uo.stratics -  07-04-2024 21:09
https://www.uo-developer.com/images/pages/roleplaypage.png


Artık rol oynama hakkında biraz daha bilgi sahibi olduğunuza ve hatta biraz pratik yapmış bile olabilirsiniz. Ancak sizinle birlikte rol oynayan, kabul edici bir arkadaş grubunuz yoksa bunun size pek bir faydası olmayacaktır. İşin en önemli kısmı da bu; eğer etkileşim kuracak arkadaşınız yoksa, iyi gelişmiş bir karaktere sahip olmanın ne faydası var. Bu aynı zamanda karakterinizin gelişimi için de çok önemlidir. UO'nun her bir 'parçasında' muhtemelen birkaç rol oynayan grup bulunabilir ve her birinin kendi "kişiliği" vardır.
Tutarlı bir buluşma yerinin olması da önemli olduğundan, parçanızdaki rol oyuncularını bulun ve genellikle nerede buluştuklarını öğrenin. Genellikle rol oyuncuları, oyuncular tarafından yönetilen kasabalarda ve oyuncular tarafından yönetilen kuruluşlar çevresinde bulunabilir .

Bilmeniz gereken bir diğer çok önemli şey, 'saldırgan' oyuncularla, kavga başlatmak için size kasıtlı olarak hakaret eden veya sadece kendi sadist zevkleri için hakaret eden oyuncularla nasıl başa çıkılacağıdır. Şahsen benim hücum oyuncularına karşı yüksek bir toleransım var, ancak birçok oyuncunun böyle bir toleransı yok ve burada bunlarla başa çıkmanın yollarını listelemeye çalışacağım.

Her Rol oyuncusu eninde sonunda kendini beğenmiş bir yorumla karşılaşacaktır: "90'ların İngilizcesini konuş, çünkü burası 90'lar" veya "Neden bu kadar aptal konuşuyorsun" veya rol oynayan bir bireyle uğraşmaktan hoşlanmadıkları anlamına gelen bir şey ve onlar herkes gerçekte olduğu gibi davranmalı. Bu sözler, istekli rol oyuncusu için cesaret kırıcı olabilir, ancak inançlı olun. Böyle bir zihniyet bekleniyor. Genellikle bu türlere rol oynamaya devam ederseniz, sonunda hüsrana uğrayacaklardır. "Ah dostum, iki gün daha konuşamam."

PK'ler (Oyuncu Katilleri): Etkileşim kurmak veya rol oynamak neredeyse imkansızdır. Genellikle gruplar halinde seyahat ederler ve oyuncuya karşı oyuncu savaşında (PvP) çok deneyimlidirler, rol oyuncuları genellikle arkadaşlarıyla etkileşimde bulunmak için daha fazla zaman harcarlar ve PvP konusunda pek deneyimli değillerdir. Bir arkadaşım Mars Saldırıları filmindeki PK'lerin zihniyetini uzaylılara benzetmişti . Pazarlık yapmıyorlar, önce vuruyorlar, sonra soru soruyorlar. Hayaletim PK'ler tarafından birkaç kez sorgulandı. PK olduğunuzda çok üzülebilirsiniz, ancak OSI PK yapmayı saldırgan bir davranış olarak görmez ve söz konusu PKer daha önce hayaletinizi veya oyuncunuzu sözlü olarak rahatsız etmediği veya taciz etmediği sürece PKing raporları hakkında hiçbir şey yapmayacaktır. ya da cinayetten sonra.
Henüz yorum yapılmamış.


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : Henüz Oylanmamış   
Oylar: 0

BENZER SAYFALAR