İçerde : 1 misafir, 0 üye : ---
 • Skill Title: Neophyte
  Toplam Mesaj: 5
  Oyun Tarzı: Rp
  Emulatör: Sphere
  Tecrübe: Player
  Yaş: 34
  Beğeni: 2
  Sunucumuz tekrar aktif olmuştur ( 03.11.2021 )

  Web Sitesi : www.origin.gen.tr
  Discord: https://discord.com/invite/rYE3xf8vzb


  Sunucu üzerinde ekli olan bir kaç sistem;

  Karakter ayarları;
  https://i.hizliresim.com/p1ok1z8.jpg

  Karakter profilinize çift tıklayarak, trade kullanımı, duvar görünümü, pin kullanımı gibi ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

  Player Quest Sistemi (Raptor)
  https://i.hizliresim.com/3bik5rk.png

  Safe alan da bulunan 'Gate of Raptor' isimli vendordan player questlerine ulaşabilirsiniz.Bu sistem 10 aşamadan oluşmaktadır.Seviye 7'den sonra yaratıkların spawn süreleri artacaktır.10 seviyeye ulaştığız zaman safe alan'dan ödülünüz olan random raptoru alabilirsiniz.Fotoğraftaki raptor rastgele cıkartılmıştır, sizin şansınıza raptor farklı renklerde çıkabilir.

  Solo Raid Sistemi
  https://i.hizliresim.com/8v8rsc5.jpg

  Solo raid sistemi tek kişiliktir.Safe alan da bulunan dungeon stone'den giriş yapabilirsiniz.İçeriye girebilmeniz için yaratıklardan veya hazine kasalarından cıkan Solo Key anahtarına sahip olmalısınız.Solo dungeon 3 aşamalıdır.Size 5 ölme hakkı ve 20 dakika süre tanımlanır.Oyundan çıkış yaparsanız veya internet bağlatınız kesilirse içeriden atılırsınız.Bu arenada olgun yumurta ve Doneta puanı rahatlıkla kasabilirsiniz.

  Dungeon Monster Sistemi
  https://i.hizliresim.com/8usjdhx.jpg

  Her dungeonda bulunan bu özel yaratıkları kestiğinizde yere beyaz renkli kasa düşecektir.Bu kasa içerisinden 30 adet magical sos bottle ile alınabilen Origin sos ve beyaz kasa içerisinde bulunan Ayıcık çıkacaktır.Bu ayıcık size 1 donate puanı kazandırır.Yaratıkların zorluğuna göre çıkan eşyaların ve donate puanlarının miktarı artmaktadır.

  Origin sos çıkma olasılığı %50
  Donate puan çıkma olasılığı %100


  Binek Ruhlaştırma;
  https://i.hizliresim.com/1vgg2ml.jpg

  Safe alan da bulunan vendordan elinizde bulunan binekleri ruhlaştırabilirsiniz.Nightmare,silvercorn hariç bütün binekler size 1 ruh puanı kazandıracaktır.Unicorn ve Ancient Zostrich size 2 ruh puanı kazandıracaktır.100 puan'a ulaştığınız zaman vendora çif tıklayıp random olarak düşecek steedlerden birini alabilirsiniz.

  Kredi sistemi`;
  https://i.hizliresim.com/op450nz.jpg

  Oyunda aktif olduğunuz her dakika hesabınıza 1 kredi puanı her 1 saat için ise 1 saat puanı eklenir.Kredi puanları yarışmalarda ve action alanların da 2 veya 3 olarak random olarak verilir.Yeni açılan hesaplara kredi puanları 3 gün boyunca +3x olarak verilmektedir. .Kredi yazarak veya safe alanda bulunan stonedan menüye ulaşabilir, alışveriş yapabilirsiniz.Stat arttırıcı eşyaların kullanım süresi 1 aydır.

  Change Sistemi;
  https://i.hizliresim.com/afa7uo6.jpg

  Dünya üzerinde bulunan yaratıkları keserek change elde edebilirsiniz.Change miktarı yaratıkların seviyesine göre artmaktadır.Herhangi bir komut kullanımına gerek yoktur,otomatik olarak hesabınıza change puanı aktarılır.Biriktirmiş olduğunuz change puanlarını safe alan'da bulunan change stonede kullanabilirsiniz.

  Mount Sistemi;
  https://i.hizliresim.com/s04h75d.jpg

  Safe alan'da bulunan mount stoneden bu bineklere ulaşabilirsiniz.Fiyat miktarları oyunda aktif olduğunuz süreye baz alınarak otomatik hesaplanır.Gold üye olan oyuncular fiyatların %15 altında alışveriş yapabilirler.

  Etkinlik Sistemi;
  https://i.hizliresim.com/6l6os8a.jpg

  .etkinlik yazarak otomatik etkinlik saatlerine ulaşabilirsiniz.Otomatik etkinlikler ekranda gözüken saatlerde otomatik olarak başlayacaktır.Katılımcı sayısına göre verilen ödüller artmaktadır.

  Dungeon Sistemi;
  https://i.hizliresim.com/54evld7.jpg

  Party ile girebileceğiniz bir sistemdir.İçeri girebilmeniz için 2 kişilik bir party oluşturmalısınız.25 dakikalık bir süre tanımlanır bu süre zarfı içerisinde başarılı olursanız donate puanı ve diğer değerli eşyalara sahip olabilirsiniz.Toplam party üyelerinin 10 ölme hakkı bulunur sayı aşıldığı taktirde içeriden atılırsınız.

  Donate Sistemi
  https://i.hizliresim.com/koe6ieo.jpg

  Oyun içerisinde DP (donate puan)'ına sahip olabilmeniz için oyun içerisinde sahip olduğunuz paraları .donate veya .dp yazarak donate topla seçeneğine tıklayarak "donate puan" olarak takas yapabilirsiniz.4M Gold 1 Donate puanı olarak hesabınıza aktarılır.Donate puanları sunucuya yeni eklenen yaratıklardan ve Raid dungeon'dan %100 temin edilebilir.Ek olarak hesabına donate yükleyebilmeniz için discord adresimizden veya oyun içerisinden ulaşabilirsiniz.   Stat cap ve Skill toplamı kaç x ?
   - Stat toplamı toplam olarak 225, skillcap 10x olacak şekilde ayarlanmıştır.

   Skillerimi ve statlarımı nereden öğreneceğim ?
   - Safe alan'da bulunan skill vendorundan skill temini yapabilirsiniz.Statlarınızı .stat komutu veya taştan ayarlayabilirsiniz.

   Sos botle ve para nasıl kasabilirim ?
   -Sos botle magical ve normal olarak 2 ye ayrılır.Safe alan'da bulunan tailor vendordan sos botle exe alarak makroya bırakbilirsiniz.25 adet normal sos botle ile 1 adet magical sos bottle takası safe alan'da bulunan hazine vendorundan değişim sağlayabilirsiniz.Ek olarak wyrm ve balronlardan normal sos bottle cıkmaktadır.Magical sos bottle drop oranı normal sos bottleye göre daha fazladır.Para kasımı için dungeonlarda bulunan yaratıklar, hazine ile veya .kumar yöntemi ile para kasabilirsiniz.

   Spawntakip veya sabit spawn varmı ?

   - Sunucumuzda random spawn sistemi bulunmaktadır.90 dakikada bir world'e binek atılır.25 dakika içerisinde ehilleştirilemezse hayvan açlıktan ölür.[spawntakip] komutu ile spawnların çıktığı bölgeyi öğrenebilirsiniz.

   Kredi puanı nasıl kasabilirim ?
   -Oyuna yeni katılan arkadaşlar için dakika başına verilen kredi puanı 2 ile 3 arası değişmektedir.2 günün sonunda bu puan 1 olarak otomatik olarak değişecektir.Herhangi bir komut gerektirmez.Plus üyelik ve etkinlik'lerde kredi oranı %40 artmaktadır.Safe alan'da bulunan kredi stonedan veya .kredi komutu ile işlem sağlayabilirsiniz.

   Bineklerimi nasıl doyurabilirim ?
   - Bineklerinizi .doyur komutu ile safe alan'da karnını doyurabilirsiniz.

   Reenkarnasyon sistemi nedir ?
   - Reenkarnasyon sistemi olgunlaşmamış normal yumurta ile aktif edilir.Animal trainerden aldığınız bu deed ile 50 adet yumurta karşılığında takaslayıp 1 adet New Egg sahip olacaksınız.Bug egg'i house'a kurduktan 12 saat sonra açabilirsiniz.

   Not:Normal yumurtadan steed cıkmamaktadır.New egg'den sadece steed ve türevleri cıkacaktır.

   Özel silahlar ve Robeler nedir ve nasıl temin edilir ?
   - Sunucumuzda bulunan özel eşyalar ve silahlar şu şekildedir;
   *Fire Pike,Fire Halberd,Fire Blackkstaff,Fire Bladedstaff / Warlock / 45 enchanted weapon scroll
   *İce Pike,İce Halberd,İce Blackstaff,İce Bladedstaff / Warlock / 45 enchanted weapon scroll
   *Mage staff / Mage / 30 enchanted weapon scroll
   *Volkanic Bow / Warlock / 30 enchanted weapon scroll

   *Enchanted Püre mage robe / Mage / 1.sayfa büyüleri resist ve 1 şarj greater heal.
   *Enchanted Elven Robe / Warlock / Clumsy Resist
   *Enchanted Durability Robe / Warrior / 1.sayfa büyüleri resist.

   Özel Deri setler ve enchanted scroll nasıl temin ederim ?
   - Ranger ve devil armor olarak 2'ye ayrılırlar.Ranger leather "Lord of the ranger" isimli yaratıktan derisini keserek, Devil armor ise "Lord of the Devil" isimli yaratıktan derisini keserek temin edebilirsiniz.Extra olarak hazine kasalarından ve solo dungeon'dan temin edilebilir.

   -Enchanted scroll solo dungeon ve hazine sisteminden temin edilmektedir.

   Change sistemi nedir ?
   - Change sistemi bir nevi kestiğiniz yaratıkları değerlendirmektedir.Bu kestiğiniz yaratıklar size otomatik olarak puan kazandıracaktır.Change puanı ile almak istediğiniz özel eşyaları safe alan'da bulunan change barrelden satın alabilirsiniz.

   Guild ve aile kurumu nasıl yapabilirim ?
   - Guild kurulumu ücretsizdir.Guildinizi normal house veya castle içine kurabilirsiniz.Aile kurumu için safe alan'da bulunan Genel stone isimli taştan 200.000 altın karşılığı satın alabilirsiniz.

   Not: Castle ve house tarafınıza aittir.

   Pin sistemi varmı ?
   - Oyuna ilk girişte karşınıza pin paneli açılacaktır.Buradan 4 hanelik pin kodunuzu oluşturabilirsiniz.Pin değiştirebilmeniz için oyuna tekrar girdiğinizde açılan pencerede yeni pin kodunuzu oluşturabilirsiniz.


   Eşyalarımızı satabileceğimiz player vendor veya başka bir sistem varmı ?
   - Safe alan'da bulunan emlak panosundan alım, satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Satacağınız eşyadan %10 komisyon alınacaktır.

   Küfür ihbar sistemi varmı ?
   - Evet,Konuşma tarzından rahatsız olduğunuz oyuncuları .ihbar komutu ile bizlere bildirebilirsiniz.

   Warriorlar için bi robe veya item varmı ?
   - Safe alan'da bulunan genel stone'dan 350.000 altın karşığı doublet of warrior satın alabilirsiniz.Bu doublet size +10 armor ve clumsy,feeblemind resist özelliği sağlayacaktır.

   Wariorlara özel bir komut varmı ?
   - Evet warrior karakterlerin kullanabileceği insure komutu mevcut.300 sn de bir bu komutu kullanıp, spellresit özelliğini ve sn (+2hp) özelliğini aktif edebilirler

   SpritSpeak aktif mi ?
   - Evet büyücü karakterlerin kullanabileceği spritspeak skill'i aktiftir.

   İbranice aktif mi ?
   - Evet büyücü karakterlerin kullanabileceği ibranice komutu sunucumuzda aktif.

   Duello sistemi varmı ?
   - Safe alan'da bulunan duello stonedan rakiplerinizle Poili,poisiz ve lotlu,lootsuz mood olarak kozlarınızı paylaşabilirsiniz.

   Sunucuda hangi bonuslar aktif ?
   - Sunucumuzda aktif olarak paradarbe,olumcul yara,sersemler,sakatlar,ayagi kirilir,attan dusurme ve ek olarak mage bonusları mevcuttur.
   -Mageler için "fireball" büyüsünde silahsızlandırır bonusu aktiftir.

   Sunucuda inbin makrosu serbestmi ?
   - Maalesef bu sistem kötüye kullanıldığı için binekten iniş ve biniş süresi için kısıtlama getirilmiştir.Sadece ölümsüz alan içerisinde komut ile binekten inip binebilirsiniz.

   Etkinlik sistemi varmı varsa nelerdir ?
   - .etkinlik sistemi ile etkinlik saatlerine ulaşabilirsiniz.Sunucumuzda ki etkinliklerin sırası şu şekildedir; Futbol, Pvp turnuvası, Gm Topuk, Explosion ,Snowball ,Deathmatch, Capture The Flag, Flag Follow, Engelli Koşu.Okumuş olduğunuz etkinlikler 3 veya yukarı oyuncu katıldığı taktirde otomatik olarak başlayacaktır.Herhangi bir staff müdahalesi gerektirmez.
  DEVAMINI OKU
  Son güncelleme: v3jack tarafından 24-04-2022 19:55 GMT tarihinde, 592 Gün önce yapılmıştır.
  www.origin.gen.tr


  %100 Walk Fix&Test için ulaşabilirsiniz.
  https://discord.com/invite/rYE3xf8vzb

BENZER BAŞLIKLAR