UO-Dev Arama

 İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar

Nelp.


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Neophyte
Online durumu
Toplam Mesaj: 1
Oyun Tarzı:
Emulatör: SunUO
Tecrübe: Scripter
Yaş: 49
Mesaj #97121   26-02-2019 21:12 GMT    
        
Merhaba arkadaşlar,

2003 yılında başladığım ultima-online hayatımı 22 Şubat 2019 tarihi itibariyle sonlandırmış bulunmaktayım.
8 yıllık Evaluate döneminden bu yana bir çok insan tanıdım bir çok kişiyle münakaşaya girdim ama bunun oyun olduğunu hiç bir zaman unutmadım. Evet Evaluate benim yerimde çok ayrı yeri var bu yüzden bir çok insanın kalbini kırdım.
Benim için bu defter bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Hiç bir şekilde hiç bir platformda ultima online ismi geçen hiç bir yerde bulunmayacağım.
Sağlıcakla kalın, hoşçakalın.

http://www.eva.gen.tr/8-yil.....bizler-tarafindan-bitti/
Kod:
Sevgili, Değerli Evaluate’de oynamış ve Yıllardır bizimle olan oyuncularımız;

Öncelikle bu yazı uzun olacak bundan dolayı özür dilerim ancak 8 yıllık bir geçmiş bu yazıya sığdırmaya çalışacağım…

Daha 17 yaşındayım, bir yaz ayı çevremdeki insanların bu Projeyi hayata geçirmem konusunda çok ısrarcı olmuşlardı. Kıramadım, yapamadım ve kolları sıvamaya başladım. Çok değil 2-3 hafta gibi bir sürede gerçekleşti bunca şey.
Hemen bir makina alıp, sunucu scriptlerini ayarladıktan sonra oturdum web sayfasını tasarlamaya. Web bitti oturdum World yapmaya.

Herşey bitti, gün verildi ve 5 Temmuz 2011 yılında “Evaluate Pvp” şahlandı. Açıldığı anda birden birer +100 oyuncuyu görmeyi başarmıştık günler geçiyordu 120-130-140-150-160 lar diye gidiyordu. Ancak bu sürede sorunlar vardı uyku uyumuyordum dışarı dahi çıkamıyordum çünkü sunucuda bir sorun olur insanlar şikayet etmesin diye.

İlk yaptırmış olduğumuz connectör sorunlu çıkmıştı 2-3 gün sonra hemen bir yenisini farklı bir kişiye yaptırmıştık ne olsun kendisi de bir dolandırıcı çıkıp 170 playerı olan sunucuyu yok etmeye çalışıyordu ki fark ettik. Zeki abimize ulaştık (WildGenie) hemen bize bir connectör yaparak 3-4 yıl kullandık. Başarımız her geçen gün büyüyordu insanlar 7-24 actionun sefasını  sürüyorlardı resmen.

Sorunlar bitmiş, Eylül ayı gelmiş artık gönül rahatlığıyla dışarı çıkabiliyor gözüm arkada kalmıyordu.

Yıllar geçiyor Evaluate her geçen gün insanların kalbinde taht kurmaya devam ediyordu. Bu böyle giderken tabiki saldırılar, iftiralar devam etmekteydi. Her birine karşı dik duruşumla karşı geldim ve başardım.

Bugün Evaluate tam 8 yıldır yıkılmayan dev bir çınar haline geldi. Sunucuyu daha 17 yaşımdayken açmış 25 yaşına gelmiş birisi olarak artık daha fazla ilgilenemeyeceğim için devir etme kararı aldım. Evet zor oldu bu karar ancak yapmak zorundaydım sizler için mecburdum.

İnsanlar emek veriyor oynuyor ancak aktif bir yetkili bulamadığı için şikayetler ediyor, bırakıyorlardı.

Buraya çok şey yazar ederim ancak sözü fazlada uzatmak istemiyorum ancak bir Teşekkür etmek istediğim insanlar var.

Ekibim; gözüm kapalı her birine tek tek güvenebileceğim her birini en az 7 yıldır Evaluate‘de görev yapmış insanlar bu başarı hepimizin, hepimizin sayesinde oldu bu işler. Aramızdan Maranwe (Sezgin) evlendi ve Dünya tatlısı İkiz Bebekleri oldu. Pelias evlendi dünya tatlısı bir evladı dünyaya geldi, Morphine (Çağlar) evlendi. Her yıl nick değiştiren son nickiyle Purple (Ercan), Aeromatt  (Erhan), (Emektar adam Audace (Uğur, sen zor evlenirsin 😀 ) hepinize benim çektiğim eziyetlere ortak olduğunuz için çok teşekkür ederim iyi ki sizleri tanıdım iyi kide birlikteyiz ve birlikte olmaya devam edeceğiz. Çok güzel günler geçirdik ve geçirmeye de devam edeceğiz. Devir kararını bildirdiğimde onlara bana söyledikleri ilk şey “Nasıl, Kime? Neden” gibi sözler değil, “Hayırlısı olsun bizler oyun için birlikte değiliz, aileyiz artık” dediler.

Kısacası;

5 Temmuz 2011 yılında açmış olduğum Canımdan,Kanımdan bir parçası gibi olmuş Evladım gibi sevdiğim açıldığı günden beri her türlü saldırılara göğüs geldiğim, Her platformda yapılan karalama kampanyalarına tek başıma karşı durduğum, Hayatımın bir parçası olan 8 Yıllık “Evaluate” sunucusundan an itibariyle ben ve ekibim 21 Şubat 2019 tarihinden itibaren yokuz.

Sunucuyu devir ettiğimiz arkadaşa çıktığı bu zorlu yolda Başarılar dilerim, umarım Evaluate uzun  yıllar devam eder çünkü Evaluate artık Ultima-Online’nin son kalesi.

Hoşça kalın…

SAYGILARIMLA
MUSTAFA SEVİNDİKYazar

Abadan


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Expert
Online durumu
Toplam Mesaj: 493
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Scripter
Yaş: 28
Mesaj #97122   27-02-2019 09:01 GMT    
        
Bu sunucu Redbull ile açılmadı mı yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.


 armin

Yazar

Grandfather


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 27
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 26
Mesaj #97126   28-02-2019 07:40 GMT    
        
Bu yazıları okurken duygulandığımı belirtmek isterim. Özellikle " çok kişinin kalbini kırdım " adlı cümlende kayboldum.

Kalp kırmaktanda daha kötüsü haklarına girdin, bu haklardan dolayı vicdanın rahat olacak mı? özellikle belirtmek isterim ki 2017 mi 2018 tarihinde mi ne hanedanda oynuyordum. mustafaa sevindik yapıyor denildi sunucu açacağı sıra uğraşıyor denildi. 4-5 kezden sonra oyunu bıraktım. Oyun oynadığım süre zarfında market almak istedim. sms atmamın yeterli olacağını söylediler 30 tl alacakken 60 tl bağış yaptım. Yani anlatmak istediğim adamların oyununa değil bizim oyunumuza ve + olarak sms atılan bağışlara engel oldun Mustafa Sevindik.Çoğu sunucu sahibi ve oyuncuuyu oyunlardan soğuttun. Yazdığın tüm +150 playerı mertlikle değil namertlikle kazandın. Şuanda bırakıp gidiyorsun.Lakin herkesin aklında ( yakın arkadaşların dahil olmak üzere ) ...... " noktayı doldur. Bu şekilde kalacaksın .
" Ayriyetten UO dünyası 5 kişi kaldığı zaman sana lanet edecektir. UO'yu bitirdin.
Yolun açık olsun


 Royal, Skylord-Hanedan

Yazar

Reborn.gen.tr


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 40
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 29
Mesaj #97129   02-03-2019 14:35 GMT    
        
Ultima Online' nin hastalıklı karakteri olarak Grandfatherin dediği gibi sunucuna oyuncu kazandırmak için iyisiyle kötüsüyle her yolu deneyip başarılı da oldun.

Reborn UO olarak sunucumuza yaptığın saldırıları hiç unutmayacağız. Ayrıca hastalıklı kişiliğini de. Türkiye de Ultima Onlinenin önüne taş koyan sayılı isimlerden birisin. Bu yüzden kendini tebrik edebilirsin.

Karakter olarak seni zaten herkes çok iyi tanıyor. Hayatta başarılar diliyorum. Genelde gerçek hayatta da her türlü hileye hurdaya başvuran çalan çırpan kişiler hep iyi yerlere gelmiştir. Eminim iyi yerlere ulaşacaksındır.


 Skylord-Hanedan

Yazar

RabbitKiller


UO-Dev Üyesi
Skill Title: Novice
Online durumu
Toplam Mesaj: 25
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Player
Yaş: 33
Mesaj #97131   04-03-2019 21:15 GMT    
        
sonunda gitti oyunun sonunu getiren kişi inşallah kurtulur oyun içinde bulunduğu durumdan


Only God Can Judge Me

Sayfalar: 1Benzer Konular

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Rome UO Devir29MirroR21-09-2015
Sözleşmeli askerliğim onaylandı gidiyorum sunuc...10Infinity05-10-2015
tamamen herşey dahil devir edilecek sunucu projesi2hodor19-08-2015
Evaluate Pvp Player Versus Player133Evadestek06-09-2019
Evaluate Power Play Aktif11Ristie08-07-2013


Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,