Myke -  04-05-2024 11:14
/download/tools/gm/mulediting/mapextractor.png


Haritaları veya harita bölümlerini çıkarmak ve içerikleri diğer haritalara kopyalamak için çeşitli uygulamaların olduğunu biliyorum. Ne yazık ki, bu uygulamaların hiçbirinin düzgün çalışmasını sağlayamadım. Belki de bunun nedeni Windows 7 kullanmamdır veya belki de yeni dosya boyutlarıyla çalışmıyorlardır. Her iki durumda da kendi kullanımım için bir yardımcı program oluşturmaya karar verdim.

Haritalarımı oluşturmak için Dragon Mod9'u kullanıyorum. Her ne kadar bu haliyle iyi bir iş çıkarsa da eski boyuttaki harita0 dışında haritaların oluşturulmasına izin vermiyor. Bu uygulama, başka bir haritalama programının Dragon'unu kullanmanıza ve daha sonra Worldbuilder, ortalanmış veya benzeri bir programla düzenlemeye başlayabileceğiniz bir ürün oluşturmak için haritaları birbirine eklemenize izin verebilir.

Başlamak için haritanızın ve statik bölmelerin bulunduğu yolu ve kopyalanacak hedef yolu belirtmeniz yeterlidir. Farklı haritalarla çalıştığınız sürece bu aynı yol olabilir. Mevcut bir haritayı yeniden boyutlandırıyorsanız, hedef için farklı bir klasör belirlemek en iyisi olacaktır.

Daha sonra kaynak ve hedef haritaları belirtin. Örneğin, 6144×4096 Felucca haritasını büyütmek istiyorsanız kaynak haritanız olarak Map0 6144×4096'yı ve varış noktanız olarak Map0 7168×4096'yı seçin. Dragon tarafından oluşturulan bir haritaya0 yeni bir Tokuno haritası çizerseniz, kaynak olarak Map0 6144×4096'yı ve hedef olarak Map4'ü seçin.

Varsayılan olarak uygulama kaynak haritayı kopyalayacak ve düz bir kopya oluşturacaktır. Daha büyük bir haritayı daha küçük bir alana kopyalıyorsanız uygulama 0,0 koordinatlarından başlayacak ve hedef harita boyutunda duracaktır. Bir haritayı büyütüyorsanız uygulama ek alanı siyah alanla dolduracaktır.

Statiği yeni haritaya kopyalamayı belirtebilir ve uygulamayı, kaynak haritanın belirli bir bölümünü hedef haritanın belirli bir konumuna kopyalayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, 7168×4096 haritalardaki ekstra alanı kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Map Extractor

İndirme Sayısı : 1
Henüz yorum yapılmamış.


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : Henüz Oylanmamış   
Oylar: 0

BENZER SAYFALAR

Yok