oyuncular.
- Bence para, sermaye, script, reklam vs. konular ikinci planda düşünülmesi gereken konular. Az ve öz, iyi iletişim kurabilen sağlam bir ekibin başaramayacağı iş yoktur. Bu yüzden sadece birlikte çalıştığım kişiler önemli diye düşünüyorum.

Kilopi dünyasının yönetiminde yer almak aklının ucundan bile geçiyorsa görüşmek isterim seninle, zaman ayırıp bunu düşünürsen sevinirim.


Kilopi UO

Sayfalar: 12>Son »Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Ultima Online Günümüz4uocounselor12-06-2019
Albion Online14New06-09-2019
Arcadia Ultima Online - Bir Ultima Online Davas...37uocounselor21-11-2019
UOKings Ultima Online | Yeni dönem başlangıcı3Alp02-06-2019
Quaxis Ultima Online13uocounselor12-06-2019


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,