Bilinmiyor -  04-08-2009 21:04
Ultima Online oyununun her bölümünü aydınlatmak için oyunu oynarken gördüğünüz ekran resmi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Aynı zamanda "Onur Konuğu ve Script Destekçimiz Venüs"ün hazırladığı resimleri kullanarak da buradan onu saygıyla anmak istiyorum.

Oyun Ekranı:

Her şeyden önce, baktığınız ekran size ihtiyacınız olan tüm bilgileri her zaman görebileceğiniz şekilde sunmalıdır. Bu yüzden de oyun ekranında harita (Alt + R ile açabilirsiniz), Character Status (karakter durumu), Paperdoll (karakter ekranı), çanta, geliştirdiğiniz yetenekler (Skills bölümünden yan tarafa doğru çekip dışarı alabilirsiniz) ve sık kullandığınız büyüler (Büyü kitaplarından yan tarafa doğru çekip dışarı alabilirsiniz) hemen ulaşabileceğiniz şekilde açık olmalıdır.

Ayrıca bunların sabit ve değişmeyen bir yeri olursa, sizin de acil bir anda karıştırmadan doğru büyüyü / yeteneği kullanabilmeniz açısından kolaylık sağlayacaktır. Tabi bu ekranın düzeni de oldukça önemlidir. Karmaşaya meydan vermemek için ekranınızı derli toplu tutmaya özen gösterin; unutmayın ki göze hoş görünen bir manzara her zaman insanın içini açar, şevk verir!..

Tecrübesiz arkadaşlara kendi Tamer karakterimden çektiğim bir görüntü ile örnek vermek istiyorum. Aklınıza görüntü almak için böyle düzenlediğim gelmesin, ciddi anlamda oyun pencerem her zaman bu şekildedir:

Paperdoll ve Character Status pencerelerini, şöyle resim üzerinde anlatmak, tahminimce daha faydalı olacaktır:

Paperdoll (Karakter Ekranı) Nedir? Ne İşe Yarar?

Karakterinizle ilgili lazım olabilecek tüm bilgiler bu karakter penceresinde bulunur. Bu pencereyi açmak için üzerinize iki defa tıklamanız yeterlidir.

Character Status (Karakter Durumu) Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğer Status (durum) kısmına tıklarsanız çeşitli bilgileriniz gelir. Bu pencere daha detaylıdır ve her zaman göz önünde bulundurulması avantaj sağlar.

Status ekranını, sağ alttaki kutuya tıklayarak ya da (-) yazan yere tıklayarak küçültebilirsiniz. Küçük Status görüntüsünde sadece HP/HPMAX (yaşam puanı), MP/MPMAX (Mana puanı) ve SP/SPMAX (Stamina puanı) bilgilerini görürsünüz.
Henüz yorum yapılmamış.


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : Henüz Oylanmamış   
Oylar: 0

BENZER SAYFALAR