UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar

Godfrey35


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 46
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: World Builder
Yaş: 29
Mesaj #96914   09-12-2018 18:26 GMT    
        
İyi akşamlar,
yeni bir sistem düşündüm ufaktan bir girişimde bulundum ufak tasarımlarını cıkarttım fakat.
Npc'leri akıllandırmayı beceremedim birtürlü.

yani istedigim, ben nereye gidersem o yanımdaki yaratık donsun dolassın yanıma gelsin. Agaca tasa cıkıntıya takılıp orada kalmasın ve player kadar hızlı koşabilsin.

Yardımlarınız için simdiden teşekkürler.Yazar

xwerswoodx


Sphere Destek
Skill Title: Master
Online durumu
Toplam Mesaj: 1754
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 10
Mesaj #96915   09-12-2018 19:00 GMT    
        
Sphere.INI de pathfinding diye aratırsan NPCAI bulacaksın. Şahsen denemedim ama daha iyi yollar bulması için pathfinding seçeneklerini açabilirsin.

Tabi diğer bir yolu da, elle yazman. NPClerin yürüme hızını TIMERD ile ayarlaman mümkün, her yürüyüşte yürüdüğü tarafı kontrol edip yürüyemiyorsa diğer yönlere yürüterek yada son oyuncunun adımlarını kayıt edip adımlarını takip ettirebilirsin.


Geçmişi olmayanın, geleceği olmaz.

Scripting Destek Discord: https://discord.gg/yXQ3m5S

Sayfalar: 1Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,