Maglor -  26-07-2009 16:33
- Britain
Britain , Britannia'nın başkentidir. Sosaria'nın en büyük ve en kalabalık kentidir. Lord British'in tahtı kıtanın doruk noktası olarak kabul edilebilecek bir mevkidedir. Görkemli taş yapılar ile tahta ve sıvadan inşa edilmiş sağlam binalar genel mimariyi oluşturur. Şehrin batı kısmında Lord British'in hendekle çevrili muazzam kalesi yer alır. Bütünüyle, Britain akla gelebilecek bütün alanlardaki en iyiyi ve en yeniyi simgeler. Sadece belirli bir alanda uzmanlaşmış şehirler, uzmanlaştıkları alanda Britain'e rakip olabilirler.

- Buccaneer's Den

Bu uygarlaşmamış yerleşim yeri Brittany Körfezi'nin güneydoğu köşesindeki büyük adada kurulmuştur. Buccaneer's Den bir şehirden ziyade , eşkıyaların ve katillerin kanundan kaçmak veya bir sonraki eylemlerini planlamak üzere toplandıkları , kulübe ve barınaklardan oluşan izbe bir kasabadır. Adadaki az sayıda satıcının sağladıkları dışındaki tüm eşyalar kıyı şehirlerinden yağmalanmış veya talihsiz tüccarlardan çalınmıştır.

- Cove

Cove , Britain ile Vesper arasında yer alan küçük bir kıyı köyüdür. Çiftçi marketi , şifacı ve savaşçılar için çeşitli malzemeler satan bir atölyenin de arasında bulunduğu az sayıda dükkana sahiptir. Ayrıca güneyinde şehre periyodik olarak yapılan orc saldırılarının kaynağı olan bir orc kalesi bulunmaktadır.

- Delucia

Bazıları tarafından “Harabeler Şehri” olarak adlandırılan Delucia , Kayıp Topraklar'ın güneybatı köşesinde yer alır. Yol üzerindeki tehlikelerden korkmayanların yürüyerek kolaylıkla ulaşabileceği şehir , dağların arasında kurulmuştur. Koruma altında olmadığından genellikle kanun kaçakları tarafından ziyaret edilmektedir. Buna rağmen yerel banka , büyü malzemeleri dükkanı , şifacı ve diğer satıcılar Delucia'yı maceralarının başlangıç veya bitiş noktası olarak seçen gezginlere hizmet vermektedirler. Taştan yapıların hakim olduğu şehir mimarisinin pek bilinmeyen bir özelliği de geniş şehir meydanına yukarıdan bakıldığında savaşmakta olan bir Terathan ve bir Ophidian'ın görülebilmesidir

- Jhelom

Jhelom , Valarian Adaları'nın en büyüğünün kuzey ucunda yer alır. Etrafı seyrek ormanlarla ve kayalık kıyı şeridiyle çevrilidir. Şehrin sunduğu olanaklar genellikle kendilerini geliştirmek isteyen dövüşçüleri buraya çekmektedir. Orta adanın merkezinin yanında bulunan arena da cesareti olanlara yeteneklerini ve çeliklerini deneme şansını verir.

- Magincia

Buccaneer's Den ile Moonglow arasındaki merkezi adada bulunması nedeniyle Magincia büyünün beklenmeyen etkilerinin ve yağmanın doğal hedefi halindedir. Neyse ki ilk öğe ikincinin etkilerini azaltmaktadır. Magincia'yı açıklayan en doğru kelime “parlak” olacaktır. Diyardaki en büyük elmas madenine sahip olması nedeniyle , Magincia sakinleri aşırı zenginlik duygusunu tatmışlardır. Bu zenginliğin yansımaları mimarideki abartılı tarzda görülmektedir.

- Minoc

Minoc diyarın kuzeydoğu bölgesinde , dağların arasında kurulmuştur. Önceleri genellikle zanaatkarların oluşturduğu halk , zengin maden kaynaklarının keşfedilmesiyle madencileri de bünyesine katmıştır. Böylece Minoc uğrak bir madencilik kasabası haline gelmiştir. Minoc Britain , Vesper ve Magincia gibi şehirlerin ham madde ihtiyacını karşılamaktadır. Şehir zanaatkarları , ürettikleri eşyaları pazarlamak için daha büyük şehirlere gitmektedir.

- Moonglow

Moonglow , Verity adasında kurulmuştur ve adı , halkının tarafsız zihinsel uğraşlarının yansımasıdır. Şehirdeki yapıların anakara Britannia'nın mimar ve taş ustaları tarafından dizayn edilmesine rağmen , mimaride fonksiyonellik ön plandadır. Görünüm ikinci planda olduğundan binalar sağlamdır ve gereksiz dekorasyonlardan yoksundur. Sokaklar dar fakat düz ve iyi bağlanmıştır. Şehir birçok açıdan , merkezi Lycaeum olan büyük bir kampüsü andırır. Moonglow'da , özellikle Lycaeum'da , yapılan çalışmalar genellikle büyü sanatlarıyla ilgilidir. Moonglow , diyardaki sihir ve simyanın gelişim ve araştırma merkezi konumundadır. Bu nedenle kendini geliştirmek ve tecrübe kazanmak isteyen pek çok büyü kullanıcısı zamanını burada değerlendirmektedir.

- Nujel'm

Nujel'm , Vesper sahiline yakın bir adada kurulmuştur. Yapısında beyaz ve turuncu parlak kumtaşları ile mermerler kullanılmıştır. Ferah ve lüks ortamı nedeni ile Nujel'm “Keyif Şehri” olarak kabul edilir. Şehrin bu ünü Moonglow ve Magincia'nın soylularını kumsallarına çeker. Tüm bu özelliklerine rağmen , şehrin güzel görüntüsünün altında Buccaneer's Den'e bile rakip olabilecek bir yozlaşmanın ve kötüleşmenin olduğuna dair söylentiler vardır.

- Ocllo

Ocllo , Magincia'nın güneyindeki adada yer alır. Biraz huzur bulmak ve kafasını dinlemek isteyen maceracılar için ideal bir ortam sunan Ocllo'ya , adanın ortasında yer alan ve denize bağlantısı olan büyük göldeki liman sayesinde gemiyle ulaşılabilir. Ayrıca şehirdeki geniş ve verimli tarlalarda çok çeşitli ürünler yetiştirilmektedir.

- Papua

“Bataklık Şehri” olarak da bilinen Papua'nın bu adı almasının nedeni büyük bir bölümünün bataklıklarla kaplı olmasıdır. Bu isim pek çekici olmasa da , Just hanını görenler önyargılı olduklarını düşünmeden edemezler. Papua'dan Moonglow'un kuzeyine bir teleport bağlantısı vardır. Bunu kullanmak için yapmanız gereken Papua'daki büyü malzemeleri dükkanında bulunan pentagramın üzerinde durmaktır. Moonglow'dan Papua'ya geri dönmek için de Moonglow'daki dükkanda bulunan pentagramın üzerinde durmanız gerekmektedir. Papua'nın kuzeyinde , genelde saldırgan bir çok değişik tür yaratığı barındıran Kayıp Topraklar Çölü yer alır. Şehrin doğusunda ise çölün kuzey ucundaki deniz fenerine kadar uzanıp çölün batı kısmında sonlanan çok geniş bir göl vardır. Bu yüzden şehrin güneydoğusuna iskeleler inşa edilmiştir. Papua'da gezginlerin ihtiyaçlarını karşılamak için birer tane marangoz , tenekeci , terzi , kuyumcu , simyacı , şifacı , kasap , demirci , fırın ve ahır da mevcuttur.

YORUMLAR (0)

Henüz yorum yapılmamış.

BENZER SAYFALAR