Bilinmiyor -  04-08-2009 21:17
Savaşçı Ability' leri (Özel Vuruşlar):

Elinizdeki silah ne olursa olsun, iki adet özel vuruşu vardır. Bu özel vuruşlara Paperdoll' unuzun altındaki çantanın hemen yanında, üzerinde kılıç resmi bulunan kitaba tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu vuruşlar farklı miktarlarda Mana harcarlar. Fakat Swordman, Mace Fighting, Fencing, Archery, Parrying, Lumberjacking, Stealth ve Poisoning yeteneklerinin toplamı 200 ve yukarısı ise bu özel hareketleri –5 Mana harcayarak, 300 ve yukarısı ise –10 Mana harcayarak yapabilirsiniz. Ayrıca üzerinizde Lower Mana Cost özelliği olan eşyalar varsa Mana kullanım oranı da düşecektir.

Silahınızın birincil vuruşu için o silah yeteneğinizin 70, ikincil vuruşu için 90 olması lazımdır. Büyü kitaplarındaki büyülerin simgelerini çekip nasıl kısayol olarak kullanabiliyorsanız, özel vuruş kitabındaki yetenekleri de çekerek kısayol oluşturabilirsiniz. Bu kısayollara çift tıkladığınızda kırmızı renk alacak ve bir dahaki saldırınızda kullanılacaktır.

Ne kadar etkili olursa olsun, bu vuruşları kendi sanatınızla süslemelisiniz. Öyle ki, kullanım zamanını ve yerini tam olarak kestirebilen deneyimli oyuncular, bu vuruşları kullanarak nihai amaca daha rahat ve daha çabuk ulaşabilirler. Örneğin düello esnasında en can alıcı yerde gerekli vuruş ile rakibe cevap verebilmek, hatta hiç beklemediği bir anda kendisini ölü olarak bulmasını sağlamak gibi... Genelde bu özel vuruşlar 30 Mana ve civarı harcarlar. Şimdi açıklamaya geçelim:

Armor Ignore (zırhı yok sayma): Karşıdaki kişinin sanki zırhı yokmuş gibi hasar almasını sağlar. Düelloda ve aksiyonlarda en çok kullanılan; karşınızdakini hiç beklemediği bir anda öldürelebilecek bir vuruştur. Tüm yetenekleri tamamlamışsanız vuracağınız değer 40-50 arasında olabilecektir. Özellikle son vuruşlarda bu özellik işinize yarayacaktır. Erken kullanırsanız da düşmanın korkup kaçmasına yol açabilir.

Gerekli Mana: 30

Bleed Attack (kanama nöbeti): Vurduğunuz kişinin kan kaybederek 10 saniye boyunca zarar almasını sağlar. Verdiği zarar her defasında azalarak devam eder. Giyilen zırhın bu vuruşa herhangi bir etkisi olmayacaktır . Bandajlayarak açılan yara kapatılabilir, kan kaybı durdurulabilir. Büyücülerin büyülerini bozmak için ideal bir yöntemdir.

Gerekli Mana: 30

Concussion Blow (şiddetli darbe): Bu vuruş yüksek cana sahip, fakat Mana' sı düşük olan kişilere büyük zarar verir. Vuruş hasarı 10 ile 40 arasında değişir, özelliğin getirisi de + 5-15 civarı ekstra bir hasardır. Fiziksel direncin bu vuruşa karşı herhangi bir etkisi yoktur.

Gerekli Mana: 30

Crushing Blow (ezici darbe): Rakibinize normal vuruşunuzdan %50 daha fazla fiziksel zarar verirsiniz. Concussion Blow kadar etkilidir.

Gerekli Mana: 30

Disarm (silahsızlandırma): Vurduğunuz kişinin silahını elinden çantasına düşürür ve 5 saniye boyunca tekrar eline alamamasını sağlar. 80 Armslore ve 70 Wrestling yeteneklerine sahip kişiler bu özelliği çıplak el ile de kullanabilirler. Öyle ki, hem büyücüler hem de savaşçılar için çok önemli bir vuruş niteliğindedir. Zor bir anınızda bu özellik ile rakibe zaman kaybettirebilirsiniz.

Gerekli Mana: 20

Dismount (attan indirmek): Vurduğunuz kişinin attan düşmesine sebep olur. Ama bu vuruşu yapabilmek için sizin de at üzerinde olmamanız gerekir. Fakat elinizde Lance (bir kılıç) var ise attan inmenize gerek yoktur. Düşen kişi hem 3-5 saniye atına tekrar binemez hem de ekstra zarar alacaktır. Bu süre içinde atını keserseniz kaçma şansı daha zor olacaktır. Ya da sizin kaçma şansınız daha fazla olacaktır. At terimini kullanmam yanlış anlaşılmalara sebep olmasın, bu vuruş rakibin her türlü binekten düşmesine neden olur. Sadece Role Play adına at diyorum

Gerekli Mana: 30

Double Strike (çift vuruş): Rakibinize vurduğunuz şekilde aynı anda iki defa vurmak anlamına gelir. Aynı sürede iki defa vurmanın size kazandıracağı en güzel yan son vuruşlar olacaktır. Böyle bir zamanda basit bir hesapla düşmanı devirebilirsiniz.

Gerekli Mana: 30

Infectious Strike (bulaşıcı vuruş): Silahınıza zehir sürülü ise zehiri rakibe aktarabilmek için bu yeteneği kullanmak zorundasınız. Normal silah yeteneğine sahip olanlar kılıca sürülü olan zehiri direkt olarak aktaracaklardır. Fakat Poisoning (zehirleme) yeteneğine sahipseniz, vurduğunuz zehirin seviyesinin bir üst seviyeye çıkma şansı olacaktır. Örneğin silahınızda Deadly (ölümül) Poison sürülü ise, Lethal (daha öldürücü diyelim ) Poison vurabileceksiniz. Poisoning yeteneğinizin yüzdesi, bir üst seviye zehir vurma oranını belirler. Yani %50 Poisoning ile %50 şans var ise %100 poisoning ile %100 şansınız olacaktır. Lethal Poison daha yüksek zarar vermesinin yanında vampir formundaki Necromancer' lar tarafından da bertaraf edilememektedir.

Gerekli Mana: 15

Mortal Strike (ölümcül vuruş): Vurduğunuz oyuncu ya da NPC bir süre kendini iyileştiremez. Bu süre oyuncularda 6 saniye iken NPC' lerde 12 saniyedir. Bu manevraya maruz kaldığınızda can barınızdaki ibare parlak sarı bir renk alır. Rakip belirtilen süre zarfında kendine bandaj basamayacaktır.

Gerekli Mana: 30

Moving Shot (hareket halinde atış): Okçular için gerekli bir vuruştur. Koşarak ok atabilmenize olanak sağlar. Fakat ıskalama şansı biraz daha yükselir.

Gerekli Mana: 20

Paralyzing Blow (felç edici darbe): Bu manevraya maruz kalan rakip, bir süre boyunca hareket edemez ve büyü yapamaz. Oyuncularda 3 iken NPC' lerde 6 saniye etkilidir. Paralyze büyüsünden farklı olarak, Paralyze olmuş kişi zarar alsa bile 3 saniye dolmadan kurtulamaz. 80 Anatomy ve 90 Wrestling yeteneklerine sahip kişiler bu özelliği çıplak el ile de kullanabilirler.

Gerekli Mana: 35

Shadow Strike (gölge vuruşu): Kullanabilmek için 80 Stealth yeteneğine ihtiyaç duyulur. Vurduğunuz kişiye %25 daha fazla zarar verirsiniz ve vurduktan sonra Hide (gizli) olursunuz.

Gerekli Mana: 25

Whirlwind Attack (kasırga saldırısı): Bu özellik ile çevrinizdeki bir kare içinde bulunan herkese vurursunuz. Guild üyelerinize, Criminal (suçlu) veya PK (katil) olmayan insanlara zarar vermezsiniz. Eğer katilseniz de bunun tam tersi geçerlidir.

Gerekli Mana: 25

YORUMLAR (0)

Henüz yorum yapılmamış.

BENZER SAYFALAR

Yok