UO-Dev -  31-01-2021 16:52
https://kahramangiller.com/wp-content/uploads/2017/09/1.jpg


Ultima Online Sunucu TürleriUltima Online Nedir?


Ultima online çok geniş oyuncu kitlesine sahip olan bir MMORPG'dir. Her yaştan oyuncu kitlesine sahip olan ultima online EA Games Tarafından 25 Eylül 1997 yılında kurulmuştur. Ultima online bir diğer adı ile UO çıkış yılından itibaren birçok ek paketi çıkmıştır. Paket yükseltmeleri için Ultima Online'ın herhangi bir sürümünün sizde olması yeterli olmakla birlikte auto-patch ile ultima online'nı istemiş olduğunuz sürüme çekebilirsiniz.

Ultima Online Nasıl Kurulur?


Ultima online'ın kurulumu için ultima oyunun kurulum dosyalarına ihtiyaç duyacaksınız. Ultima online oyununun kaynak dosyalarına Ultima online'ı indir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Oyunu 8mbit internet ile ortalama 10dk içerisinde indirebilirsiniz.

Ultima Online Eklentileri Nedir?


Ultima online'ın orjinal versiyonun üzerine birçok eklenti geliştirilmiştir. Bu eklentiler oyuncunun oyundan daha fazla zevk alması amacı ile geliştirilmiştir. Ultima online eklentileri oyun içerisinde ki karakter, toprak ,güç ve benzeri özellikleri geliştirmek modifiye etmek amacı ile oluşturulmaktadır.

Ultima Online Yetenekleri Nelerdir?


Ultima online içerisinde de her oyunda olduğu gibi karakter ve karakterlere özel yetenekler mevcuttur. Ultima online içerisinde yer alan yeteneklerden bahsedecek olursak;

Dövüş yetenekleri : anatomy, focus, savuşturma, büyü direncidir.
Büyücü Yetenekleri : Bushido, Chivalry, Magery, Meditation, spirit speak, mysticism şeklinde büyücü yetenekleri bulunmaktadır.
İmalat Yetenekleri: imalat yetenekleri kısmında marangozluk, demircilik, aşçılık, terzi, tamircilik, yazıcılık ve benzeri yetenekler bulunmaktadır.
Hasat Yetenekleri : Hasat yetenekleri adında anlaşılacağı üzere avcılık ve madencilik gibi yetenekleri içermektedir. Hasat yeteneğinde balıkçılık, odunculuk ve madencilik bulunmaktadır.
Düzenbaz Yetenekleri: Düzenbaz yetenekleri oyun içerisinde hırsızlık,zehirleme, iz sürme, gizli yürüme gibi yetenekleri içermektedir.
Hazine Avcılığı: Hazine avcılığı yeteneğinde haritacılık, tuzak bozma ve çilingir gibi yetenekler bulunmaktadır.
Ozan Yetenekleri: Discordance, peacemaking, musicianship gibi ozan yetenekleri bulunmaktadır.

Ultima Rol Play (RP) Nedir?


Rol play kelime anlamı ile rolleşmek, rol yapmak anlamına gelmektedir. Ultima online ve benzeri oyunların geliştirilmesi ve popülaritesinin olmasının en temel nedeni oyuncuları oyun içerisinde bir rollerinin olması ve rol yapmak amacı ile yapılmış olan oyunlardır.

Power Play Nedir?


Power play oyuncuların rol yapmak amacı ile kullanmış oldukları Rol play'de oyun içerisinde daha güçlü, daha zengin veya en iyi olmayı amaç edinmiş olanlar için oyuncuların kendilerinin belirlemiş olduğu bir yöntemdir.

Versus Player Nedir?


Versus player bir diğer adı ile pvp'nin kurulmasında ki en büyük amaç Ultima online oyunu içerisinde oyuncuların adaletli, güvenli, hilesiz ve eşit bir oyun deneyimi sağlamak amacı ile kurulmuştur. Versus sunucusu içerisinde oyunculardan bir kar gütmeden tamamen oyuncuların oyundan haz alabilmeleri amacı ile kurulmuş olan Versus player sunucusu Ultima online oyuncularına sade, adaletli ve hile olmayan bir oyun deneyimi sunmaktadır. Versus Player rol oyunlarının içerisinde temel olarak aynı işlev ve oynanış deneyimi sunmakla birlikte “oyuncuya karşı oyuncu” olarak isimlendirilmektedir. Fakat oyuncular arasında Versus Player “pvp” olarak isimlendirilmektedir.

YORUMLAR (0)

Henüz yorum yapılmamış.

BENZER SAYFALAR