Bilinmiyor -  04-08-2009 21:11
Strength (STR):

Strength bir karakterin sahip olduğu kuvvettir. Aynı zamanda savaşçınızın gücü ile ilgili olduğundan yakın savaşta, büyük üstünlük sağlar (hasar ile alakalı). Strength tabi ki Hit Points' inizi de (canınızı) belirler. Genellikle kolay ölmesi istenmeyen karakterlerde (Tamer -hayvan eğiticisi- gibi) yüksek tutulur. Savaşçı karakterler de ise çok yüksek tutulmayıp; bu açık Potions (iksir), eşya, zırh ve silahların bazı özelliklerinin ekstra getirilerinden yararlanılarak kapatılır.

Dexterity (DEX):

Dexterity karakterinizin çevikliği ve el çabukluğudur. Hız ile ilgili faktörleri belirler. Aynı zamanda karakterinizin sahip olacağı Stamina' yı (dayanıklılık) da belirler. Stamina, fazla yük taşıdığınızda ya da az canınız kaldığında sıfırlanır. Bu durumda hareket edemezsiniz. Dexterity aynı zamanda silah vuruş hızı ve bandaj basma hızı gibi birçok konuda yardımcıdır. Warrior (savaşçı) karakterlerde genel olarak en yüksek tutulan Stat konumundadır.

Intelligence (INT):

Intelligence karakterinizin sahip olduğu zekâdır. Büyü ile ilgili Bonus' lar verir. Ayrıca, Mana' nızı (büyü ve özel vuruşlar için gerekli doğaüstü güç) belirler. Özellikle Mage (büyücü) karakterler için çok önemlidir.

Statları Ayarlamak:

1) Her Stat, kendisinin neye yaradığı ile ilgili olan Skill' lerin (yeteneklerin) geliştirilmesi (kasılması) esnasında otomatik olarak artar. Ancak burada önemli husus, sizin Stat' larınızın yanındaki okların yukarıya bakması gerektiğidir. Aynı zamanda bunların nereye kadar yükseltileceği karakterinizin ne olacağı ile ilgili olarak, sizin şahsi kararınıza kalmıştır. Bunun yanında ikinci bir alternatif olarak şu şekilde de daha mekanik olarak Stat' larınızı ayarlayabilirsiniz:

2) Öncelikle çantanıza bir miktar para alın. Teach' leyebildiğiniz (öğretebildiğiniz) bütün yetenekleri (Camping hariç) karakterinize öğretin. Skill Cap' iniz (sınırı) 700 olduğu zaman, bütün yetenekleri yükselişe alın. Provisioner' a gidin, bir adet Kindling alın. Kindling' e çift tıklayın. Camping yeteneği hiç gelmeyecek ancak Stat' larınız artacaktır.

Stat Cap (Stat Sınırı):

Klasik AOS olan sunucumuzda Strength, Dexterity ve Intelligence Stat' larının toplamının alabileceği azami değer 225' tir. Stat Scroll' leri ile (Harrower şampiyonlarından düşer) bu sınır arttırılabilir. Yine bizim sunucumuzda azami olarak bu değer en fazla 250 olabilir.

Potions (İksir):

Strength için Strenght Potion ve Dexterity için Agility Potion kullanarak Str ve Dex geçici bir süre arttırılabilir. Bunları Alchemist (simyacı) karakter ile yapabilirsiniz. Normalleri 10, Greater olanlar 20 Str ve Dex verir. Özellik PVP (düello) yapan oyuncular bunlara fazlasıyla ihtiyaç duyarlar.

YORUMLAR (0)

Henüz yorum yapılmamış.

BENZER SAYFALAR