UO-Dev -  31-01-2021 16:56
https://hownot2code.files.wordpress.com/2020/02/1280px-runuo_logo.svg_.png

RunUO, ücretsiz olarak kullanılabilen bir Microsoft .NET tabanlı Ultima Online oyun sunucusu oluşturma ve sürdürme projesidir. RunUO projesinin amacı, Ultima Online sunucu ortamını yeniden oluşturabilen ve ölçeklenebilir bir yazılım sağlamaktır.

RunUO, birçok nedenden ötürü piyasadaki diğer Ultima Online oyun yazılımlarından farklıdır. RunUO'ya alternatiflerin çoğu kendilerine öykünücü olarak atıfta bulunur, ancak RunUO'yu bir sunucu yazılım paketi olarak kabul ederiz. Bize göre hiçbir şeyi taklit etmiyoruz, üzerine Ultima Online oyun katmanının uygulandığı zengin özelliklere sahip bir oyun sunucusu oluşturuyoruz. Özelleştirme özelliklerinden dolayı sunucu paketimiz ile neredeyse istediğiniz her şeyi yapmanız teorik olarak mümkündür. Yazılımımızı tartışırken kullanılan birkaç farklı terim bulacaksınız.

Üyelerimizin çoğu RunUO'dan bir çekirdeğe ve komut dosyalarına sahip olduğunu söylüyor. Çekirdek, kurallar ve oyun oynama gibi oyunun belirli yönlerini nasıl ele alacağımızı bize anlatan komut dosyalarında okuyan açık kaynaklı bir uygulamadır. Oyun talimatlarımız "komut dosyaları" olarak adlandırılırken, bunlar gerçekten komut dosyası değillerdir, C # adı verilen ("keskin görün" olarak telaffuz edilir) gerçek bir programlama dilinden oluşurlar. "Komut dosyalarımız" için tam gelişmiş bir programlama dili kullanmak, RunUO için bize neredeyse sınırsız olanaklar sunar.

Geliştiriciler RunUO'yu oluşturmak için neden Microsoft .NET platformunu kullanmayı seçtiğimizi soruyorlar ve bu sorunun cevabı gerçekten çok basit. .NET platformu, herhangi bir hızdan / güçten ödün vermeden hızlı geliştirme sağlar. Tek dezavantaj, yazılımı diğer işletim sistemlerine taşıyamamaktı. Ancak MONO gibi projeler, alternatif işletim sistemleri için çok yetenekli bir .NET çerçevesi sağlamak için son derece sıkı çalışıyor. RunUO ekibi, kullanıcılarımızın küçük bir azınlığı için bunun önemli olduğunu biliyor ancak yazılımımız için başka bir dilin kullanılmasını garanti ettiğini düşünmedi.

RunUO ile nereye gideceğiniz gerçekten size kalmış, başlamak için ihtiyacınız olan tüm araçları ve hemen hemen her soruyu olabildiğince çabuk yanıtlayabileceğiniz büyük bir topluluk sağlıyoruz. Lütfen RunUO'ya ister sadece arkadaşlarınız veya ailenizle ister bir sonraki sunucuda çevrimiçi 1500 kullanıcıyla ortamınızda bir şans verin, başarınızı ve yazılımımızla yaşadığınız eğlenceyi duymak için sabırsızlanıyoruz.
Henüz yorum yapılmamış.


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : Henüz Oylanmamış   
Oylar: 0

BENZER SAYFALAR