UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 12>Son »
Yazar

MaliceDeltoro


Röportaj Ekibi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 189
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 27
Mesaj #25272   15-06-2010 20:03 GMT    
        
http://i1006.hizliresim.com/2010/6/15/5744.jpg


UO-Developer : Merhabalar Unknown.

Unknown : Merhabalar Malice.

UO-Developer : Unknown... Değişik bir isim. Neyi baz alarak bu nicki kendinize uygun gördünüz?

Unknown : Bu bilinç altıma işlenmiş bir kelimeydi. Lise zamanlarından. Unknown Unidentfied bilinmeyende kişiliğimleuygun olduğundan bunu kullandım.

UO-Developer : Ultima'ya lisede mi başladınız? Ya da şöyle sorayım; Ultima Online ile ne zaman ve nasıl tanıştınız?

Unknown : Evet lise zamanlarımda başladım , sanırım lise 2 veya 3. sınıftaydım. O zamanlar bir internet cafede takılıyordum ve ordaki hiç sevmediğim birisi bu oyun yüzünden lag gibi terimler kullanarak sert çıkışlar yapıyordu. O kişiye hırs yaparak başladım. 2002-2003 seneleriydi sanırım.

UO-Developer : İlk izlenimleriniz nasıl oldu? Biraz nostalji yapalım. ^^

Unknown : Oyunu o kişi ile oynayan 2 arkadaşım vardı; çok dalga geçmiştim açıkçası “Bu ne lan paintte resim çizmişler animasyon haline getirmişler.” diye =). Sonrasında oyun sesleri ve bilmemenin verdiği zevk ile başladım; bidaha da kendimi kurtaramadım zaten.

UO-Developer : İlk karakterinizi ne olarak açmıştınız?

Unknown : Sadece sordular ve kılıç kullanmak istediğimi söylemiştim; arkadaşlar açtılar swordsmanship olarak.

UO-Developer : Peki hangi sunucuda başladınız Ultima Online'a?

Unknown : Arcadia'da sanırım.

UO-Developer : Oyun hayatınız boyunca en çok takdir ettiğiniz sunucu hangisi acaba? Ve neden?

Unknown : Quaxis'ti . Oyuncu ve yönetici arasında ki ilişki, oyuncular arasındaki ilişki ozamanlar bizim için takdir uyandırıyordu, çünkü kimse oynamayı bilmiyordu, class eşitliğine script düzgünlüğüne bakabilen yada anlayabilen kişi sayısı azdı.

UO-Developer : Hazır bu konuya el atmışken sizce bir sunucunun başarıya ulaşabilmesi için yetkili kadronun tutumu nasıl olmalıdır?

Unknown : Sunucu ile kendini bütünleştirerek , kendisinden ödün vermemesi yetkililer ve sunucu için herzaman iyidir diye düşünüyorum.

UO-Developer : Bize bir sunucuda aranan, istenen oyuncu profilini biraz tarif eder misiniz?

Unknown : Yaş gerekseniminden ziyade, kişiliği oturmuş insanlar her sunucu için yararlıdır. Ama her türden oyuncuya her sunucunun ihtiyacı vardır. Bunun sebebide bir sunucunun her kesime hitap etmesi gerekmektedir diye düşünüyorum.

UO-Developer : SOA (Silence Of Assassin) 'nın projesi ne kadar zamana dayanıyor? Projeyi hayata geçirmek için beklleyip düşündünüz mü yahut hemen açtınız mı?

Unknown : Bu konu oldukça ilginç aslında. SOA benim üniversite tezimdi,2008 yılından beri geliştirilmekte veya düzenlenmekte. Sunucunun tamamen açılması çok uzun bi süre aldı açıkçası. Uygun zaman, Uygun kadro, Uygun Sunucu/host makinesi bunun gibi bir çok etken göz önünde bulundurularak aktif hale getirildi.

UO-Developer : İşte artık eskilerin beklediği tarzda bir sunucu. Bayram parasıyla yahut hazır script packle açılmış sunuculardan farklı. Herkesin aradığı şey aslında. Bize SOA hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Unknown : Tabiki, SOA her sunucuda gerekli olan klişeleşmiş sistemler ile birlikte, tüm oyunculara hitap edecek yenilikleri ve düzeniyle sadece şu an değil tüm zamanlarda gündemde kalacağını düşündüğüm ve bunun için uğraşlarda bulunduğum sunucudur. Tüm oyuncu kitlesine hitap derken, örneğin; Rp sever kullanıcılarımız için aylık/yıllık hikayeler yazılmakta olup bunların oyun içerisine sistem olarak eklenmesi , pvp sever kullanıcılarımız için birkaç yeni sistem , pvm sever kullanıcılarımız için sistemlere dayalı monster'lar , klasik sever kullanıcılarımız içinse tüm yeniliklerin oyunun klasiğini bozmaması ve ingame’i %100 derecede etkilememesi en iyi tarafıdır.

UO-Developer : SOA'da en sevdiğiniz sistemlerden sadece birkaçını maddeler halinde tanıtır mısınız?

Unknown : En sevdiğim Sistem Enchant sistemidir ve geniş bir sistemdir.Sistem en az 10 farklı strateji ile kullanabilir. Enchant Fire : invulnerability (gloves,gauntlets,cap,helm,shield,robe) veya magical bow ( power , vanquishing) itemlerini enchant edebiliyoruz. Her item'in ayrı bir özelliği var olmasını sağlıyor.Bunun Gibi Poison ve Bash enchant sistemlerimizde mevcut. Ayrıca Klass Ayrımı yapılmaksızın kullanılabiliyor. Bir diğeri ise Flowers Crafting.

UO-Developer : Gerçekten güzel... Çoğuna göre yetkili kadro bir sunucudaki en önemli şeydir. Hele şu zamada. Bize yetkili kadronuzu ve yardımcılarınızı özetle tanıtır mısınız?

Unknown : Hep söylemişimdir; herhangi bir çıkar için yetkili alınmamalıdır. Alacağınız yetkilinin kalitesi bilgisinden çok size ciddi anlamda yardımcı olabilmesidir. Kadromuzdaki kişiler yıllardır arkadaşımız ve düzenli olarak yüzyüze görüştüğümüz, kişiliği oturmuş, yaşını almış insanlardır. Bunun yanında ileride bizimle devam edebileceği ışığını gösteren bilgi seviyesi az olan fakat işimize oldukça yarayan ve bilgiye açık arkadaşımız da mevcut. İsterseniz kişileri tek tek özet ile de geçebilirim; ben genel olarak anlattım.

UO-Developer : İsim olarak sayarsanız okurlarımızı biraz daha aydınlatabilir.

Unknown : Tabiki;

Apcnah : Sunucu Sahibi.28 yaşında , genel hayatında msi turkey notebook genel müdürü olan bir arkadaşımız. Benim için gerekli olan Sahip sıfatını taşıyabilecek kişilikteki bir arkadaşımız.

Talos : Yeterince bilgili bir arkadaşımız.Kadromuzdaki arkadaşlarımızı güzel bir şekilde yönetiyor.

Poly : Çok aşırı bilgisi olmamasına rağmen , ciddi anlamda eğitime açık bi arkadaşımız ve oyuncu halinden anlayabilen birisi ..

Ve son olarak Xaero : Kendisinin bir plevel'i bulunmamaktadır. Sadece Rp sever kullanıcılarımız için hikayeler yazmaktadır ve bu konuda cidden çok iyi ..

UO-Developer : Biraz da özel hayatınıza girelim. Hobi ve fobileriniz nelerdir?

Unknown : Tek fobim iğne =). Hobilerime gelirsek, müzik ve yakın dövüş ile ilgileniyorum.

UO-Developer : Ne tarz müziklerden hoşlanıyorsunuz?

Unknown : Blues ve Rock favorilerimdir. Ama ruh halime göre her tarz müziği dinlerim.

UO-Developer : Enstrüman çalıyor musunuz yoksa sadece dinleyici misiniz?

Unknown : Evet , akustik gitar çalıyorum.

UO-Developer : Blues sololarını atması zor olmuyor mu akustik ile?

Unknown : Oldukça zor ama sadece zaman alıyor =)

UO-Developer : Dünya Kupası maçlarını takip ediyor musunuz?

Unknown : Bu aralar biraz yoğundum pek takip edemedim; 1-2 maç sadece oda belli bi bölümleri.

UO-Developer : Vuvuzela hakkında ne düşünüyorsunuz? ^^

Unknown : Rahatsız edici =)

UO-Developer : Bir de ciddi bir konu hakkında konuşmak istiyorum sizinle. "Mavi Marmara" gemisine karşı İsrail'in tutumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Unknown : Bu konu için tepki alabilirim; fakat gemiye yapılanlar hakkında İsrail’i haklı görüyorum. Ama bu demek değildir İsrail tüm yaptıklarında haklıdır. İsrail'e ne kadar hareketlerinden dolayı karşı olsam da gemi konusunda haklı olduklarını düşünüyorum. Örnek ile anlatmam gerekirse, üst katımda bi kavga varsa dışarıdan birisi elinde taş sopa ile sorgusuz sualsiz benim evimden geçerek gidemezler.

UO-Developer : Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına geçmesi ve Deniz Baykal'ın malum görüntüleri ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Unknown : Erkektir yapar =) Kılıçdaroğlu veya Deniz Baykal hiç bişey ifade etmiyor benim için; herhangi bir insan/erkek. Daha fazlası değil.

UO-Developer : Düşüncelerinizi aldıktan sonra dönelim Ultima Online'a. Sizce Ultima Online'ın eksikleri var mı? Varsa neler?

Unknown :
Eksikleri tabiki var. Çok konuda kısıtlaması var. Örneğin geçenlerde bunun sıkıntısını yaşadım, normalde yazılımda bulunan mantığı Ultima Online'da gerçekleştiremedim. Bu code konusundaki eksiğiydi bence. Oyun içerisinde pek bi eksik göremedim yada şu anda aklıma gelmiyor ..

UO-Developer : Bu ve bunun gibi eksiklerin giderilmesi için birşey yapılabilir mi? Mesela geçen röportajlarımdan birinde Ultima Online'ın en önde gelenleri toplanıp bir konsey oluştursa sorunların büyük bir bölümü çözülür tarzı birşey demişti birisi hoşuma gitti.

Unknown : Tabiki bilgili kişilerin toplanması sorun çözmek açısından iyidir. Fakat eksik olan birşeyi yapabileceklerini sanmıyorum.

UO-Developer : Platformumuz UO-Developer hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Unknown : Oldukça iyi ve açıklayıcı, yardımcı bir platform. Kullanıcılar içerisinde hep bi kargaşa yaratma düşüncesi içerisinde olan kişiler olsa da, platform gerektiği noktada çok yardımcı.

UO-Developer : Teşekkürler. Son olarak UO-Developer üyelerine söylemek istediğiniz birşey var mı ?

Unknown : Birilerine yardımda bulunurken bu kişinin kim olduğuna aldırmaksızın yardımcı olmalarını dilerim.Yardım isteyenin bir tanıdığınız yada platform üzerinde ilk mesajı olmasının bi anlamı olmadığını bilmelerini isterim açıkçası.

UO-Developer : UO-Developer adına bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim Unknown.

Unknown : Ben teşekkür ederim Malice. Platformunuza ve size can-ı gönülden başarılar dilerim.


Röportajı Yapan:: Malice Deltoro


Deniz ve Nehirlerin Tanrıçası Nyétandriel tüm güzelliğiyle parladığında bir gece vakti önümde,
Kesinleşmişti rotamız Sosaria'nın bizi kabulleneceği yaşamda ve ölümde.

Yazar

Syntax


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 370
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Diğer
Yaş: 31
Mesaj #25276   15-06-2010 20:42 GMT    
        
Güzel bir röportaj olmuş.

SOA ya gelince staff kadronuzda daha seçici olmanızı tavsiye ederim.Kime sorsam edit sesleri yükseliyor...Yazar

Override


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 590
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.55i
Tecrübe: Scripter
Yaş: 30
Mesaj #25278   15-06-2010 20:48 GMT    
        
Teşekkürler güzel röportajYazar

Shatrian


Yasaklı
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 63
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 29
Mesaj #25279   15-06-2010 20:53 GMT    
        
tibet, yanlis anlama da cok absurd isimlerle roportaj yaptigini dusunuyorum. piyasada roportajlari buyuk heyecanla okunacak insanlar varken, bunlar absurd kaciyor.Yazar

MaliceDeltoro


Röportaj Ekibi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 189
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 27
Mesaj #25280   15-06-2010 21:05 GMT    
        
Atacığım herkese sıra gelecek; sadece marjinal isimlerle yapmak değil benim amacım. Benim amacım arka bahçeyi de göstermek. Onlar var ama Unknown vs. gibi Ultima'ya renk katmaya çalışan arkadaşlarımız da var. Hep marjinal isimlerle yaparsam bu sefer o da zevk vermiyor bir yerden sonra. Sadece çok büyük işler başarmış kişilerle de röportaj yapabilirdim amacım bu olsaydı ama dediğim gibi. Herkese sıra gelecek...


Deniz ve Nehirlerin Tanrıçası Nyétandriel tüm güzelliğiyle parladığında bir gece vakti önümde,
Kesinleşmişti rotamız Sosaria'nın bizi kabulleneceği yaşamda ve ölümde.

Yazar

coplukcu


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Neophyte
Online durumu
Toplam Mesaj: 1
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.57
Tecrübe: Diğer
Yaş: 40
Mesaj #25281   15-06-2010 21:20 GMT    
        
Çok güzel bir röportaj olmuş ... Adminimiz çok güzel anlatmış herşeyi ... Dediği gibi saygı ve sevgi çerçevesinde ve kişiliği oturmuş stafflar var... Herşeyde yardımcı oluyorlar... Böyle devam ...Yazar

Tankerella Durkheim


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 52
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 28
Mesaj #25282   15-06-2010 21:21 GMT    
        
Güzel bir röportaj, SOA projesi umarım başarılı olur.


Yazar

Afronola


Sphere Destek
Skill Title: Master
Online durumu
Toplam Mesaj: 2022
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #25284   15-06-2010 21:27 GMT    
        
Röportajlar gayet başarılı. Kimi zaman bir scripter kimi zaman sunucu sahibi kimi zaman da bir player ile.


Yazar

MaliceDeltoro


Röportaj Ekibi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 189
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 27
Mesaj #25286   15-06-2010 21:31 GMT    
        
Teşekkürler herkese Birdahaki röportaj kimle tahmin edin!

Evet geliyor!

The Raskol ^^


Son güncelleme: MaliceDeltoro tarafından 16-06-2010 08:51 GMT, önce düzenlendi.


Deniz ve Nehirlerin Tanrıçası Nyétandriel tüm güzelliğiyle parladığında bir gece vakti önümde,
Kesinleşmişti rotamız Sosaria'nın bizi kabulleneceği yaşamda ve ölümde.

Yazar

Unknown


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 143
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 33
Mesaj #25288   15-06-2010 21:41 GMT    
        
Teşekkürler arkadaşlar ama belirtmeden geçemeyeceğim Syntax'çım.Bahsettiğin muhabbetler boş muhabbet , herkesin bi amacı vardır amaç doğrultusunda hareket edersin . Bizim amaçlarımız doğrultusunda edit'e gerek duyulacak bi durum yok , herşeyi birilerinden bişi duyup aa tamam böyle diye düşünmeyelim.Herkes her sunucu için istediği lafı atar ve tutan tutar.Ayrıca bahsettiğin durum bizde olsaydı 4.ayımızda 50 değil 500 kişi olurdu


Son güncelleme: Unknown tarafından 15-06-2010 21:51 GMT, önce düzenlendi.Yazar

Tankerella Durkheim


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 52
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 28
Mesaj #25290   15-06-2010 21:53 GMT    
        
Unkown hiç yakıştıramadım, Syntax çok mükemmel kusursuz birisi o nederse doğrudur tüm sunucular çok kötü türkiyede ultima oynatmamak lazım kapatalım tüm sunucuları syntax ve arkadaşları bir sunucu açıp oynasınlar


Yazar

KeLL


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 430
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 30
Mesaj #25292   15-06-2010 21:57 GMT    
        
Tartışma başlamadan ben kişileri uyarayım, sakin olun.


Yazar

Glory


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 240
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Grafiker
Yaş: 33
Mesaj #25293   15-06-2010 21:58 GMT    
        
Unknown
UO-Developer : Bir de ciddi bir konu hakkında konuşmak istiyorum sizinle. "Mavi Marmara" gemisine karşı İsrail'in tutumu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Unknown : Bu konu için tepki alabilirim; fakat gemiye yapılanlar hakkında İsrail’i haklı görüyorum. Ama bu demek değildir İsrail tüm yaptıklarında haklıdır. İsrail'e ne kadar hareketlerinden dolayı karşı olsam da gemi konusunda haklı olduklarını düşünüyorum. Örnek ile anlatmam gerekirse, üst katımda bi kavga varsa dışarıdan birisi elinde taş sopa ile sorgusuz sualsiz benim evimden geçerek gidemezler.Çok güzel anlatmış aynen benim görüşüm,
Bu yüzden kutluyorum seni


Prepare For Glory!

Web Developer & 1 Kuçu Babası

Cesaret en güçlü kılıçtan bile keskindir!
En sapkın fikirler bile kutsal kitaplardan çalınırken ben en çok Şeytan'ı oynarken Aziz gibi görünürüm

Yazar

Afronola


Sphere Destek
Skill Title: Master
Online durumu
Toplam Mesaj: 2022
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #25296   15-06-2010 22:04 GMT    
        
tamam röportajı bırakalım şimdi israil meselesine gelelim. şöyle birşey var ama haritaya bakarsanız israil karasularında değil ve teğet geçerekten filistine gideceklerdi.

Kod:
türkiye

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

_______               ________                     _____ 
israil                filistin                     mısır


gibi birşey olacaktı ve sınırlarına girmeyecekti bile. XXX ile gösterdiğim rotada hiç bir sivil gemiye hiçbir müdehalede bulunamazsın.


Yazar

MaliceDeltoro


Röportaj Ekibi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 189
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 27
Mesaj #25297   15-06-2010 22:14 GMT    
        
Şöyle bi olay var. Hamas'ı terör örgütü olarak gördükleri için İsrail öyle yaptı. Sonuçta gemilerde neler var bilmiyorlardı; güvenemezlerdi. Bizdeki PKK ne ise onlar için Hamas da o ve göz göre göre silah gitmesine göz yumamayacakları için öyle yaptılar. Mavi Marmara'nın önceden Birleşmiş Milletler, Nato gibi kuruluşları arkasına alması gerekirdi buraya kadar İsrail haklı. Ama uluslararası sularda saldırılması İsrail'in hatasıdır. Aynı zamanda gerçek silah kullanılması ve geminin içinden sadece oyuncak, yiyecek, giyecek çıkması İsrail varandaşlarının biraz daha yüzünü kızartmıştır diye düşünüyorum.

Sonuç olarak arkadaşlar haklı bir taraf yok. İnsanoğlu yaratıldığından beri her birey haksız taraftadır. Müslüman - Yahudi - Filistinli - İsrailli bunlar boş şeyler. Neden bunlar olacağına insanoğlu beraber yaşamayı başaramadı önemli olan nokta budur. Hatalar insanlığın hatasıdır.


Deniz ve Nehirlerin Tanrıçası Nyétandriel tüm güzelliğiyle parladığında bir gece vakti önümde,
Kesinleşmişti rotamız Sosaria'nın bizi kabulleneceği yaşamda ve ölümde.

Yazar

Glory


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 240
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Grafiker
Yaş: 33
Mesaj #25298   15-06-2010 22:17 GMT    
        
İsrail o konuda haklı abi düzgün şekilde kurallara uygun yapıcaklardı ayrıca uyarı gelmiş koordinatinizi değiştirin işgal bölgesine girmektesiniz diye mavimarmarada tam tersine ''hayır biz bu koordinatta gidicez'' diye cevap vermiş duygularınızı bir kenera bırakıp objektif bakın olaya.


Prepare For Glory!

Web Developer & 1 Kuçu Babası

Cesaret en güçlü kılıçtan bile keskindir!
En sapkın fikirler bile kutsal kitaplardan çalınırken ben en çok Şeytan'ı oynarken Aziz gibi görünürüm

Yazar

Afronola


Sphere Destek
Skill Title: Master
Online durumu
Toplam Mesaj: 2022
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 29
Mesaj #25299   15-06-2010 22:19 GMT    
        
Hani bana deseniz ki İsrail hamas ve el-fetih' e "Kardeşim ben sizden güçlüyüm, ben sizin topraklarınızı zorla değil para ile aldım siz de sattınız. O toprakları sana vermem, bombalamayın ezerım" dedi ve filistine girdi tamam ama israil filistine girmesınden sonra yaptığı herşey yanlış. Sonuçta gemide neler bulunduğunu tüm dünya biliyordu.

Her neyse güzel röportaj olmuş malice. serkan başarılarının devamını dilerim :P


Yazar

Doktor


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 54
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 28
Mesaj #25300   15-06-2010 22:23 GMT    
        
Alıntı
MaliceDeltoro :
Şöyle bi olay var. Hamas'ı terör örgütü olarak gördükleri için İsrail öyle yaptı. Sonuçta gemilerde neler var bilmiyorlardı; güvenemezlerdi. Bizdeki PKK ne ise onlar için Hamas da o ve göz göre göre silah gitmesine göz yumamayacakları için öyle yaptılar. Mavi Marmara'nın önceden Birleşmiş Milletler, Nato gibi kuruluşları arkasına alması gerekirdi buraya kadar İsrail haklı. Ama uluslararası sularda saldırılması İsrail'in hatasıdır. Aynı zamanda gerçek silah kullanılması ve geminin içinden sadece oyuncak, yiyecek, giyecek çıkması İsrail varandaşlarının biraz daha yüzünü kızartmıştır diye düşünüyorum.

Sonuç olarak arkadaşlar haklı bir taraf yok. İnsanoğlu yaratıldığından beri her birey haksız taraftadır. Müslüman - Yahudi - Filistinli - İsrailli bunlar boş şeyler. Neden bunlar olacağına insanoğlu beraber yaşamayı başaramadı önemli olan nokta budur. Hatalar insanlığın hatasıdır.Aradaki çok büyük farkı göremicek kadar gerizekalı bir ülkeyse veya Pkk ile Haması karşılaştırıcak kadar gerizekalılar hala varsa yazık.Biri bir ülkeden toprak istiyor diğeri kendi topraklarnı savundugu için çikolata meyve suyu oyuncak çadır gibi şeylerden mahrum kalıyorlar. İHH açıklamalarına bakarsanız 1.5 sene önce başvurmuşlar bi kaç birşey göndericez diye hala cevap gelmedi eğer ona güvenmiyorsanız Türk Kızılayının çektiği sıkıntılarıdamı duymadınız? Uluslar arası bir yere giderken Uluslar arası kurallar buna izin vermişken daha kimi arkana alıcaksın kimden izin alıcaksın bu nasıl bir mantıktır anlaması gerçekten imkansız.Topraklarını vermeyen Filistinlilerin ordaki çoçukları çikolata oyuncak giyicek götürenler tabiki haklı değil olmasıda düşünülemezdi dimi ?

@Glory
Herşey kuralarına uygundu taki uluslar arası sularda uluslar arası kurallara karşı çıkılıp baskın yapılana kadar.


Bu arada röportaj güzel.Soayada başarılar.Yazar

Syntax


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 370
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör:
Tecrübe: Diğer
Yaş: 31
Mesaj #25302   15-06-2010 22:26 GMT    
        
Unknown arkadaşımıza yazdığım şeyin açıklamasını pm ile yaptım buraya taşımama gerek yok sanırım tekrardan

@Tankeralla
Ergen triplerinden çıktığında(çıkabilirsen) sana da cevap veririm bir araYazar

MaliceDeltoro


Röportaj Ekibi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 189
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 27
Mesaj #25304   15-06-2010 22:39 GMT    
        
Neyse arkadaşlar gerçekten İsrail için hepimizin düşünceleri var ama yeri burası değil...


Deniz ve Nehirlerin Tanrıçası Nyétandriel tüm güzelliğiyle parladığında bir gece vakti önümde,
Kesinleşmişti rotamız Sosaria'nın bizi kabulleneceği yaşamda ve ölümde.

Sayfalar: 12>Son »Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
WARNING:3:Unknown game packet2Retired20-04-2017
Unknown game packet hatası8Gokku19-03-2017
Abadan (Bob) ve UO-Dev Röportajı5Abadan30-12-2011
Joker ve UO-Dev Röportajı16Leo19-04-2011
TheLegbra ve UO-Dev Röportajı28DarkenKylie12-05-2015


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,
Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?