Bilinmiyor -  04-08-2009 21:07
Para kazanmanın bir çok yolu bulunuyor. Birçoğunu oyunda bulabilirsiniz. Daha geniş ve kapsamlı bir şekilde para kazanma yolları, ilerleyen dönemde anlatılacaktır. Şu anda özellikle sunucumuzun yeni açılmış olmasından dolayı, belli başlı temel bir kaç yöntemi anlatacağım:

Koyun Yünü:

Bir sunucuya yeni başlayan herkesin ilk olarak kullandığı para kazanma yöntemidir bu yöntem. Bu bağlamda, ilk para kaynağını koyunlar oluşturur. Bir savaşçı karakterinizle etrafta bulunan arazide (çiftliklerde, tarlalarda vb.) koyunları kesin. Keskin bir silaha iki kez tıklayın ve çıkan Target' i (hedef imlecini) ölen koyuna işaretleyin. Koyunun cesedinde yün yumakları belirecektir. Fakat eğer koyun canlıyken yün almaya çalışırsanız daha az yün elde edersiniz. Bu yüzden koyunları kesmelisiniz. Topladığınız yünleri şehirdeki terzi evlerinde bulunan Spinning Wheel' den (iplik yapma aleti) geçirin. İplik haline gelen yünleri de Loom adındaki diğer bir aletten geçirin. Böylelikle kumaş elde etmiş olacaksınız. Bu kumaşları iki kez makas ile kestiğiniz zaman bandaj elde etmiş olursunuz. Bu bandajı da Healer (resleyen NPC) isimli vendorlara sattığınız zaman para kazanmış olursunuz. Yahut bunları terzi bodcusu kasmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Böylece yine kâr elde etmiş olursunuz.

Solen Hives:

Koyunlar sayesinde Skill' inizi belli bir seviyeye yükselttiniz. Fakat aldığınız paradan memnun değilseniz Solen Hives size ilaç gibi gelecektir. Solen Hives bir Dungeon (zindan) çeşididir. Yer altında bulunan Solenler (karıncalar) tarafından inşa edilmiştir. Birçok giriş yeri bulunmaktadır. En kolayı, Minoc Gate' den W (West-batı) yönünde dümdüz ilerleyin. Kahverengi yola adımınızı attığınız an S (South-güney) yönünde dümdüz ilerlemeye başlayın. Yerde bir delik göreceksiniz. O delikten içeri girdiğiniz zaman Solen Hives' e girmiş olursunuz. Solen Hives' deki “Solen Warrior (Savaşçı Karınca)” isimli yaratıkları sürekli keserek hem yüksek bir miktarda para kazanırsınız hem de Skill' inizi yükseltmiş olursunuz. Ancak dikkat etmeniz gereken husus, burası güvenli bir bölge değildir, PK veya diğer oyuncuların saldırılarına uğrayabilirsiniz.

Her Türlü PVM (Player Versus Monster-kısacası yaratık kesmek):

Karakterlerinizle (ister Warrior, ister Mage, ister Tamer), güçlü olan birçok yaratığı keserek para kazanabilirsiniz. Bu tür pvm' lerde daha çok Mage ve Tamer' lar daha çok para kazanırlar. Çünkü yaratıklar karşısında Warrior' lardan daha güçlüdürler. Pvm yaparken hem paranız artar hem de güzel eşyalar bulursunuz. Bu eşyaları da satarak para elde etme şansını yakalarsınız.

Ticaret:

Oyundaki en etkili para kazanma yoludur. İsterseniz evcilleştirdiğiniz atları satarsınız (fazla para yoktur ama RP adına zevklidir), isterseniz yaratıklardan bulduğunuz silahları veya kendi yaptığınız setleri / silahları satarsınız. Oyundaki en zengin kişiler ticaret sayesinde para kazanmışlardır. Ticarette ne satacağınız ise size kalmış bir şeydir.
Henüz yorum yapılmamış.


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : Henüz Oylanmamış   
Oylar: 0

BENZER SAYFALAR