UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 12>Son »
Yazar

TheRaskol


Root Administrator
Skill Title: Grandmaster
Online durumu
Toplam Mesaj: 2859
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #41802   08-04-2011 13:11 GMT    
        
http://files.formspring.me/profile/20110331/n4d94455185a55.jpg


UO-Developer :: Size ulaşmak gerçekten zor oldu. UO-Developer ile röportaj yapmayı kabul ettiğiniz için size teşekkür ederiz. Hoş geldiniz.

TheLegbra :: Merhaba. Asıl teklifiniz için ben teşekkür ederim. Duygulanmadım desem yalan olur. Bu oyuna yakından uzaktan burnunu sokan her insan gibi ben de Ultima Online’ı her duyduğumda heyecanlanıyorum

UO-Developer :: Kendiniz hakkında kısa bir bilgi verir misiniz? Öncelikle gerçek adınız, ne yapar edersiniz ve sizi nerelerden takip edebiliriz?

TheLegbra :: İsmim Özgür. 26 yaşındayım. Uluslararası ticaret sektöründe çalışıyorum ve aynı zamanda da lisans eğitimine devam ediyorum. Internet üzerinde şu anda aktif bir projeye dahil olmadığım için takip edebileceğiniz bir yer yok. Ama yakın geçmiş içinde eski sahibi olduğum willow.gen.tr domain’ini tekrar geri aldığım için eğer bir proje söz konusu olursa oradan ulaşmak mümkün olacaktır.

UO-Developer :: Kendinizi sphere scripting alanında nasıl geliştirdiniz? Size yardımcı olan kişiler veya destek veren platformlar oldu mu?

TheLegbra :: Ben ufak bir çocukken bile sahip olduğum tüm elektronik aletleri parçalarmışım bu nasıl çalışıyor diye. Genellikle kendim araştırıp üstüne kafa patlatarak geliştirdim diyebiliriz. Resmi SphereWiki projesine katkıda bulundum. Bir süre boyunca scripting konusunda dünyanın en eski sitelerinden biri olan ScriptSharing’de moderatorlık yaptım. Sphere versionları şu anki gibi rahat kodlamaya ortam sağlamayıp, kod yazan insanların yaratıcı olması gerektiği zamanlarda ClouD_BR biraz yardımcı oldu. Injection ve TEOT ortalığı kasıp kavururken ise, tanıdığım en iyi reverse engineerlardan biri olan, -yanlış hatırlamıyorsam- injection türevlerinden birinin kodlayıcısı brezilyalı arkadaşım Daniel client üzerinde yapılacak değişiklikler üzerinde yardımlarda bulundu.

UO-Developer :: Size göre ultima online nedir ve bir oyuncu olarak ultima online’dan nasıl zevk alınır?

TheLegbra :: Benim için UO, MMORPG’lerin babasıdır. Everquest söz konusu bile olamaz :P Günümüzde eski havası pek kaldığı söylenemez ama bir oyuncu olarak en fazla zevk OSI’de crafter olarak veya PvE yaparak alınabilecektir diye düşünüyorum. Bu benim kişisel fikrim tabii ki

UO-Developer :: Sizi herkes, en azından ultima online camiası Willow serverınız ile tanıyor. Willow projenizi yaratan ne oldu? Bu fikir ve uygulama ne zaman, nasıl başladı? Sucunun adını alan Willow ismi nereden geliyor?

TheLegbra :: Yakın arkadaşlarımla birlikte oturup muhabbet ederken, “biz yaparsak içten bir şekilde uğraşırız, bilgimiz var, yetmediği yerde araştırma isteğimiz var, o zaman neden yapmıyoruz” şeklinde bir düşünceyle ortaya çıktı. 2005-2006 yıllarında arkadaşlarımla başlayıp daha sonra projedeki aktif kişi sayısını azaltarak devam etti. İsim üstüne uzun süre tartışıldı, akılda kalabilecek, tek bir kelime olması, insanların telaffuz sorunu çekmemesi, konsepte uyması gibi kriterler vardı diye hatırlıyorum. İsim annesi Dory’dir

UO-Developer :: Willow’u diğer serverlardan ayıran özellikler nelerdir? Willow’u yaratırken nasıl bir amaçla çıktınız yola ve ana prensipler nelerdi?

TheLegbra :: Ana hat olarak Pre-AOS ile yola çıktık. OSI’deki T2A dönemlerindeki sistemlerden pek uzaklaşmak istemedik. Ama böyle olunca da bir zaman sonra hitap ettiğiniz, sizden yenilik bekleyen oyuncu kesimine karşı elinizde sunacak birşeyler kalmıyor. Ya OSI’nin takip ettiği gibi expansionları takip edecektik (bu da hitap ettiğimiz kesimin antipati ile baktığı bir konuydu) ya da kendimiz yaratıcılık ile birşeyler ekleyecektik. Biz kendimiz birşeyler yapmayı tercih ettik, ama dengeleri bozucu, veya oyunun ruhunu öldürecek, mantıksız şeyler yapmaktan da uzak durmaya özen gösterdik.

UO-Developer :: Ekibinizde bulunan kişileri nasıl seçtiniz? Bu ekip dışında sizce bir sunucu ekibinde olmazsa olmaz kriterler nelerdir?

TheLegbra :: Daha önce söylediğim gibi, yakın arkadaşlarımla başlayıp, daha sonra Dory ile yönetimine devam ettik. Yönetim kadrosu dışındaki oyun yetkililerini ise, oyunda ve forumlarda kendini göstermiş, olgun, bilgili ve oyuncuların sevdiği oyuncuları görevlendirerek community’nin kendi içinde dönmesini sağlamaya özen göstermeye çalıştık.

Konuya teknik olarak bakmak gerekirse, bir sunucu ekibinde olması gerekenler bana göre şu şekilde:
* Web dev: Gerek web sitesi, gerek kullanıcı veritabanı, gerek forumla ilgilenebilecek.
* Server admin Sunucunun ve networkün sorunsuz bir şekilde çalışmasını ve ayakta kalmasını sağlayacak kişi.
* Script dev: Emulatorın aktif olarak gelişimini takip edip, yeniliklere adapte olabilecek, bununla ilgili ünlü community’leri, bug report’ları takip edip her zaman bunlara yönelik değişiklikler sağlayabilecek biri.
* Oyun yetkilileri: Benim kişisel fikrim, bir sunucudaki scriptler o kadar stable olmalı ki, 3. kişilerin müdahelesine gerek kalmadan oyuncular oyununu oynayabilmeli. Willow’da son zamanlarda başardığımız unsurlardan bir tanesiydi. Ben oyun yöneticilerini teknik servis olarak görüyorum, onun için teknik sorunlar da, oyun yetkili sayısı da minimumda tutulmalı.

UO-Developer :: Her server için söylenir. O sunucu editli bu sunucu editli diye. Muhakkak Willow içinde söylenmiştir. Sizin bu söylentilere vereceğiniz cevap nedir?

TheLegbra :: Bu tür tartışmalarda yeri geldi güldük, yeri geldi sinirlendik. Tek bir komutla oyuna sınırsız sayıda istediğimiz şeyi ekleme yeteneği olan kişilerin, 2-3 tane npc için sunucuyu kapatıp geri tarihlere alması düşüncesi bize hiçbir zaman mantıklı gelmedi Böyle söylenmesine rağmen, hala ısrar eden oyuncu kitlesi de mantık sınırlarının dışında olduklarını gösterirler diye düşündük.

Şöyle bir itirafta bulunabilirim ki, -eğer bunu okuyan oyuncular var ise- bir gün çok güzel giyinmiş, elinde lantern ile gezen ismini duymadığınız bir expert minerla banka önünde muhabbet ettiyseniz, o bendim

UO-Developer :: Kendi adıma konuşmak istersem Willow sıkı bir serverdı. Oyuncu bir kez hata yapmışsa genelde affedilmezdi. Ben de sunucunuzda oyuncuydum zamanında. Hikâyemin özetini anlatmam gerekirse hesabım hacklenmiş, tüm eşyalarım alınmış ve size page yoluyla küfür edilip hesabım engellenmişti. Ve hesabımı hiçbir şekilde geri alamadım. Bu katılığın başlıca sebebi neydi?

TheLegbra :: Teşekkür ederim Katılık demek yerine, bazı çizgilerle belirlenmiş kurallar diyelim. Deneyimlerle sabitlediğimiz bazı durumlar vardı. Hesapların kapatılması için belirli çizgiler varsa, o çizgilere ulaşılana kadar kapatılmaz, kapatıldığı zaman da extreme durumlar dışında açılmazdı. Bunun sebebinde katılık değil haksızlığı minimuma düşürebilmek amaçlanıyordu. Uzun zaman harcayıp, bize ulaşıp, derdini anlatıp hesabını geri alabilecek bir kişi ile aynı şansa sahip olmayan bir insanın arasında fark olmasını istemedik.

UO-Developer :: Sanırım Yalova’lılar diye kötü bir izlenim var sizde. Ben de Yalovalı olduğum için hesabım tekrar bana verilmemiş olabilir. Acaba böyle bir şey doğru mu? Yani Yalova’lılara karşı bir ön yargınız var mı?

TheLegbra :: “Yalovalılar diye kötü bir izlenim var” diye bir önyargı var diyelim. Oyun vasıtası ile tanışıp yıllar sonra hala görüştüğüm bir arkadaşım Yalovalıdır mesela Aynı şekilde sunucu aktifken bizimle tanışmak isteyen ve davet edip ağırladığımız birkaç küçük oyuncumuz da Yalova’dandı.

UO-Developer :: Willow her zaman yeniliğe açık bir projeydi. 56b’yi ilk kullanan sunuculardandı. Client versiyonunuz da devamlı günceldi. Son zamanlarda uo’ya patch yapma zorunluluğu da getirilmişti. İnanın çalıştığım internet cafede de her bilgisayara tektek patch yapardım. Sanırım son zamanlarda da oyuncu sayısının düşme sebebi buydu. Ve Willow hakkında merak edilen bir konu. Acaba Willow’un kapanma sebebi bu muydu? Ya da başka sebepler var mıydı?

TheLegbra :: Boş zamanlarımızı hep nasıl yenilik yapabileceğimiz üzerine araştırma yaparak ve tartışarak geçirdik. Kullanabileceğimiz tüm güzel şeyleri oyunculara sunmaya çalıştık.

Sunucunun kapanması birden çok sorunların aynı anda üst üste gelmesinden kaynaklandı diyebilirim. Formspring’de cevapladığım şekilde şöyle özetleyebiliriz: “üst üste gelen çok şey. o ara balinaların hatları yemesi, sunucunun denizaşırı ülkelerde olup türkiyedeki internetin ve sunucuya erişimin çok kötü durumda olması. bununla birlikte benim son expansion zorunluluğu getirmem, oyuncu sayısının düşmesi, maddi sorunlar, kişisel sorunlar, eğitim sorunları, bir de şu meşhur "küfür ettiler kapattı" efsanesi var, ben bile hatırlamıyorum

UO-Developer :: Bir ara Willow adında bir server açıldı. Bunun gerçek Willow olmadığını elimizden geldiğince duyurmaya çalıştık. Ama bir yandan da Willow.gen.tr domainini nasıl olurda uzatmadığınız sorusu takıldı aklımıza. Sanırım şu an emin ellerde. Sizden sonra açılan bu Willow hakkında bir bilginiz var mıydı?

TheLegbra :: O aralar gerçek hayattaki sorunlarımızın üstüne o kadar fazla düştük ki, domaini yenilemek tamamen aklımızdan çıkmış. Domaini gerçek hayatta tanımadığım kişiler kayıt etmişler ve “yakında açılıyoruz” şeklinde bir ibare koymuşlar. Daha sonra forumlardan birinde özel mesaj ile bana ulaşıp rızamı istediler, ben ise bu tür bir isteğin böyle bir harekete kalkışmadan önce yapılması gerektiğini, rızamı vermediğimi açıkladım. Fakat buna rağmen birşeyler yapmaya çalıştılar, başarılı olmadıklarını duydum. Onlar vazgeçip domain tekrar kayıta açıldıktan sonra geri aldım.

UO-Developer :: Willow hakkında her zaman merak edilen sorudur? Willow’u tekrar sunucular bölümünde görebilecek miyiz? Ve eğer olursa ekip aynen devam mı edecek?

TheLegbra :: Bana arada sorulan bir sorudur bu Ben de aynı soruyu kendime sorduğumda şu şekilde cevap veriyorum. Eğer bir daha böyle bir şey yaparsam daha güzel, daha geliştirerek yapmalıyım. Bu kadar zamanı harcadıktan sonra ilgi görmeyip hüsranla sonuçlanmasını istemem. Hala UO oynayan aklı başında olgun insan var mı onu bile bilmiyorum Eğer şartlar istediğim gibi olursa neden olmasın?

Eğer olursa yine aynı stratejiyi uygularım diye düşünüyorum. Ne kadar az yönetici, o kadar iyi.

UO-Developer :: Bir şehir efsanesi ne kadar doğru bilemiyorum ama sizden öğrenmek istedik. İşin magazin boyutudur. Dory sizin kız arkadaşınız mıydı?

TheLegbra :: Çocukluk aşkımdır evet :P Ama bu sıfattan daha güçlü olan birşey var ki, o da neredeyse 10 yıllık bir arkadaşlık durumudur. Kendisiyle aile gibiyiz. O eski çocukluk dönemlerine birlikte dönüp bakıp gülecek kadar sıkı bir dostluğumuz var diyebilirim.

UO-Developer :: Şu anki ultima online sunucularını takip ediyor musunuz? Ediyorsanız eksiklikler nelerdir? Ve önerilerinizi bize iletir misiniz?

TheLegbra :: Hayır, şu aralar UO ile ilgili pek birşey takip etmiyorum.

UO-Developer :: Türkiye’de ultima online scripting alanında iyi olduğuna inandığınız kişiler var mı? Ya da bunun takipçisi misiniz?

TheLegbra :: Paticik’de moderator iken istek dışı da olsa insanların aktif olarak ne yaptıklarını görebiliyordum. Fakat onun dışında bir takip söz konusu olmadı. 55i gibi kısıtlı bir ortamda birşeyler başarmış olan Bronx dışında -bilgim dahilinde- çok iyi olduğunu düşündüğüm pek kimse yok diyebilirim.

UO-Developer :: Sizi takip etmenin bir yolu da paticik. Burayla tanışmanız nasıl oldu ve paticik.com hakkında biraz bilgi verir misiniz?

TheLegbra :: UltimaTR zamanında keşfettiğim ve ondan sonra uzun bir süre takip ettiğim bir site. Uzun bir süre UO Emulatörleri bölümünde moderatorlık yaptım. Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi orası da eski kalitesini kaybettikten sonra azaltarak takip etmeyi bıraktım diyebilirim.

UO-Developer :: Bir ara sphereserver wiki ekibinde görmüştük nickinizi. Buradaki konumunuz neydi ve nasıl bir yardım içinde bulundunuz?

TheLegbra :: SphereServer ile ilgili en büyük problemlerden biri döküman azlığıydı. Benim de o aralar ScriptSharing moderatorı olmamla birlikte teklif geldi ve kabul ettim. Eski 55i dökümanlarının 56b ile uyumlu hale getirilmesi ve yeni özellikler ile ilgili döküman oluşturulması gibi işlerin yapılmasında destek verdiğim bir siteydi.

UO-Developer :: Sanırım Osi gibi yabancı sunucuları da takip ediyorsunuz. Zaten ben sizin sunucunuzda oynadığım dönemde Willow’da Osi’den kareler görüyordum. Türkiye ve dünyadaki Ultima Online’a bakış açısı nedir?

TheLegbra :: O zamanlar ediyordum, şu an pek zaman ayırmıyorum. Türkiye’de UO gittikçe ölüyor, en azından benim hayran olduğum o eski kalitedeki kesim. Ama bunu doğal buluyorum. WoW gibi güzel oyunlar çıktıkça insanlar o kesime yönelecektir diye düşünüyorum. Aynı şey dünya için de geçerli, sadece çok eski veteran oyuncular hala OSI’de oynuyorlar. Bunu bile görmek güzel

UO-Developer :: SphereServer’da son zamanlarda bir duraksama görüyorum. Takip ettiğim kadarıyla gelişme biraz durmuş durumda. Sizce bunun sebebi nedir ve böyle durgun bir seyirde mi devam edecek?

TheLegbra :: Bunu Sphere developerlarına sormak gerek Yanlış hatırlamıyorsam developerlardan sadece bir-iki tanesi aktif olarak kodlamaya devam ediyor, diğerleri hala takımda ama zaman ayıramıyorlar pek. Sphere çok uzun yıllar boyunca çıkış ve inişler yaşadı, beni şaşırtmıyor, yarın ne olacağını hiç bilemiyoruz.

UO-Developer :: Ultima Online’da hiç oyuncu olarak bulundunuz mu? Ya da başka hangi oyunlarda oynarsınız? Mesela oynadığınız bir browser oyunu veya mmorpg tarzı bir oyun var mı?

TheLegbra :: Türkiyede ilk shardlardan biri olan Sanane’de daha sonra Nebula’nın ilk zamanlarında oynadım. Daha sonra bir süre OSI’de oynadım. World of Warcraft’ı beta olduğu zamandan beri oynuyorum. Uluslararası bir PvE guildinin guildmasterıyım. Single player olarak adventure ve rpg türü oyunlar seviyorum. Bu aralar da yurtdışından bazı arkadaşlarım tekrar Eve Online’a çağırıyorlar, oynasam mı diye düşünüyorum

UO-Developer :: UO-Dev projesini ne kadar takip ettiniz bilemiyorum ama sizden kısa bir yorum almak isterim. Önerileriniz nelerdir?

TheLegbra :: Türk emulator sitelerinin sayısının arttığını görmek, tekelden çıktığını görmek, bunda da başarılı projeler çıktığını görmek gerçekten güzel. Hele ki benim oyuncularımdan birinin böyle bir projeye el atmış olması da gurur verici Başarılarınızın devamını içtenlikle diliyorum.

UO-Developer :: Sizle röportaj yapmak gerçekten büyük bir zevkti. En azından sizi merak eden birçok kişiyi bilgilendirecek bir söyleşi oldu. Gerçekten çok teşekkür eder sizi yeniden aramızda görmek isteriz.

TheLegbra :: Benim için de büyük bir zevkti. Soruları cevaplamak beni tekrar o günlere, hatıralara döndürdü :’ Tekrar teşekkür ediyorum.

Röportajı yapan :: TheRaskol


Son güncelleme: TheRaskol tarafından 08-04-2011 13:37 GMT, önce düzenlendi.


 B3LyRsy2, Kernell, Terbiyesiz, Deltree, T2711
Raskol Serna

Yazar

Purgatory


Administrator
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 388
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe:
Yaş: 36
Mesaj #41803   08-04-2011 13:33 GMT    
        
Güzel röportaj. Eline Sağlık Raskol. TheLegbra'ya da teşekkürler.


 B3LyRsy2
Alesya Carpediem

Yazar

aldarson


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 542
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe: Diğer
Yaş:
Mesaj #41804   08-04-2011 13:45 GMT    
        
güzel röportaj güzel cevaplarYazar

Uo_Meadhros


Yasaklı
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 902
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: World Builder
Yaş: 25
Mesaj #41805   08-04-2011 13:54 GMT    
        
gerçekten güzel cevaplar


Bartuğ Yağmur

Blizzard Nerbeleth


Master Of Narsilion

www.evaluate.gen.tr
Meadhros

Yazar

Miranda


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 24
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 36
Mesaj #41808   08-04-2011 14:33 GMT    
        
Eski günler ne güzeldi öyle...Özlemişim...Yazar

TheRaskol


Root Administrator
Skill Title: Grandmaster
Online durumu
Toplam Mesaj: 2859
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #41809   08-04-2011 14:36 GMT    
        
Gerçekten ben de okurken çok duygulandım.
Röportajı beğendiğinize sevindim. Legbra'ya ulaşmak zor oldu ...


Raskol Serna

Yazar

Miranda


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 24
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 36
Mesaj #41810   08-04-2011 14:43 GMT    
        
Güzel şeylere ulaşmak zor, o şeyleri kaybetmek kolay oluyor. Dünyanın düzeni, kanunu bu. Çalışmayana başarı zor...Yazar

Perni


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 89
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 30
Mesaj #41825   08-04-2011 17:10 GMT    
        
Güzel çalışma.Legbra'nın dediği gibi okadar emeğin boşa gitmesini göze almak çok zor birşey.İlk önce kitle oluşmalı ve Legbra'nın gözüne girmeli.


קּз®ทΐ ' Olumsuzluklara boyun ey...

Yazar

ShR


Yasaklı
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 247
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: World Builder
Yaş: 27
Mesaj #41830   08-04-2011 18:12 GMT    
        
Alıntı
aldarson :
güzel röportaj güzel cevaplarYalanlarla üst üste binmiş ufak bir dünya..

Yazar

CameL


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Adept
Online durumu
Toplam Mesaj: 813
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe:
Yaş: 32
Mesaj #41831   08-04-2011 18:23 GMT    
        
Gayet güzel bir röportaj olmuş, ve TheLegbra arkadaşımız güzel cevaplar vermiş. Umarım bazı mesajları ciddiye alınmıştırYazar

Qesta


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 13
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 28
Mesaj #41838   08-04-2011 20:48 GMT    
        
Peki sayın Thelegbra size soruyorum Sunucunun acılmasını İsteyen Oyuncular olarak size istediğimizi kaç kişi oldugumuzu nasıl belirtecez enazından www.willow.gen.tr sitesine bir kısım koyarsanız serverin donusunu isteyen playerler için enazından sadece facedeki gibi beğen yada acılsın acılmasın gibi bi bton koyarsanız bizde size isteğimizi iletmiş oluruz oluşan talep sizi tatmin ederse eğer ki açarmısınız sunucunuzu yeniden ?Yazar

TheRaskol


Root Administrator
Skill Title: Grandmaster
Online durumu
Toplam Mesaj: 2859
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #41839   08-04-2011 20:52 GMT    
        
@Qesta
Kesilikle katılıyorum. Ziyaretçi defteri oluşturulabir.
Sadece sunucunun açılması için değil de güzel bir hatıra olması için.


Raskol Serna

Yazar

Qesta


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 13
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 28
Mesaj #41840   08-04-2011 21:05 GMT    
        
Hatıradan ziyade Thelegbra nın reportajındada belirtiği gibi
''TheLegbra :: Bana arada sorulan bir sorudur bu Ben de aynı soruyu kendime sorduğumda şu şekilde cevap veriyorum. Eğer bir daha böyle bir şey yaparsam daha güzel, daha geliştirerek yapmalıyım. Bu kadar zamanı harcadıktan sonra ilgi görmeyip hüsranla sonuçlanmasını istemem. Hala UO oynayan aklı başında olgun insan var mı onu bile bilmiyorum Eğer şartlar istediğim gibi olursa neden olmasın? ''
Şartlarının istediği gibi olması için bence bunu yapmalı Willow Sonucda kapanalı ustunden uzun bir sure geçdi hala forum sitelerinde başı cekmesi Thelegbra'nın isteklerini karsılamaya yetmezmi :S ??Yazar

Lifespan


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 44
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.55i
Tecrübe: Player
Yaş: 40
Mesaj #41841   08-04-2011 21:09 GMT    
        
genel olarak diger roportajlara ve buna baktıgımda gerçekten sorular ve verilen cevapları beyendim güzel sorular seçmişiniz, TheRaskol keşke biraz daha sunucu üzerine yogunlaşan soruları artırsadın uzun süredir uo platformlarında gözükmeyen birisini yakalamışken.

@Qesta

Arkadaşın düşüncesi, TheRaskol' un eklentisile güzelleşmiş, hoş olurdu böyle birşey..Yazar

Zaknafein


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Journeyman
Online durumu
Toplam Mesaj: 164
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör:
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #41842   08-04-2011 22:55 GMT    
        
Gerçekten güzel bir röportajYazar

thelegbra


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Neophyte
Online durumu
Toplam Mesaj: 1
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 35
Mesaj #41893   09-04-2011 17:17 GMT    
        
merhaba,

erdemin ricasını kırmak istemedim. kendisine ilgilendiği için teşekkür ederim.

fazla boş zamanım olmadığından burayı takip edemiyorum, dolayısıyla bu başlığı kişisel iletişime çevirmezseniz erdemin forumunu temiz tutmak amaçlı iyi olacaktır diye düşünüyorum

Alıntı
TheRaskol :
Ziyaretçi defteri oluşturulabir.
Sadece sunucunun açılması için değil de güzel bir hatıra olması için.formspring'den de aynı istekler geliyordu, ben de site anasayfasına yorum bırakılabilecek bir fasilite ekledim

tekrar teşekkürler.Yazar

lythari


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 18
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 31
Mesaj #41894   09-04-2011 17:18 GMT    
        
konuyu baltalamak istemem ama
www.willow.gen.tr

girince zaten fark edeceksinizYazar

Bieber


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Apprentice
Online durumu
Toplam Mesaj: 71
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 27
Mesaj #41898   09-04-2011 17:46 GMT    
        
Alıntı
Zaknafein :
Gerçekten güzel bir röportajEfsaneler senelerce gercekten olmus gibi nesilden nesile aktarilan hikayelerdir.Bizim efsanemiz gercek olani yasayanlarin anlattigidir..

Yazar

Qesta


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 13
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 28
Mesaj #41932   10-04-2011 08:17 GMT    
        
Beyler hadi acılsın isteyenler www.willow.gen.tr adresine yazsın Thelegbra Burda hadi gorelim kaç kişiyiz

Evet beyler isteğimiz gerçekleşdi bakalım kaç lişiyiz Siteye Beğen Btonu koyuldu yazmak istemeyenler için ve sayim için ust soltaraftaki beğen btonuna basalım hadi bakalım willowu isteyen kaçkişiyiz willowu içten seven kaç kişiyiz hepinizi bekliyorum


Son güncelleme: Qesta tarafından 10-04-2011 12:50 GMT, önce düzenlendi.Yazar

TheRaskol


Root Administrator
Skill Title: Grandmaster
Online durumu
Toplam Mesaj: 2859
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 32
Mesaj #42024   11-04-2011 16:24 GMT    
        
Merhaba;

Öncelikle hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim fakat legbra ile bir isteğimiz var. Lütfen bu topiği willow topic'ine çevirmeyin. Bundan hem ben hem de legbra rahatsız oluyoruz.

Sonuçta bu legbra ile yaptığımız bir röportaj ve konunun giderek willow sayfasına dönüşmesi rahatsızlık veriyor.

Sunucu için bir tartışma topiği mevcut. Willow hakkında merak ettikleriniz için lütfen aşağıdaki topic'i kullanınız.

http://www.uo-developer.com.....the-willow-sunucusu.html

Teşekkürler.


Raskol Serna

Sayfalar: 12>Son »Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Abadan (Bob) ve UO-Dev Röportajı5Abadan30-12-2011
Joker ve UO-Dev Röportajı16Leo19-04-2011
Chimes ve UO-Dev Röportajı25Leo14-03-2011
Rasmus ve UO-Dev Röportajı14RasmuS13-11-2010
Unknown ve UO-Dev Röportajı27Trex30-07-2010


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,
Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?