uo.stratics -  07-04-2024 20:51
https://www.uo-developer.com/images/pages/roleplaypage.png


Rol oynamanın harikalarında ilk adım Çaylaklığı geçmektir.

A) Yapabildiğiniz kadar çok şeyi nasıl yapacağınızı öğrenin, böylece her zaman diğer oyunculara nasıl yapılacağını sormazsınız: sorular. Oyunda oynama şeklinizi etkileyebilecek değişiklikleri öğrenmek için Origin'in güncelleme merkezini sık sık ziyaret edin.

B) Oyunun genel hissini alın, birkaç savaşta savaşın, birkaç kez ölün. bazı insanlarla konuş. Makrolarla oynayın ve bunları etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenin.

C) Hala bir "acemi" iken, insanlarla teknik soruları, hataları, PK yapmayı veya hile yapmayı (yapmamak zordur ama yapılabilir) ve hatta beceri yüzdelerini tartışmadan konuşmayı deneyin. Karakterinizi kendinize saklayın, ne kadar iyi/kötü olduğunuzu kimsenin bilmesine izin vermeyin. Kağıt bebeğinizin üzerinde gördükleri dışında kimsenin içeri girmesine izin vermeyin. Rol oynamak iyi bir şey değil... mesela daha önce D&D oynamışsanız, neden bahsettiğimi anlarsınız. Sadece iki kişi biliyor... DM (zindan ustası) ve sen. Kimsenin beceri seviyenizin ne olduğunu bilmesine izin vermeyin. Kasabada insanların "%88 demircim var!" dediğini görmek sinir bozucu oluyor. (Eğer kibirli bir demirci olsaydınız) şunu söylemek daha iyi olurdu: "Ben Vesper sokaklarında yürüyen en büyük demirciyim, siz ("hepiniz" anlamına gelir) silahlarımı satın almanız akıllıca olur, çünkü onlar başarısız olmayacaklar savaştasınız."

D) İnternet dilini mümkün olduğunca öldürmeye çalışın. Örneğin. gülen yüzler, , vb.. LOL.. brb.

1) Ancak kriz ve savaş zamanlarında, kişinin hayatı tehlikedeyken "Hemen geri döneceğim" yazarak zaman harcamak istemezsiniz. Yani kısaltmanın UO oyununda yeri var . Asla yapamayacağınız durumlarda rol oynamaya çalışmamalısınız. Yalnızsanız, savaşta, zindanda gezinirken veya rol oynamanın zor olduğu diğer durumlarda: yapmayın. Muhtemelen kendini öldürteceksin. Rol oynamak pastanın kreması gibidir, eğlenmek için bunu kendi avantajınıza kullanın.

E) bunun yerine * bunun gibi * örneğin * gülümsemeler *, * osuruk * vb. gibi ifade mesajları kullanın.
Eğer bunu bir saat kadar yapabiliyorsanız, acemiliği geçmişsiniz demektir ve daha büyük ve daha iyi Rol Oynama tekniklerine geçmeye hazırsınız demektir.

Neden rol oynamamız gerekiyor?
Herkesin rol oynamasının tek nedeni eğlenmektir. Ultima Online sonuçta bir oyun ve biz oyunları eğlenmek için oynuyoruz. Rol yapmaktan keyif almıyorsanız yapmamalısınız. Ancak sonuç olarak rol yapma, kendi karakterinizi ve size ait olmayan bir kişiliği geliştirmenin bir yoludur. İnternet, gerçek kişiliğinizi başkalarından gizlemenize tamamen olanak tanır. İnternetin anonim doğasını kendi avantajınıza kullanın. Bu rol oynamanın bir parçası.
Henüz yorum yapılmamış.


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : Henüz Oylanmamış   
Oylar: 0

BENZER SAYFALAR