UO-Dev Arama

 

İçerde : 1 misafir, 0 üye : --- Sayfalar: 1
Yazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 1
Oyun Tarzı:
Emulatör: SunUO
Tecrübe: Scripter
Yaş: 51
Beğeni: 0
Mesaj #97121   27-02-2019 00:12 GMT    
     
Merhaba arkadaşlar,

2003 yılında başladığım ultima-online hayatımı 22 Şubat 2019 tarihi itibariyle sonlandırmış bulunmaktayım.
8 yıllık Evaluate döneminden bu yana bir çok insan tanıdım bir çok kişiyle münakaşaya girdim ama bunun oyun olduğunu hiç bir zaman unutmadım. Evet Evaluate benim yerimde çok ayrı yeri var bu yüzden bir çok insanın kalbini kırdım.
Benim için bu defter bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Hiç bir şekilde hiç bir platformda ultima online ismi geçen hiç bir yerde bulunmayacağım.
Sağlıcakla kalın, hoşçakalın.

http://www.eva.gen.tr/8-yil.....bizler-tarafindan-bitti/

Script Kodu:
Sevgili, Değerli Evaluate’de oynamış ve Yıllardır bizimle olan oyuncularımız;

Öncelikle bu yazı uzun olacak bundan dolayı özür dilerim ancak 8 yıllık bir geçmiş bu yazıya sığdırmaya çalışacağım…

Daha 17 yaşındayım, bir yaz ayı çevremdeki insanların bu Projeyi hayata geçirmem konusunda çok ısrarcı olmuşlardı. Kıramadım, yapamadım ve kolları sıvamaya başladım. Çok değil 2-3 hafta gibi bir sürede gerçekleşti bunca şey.
Hemen bir makina alıp, sunucu scriptlerini ayarladıktan sonra oturdum web sayfasını tasarlamaya. Web bitti oturdum World yapmaya.

Herşey bitti, gün verildi ve 5 Temmuz 2011 yılında “Evaluate Pvp” şahlandı. Açıldığı anda birden birer +100 oyuncuyu görmeyi başarmıştık günler geçiyordu 120-130-140-150-160 lar diye gidiyordu. Ancak bu sürede sorunlar vardı uyku uyumuyordum dışarı dahi çıkamıyordum çünkü sunucuda bir sorun olur insanlar şikayet etmesin diye.

İlk yaptırmış olduğumuz connectör sorunlu çıkmıştı 2-3 gün sonra hemen bir yenisini farklı bir kişiye yaptırmıştık ne olsun kendisi de bir dolandırıcı çıkıp 170 playerı olan sunucuyu yok etmeye çalışıyordu ki fark ettik. Zeki abimize ulaştık (WildGenie) hemen bize bir connectör yaparak 3-4 yıl kullandık. Başarımız her geçen gün büyüyordu insanlar 7-24 actionun sefasını  sürüyorlardı resmen.

Sorunlar bitmiş, Eylül ayı gelmiş artık gönül rahatlığıyla dışarı çıkabiliyor gözüm arkada kalmıyordu.

Yıllar geçiyor Evaluate her geçen gün insanların kalbinde taht kurmaya devam ediyordu. Bu böyle giderken tabiki saldırılar, iftiralar devam etmekteydi. Her birine karşı dik duruşumla karşı geldim ve başardım.

Bugün Evaluate tam 8 yıldır yıkılmayan dev bir çınar haline geldi. Sunucuyu daha 17 yaşımdayken açmış 25 yaşına gelmiş birisi olarak artık daha fazla ilgilenemeyeceğim için devir etme kararı aldım. Evet zor oldu bu karar ancak yapmak zorundaydım sizler için mecburdum.

İnsanlar emek veriyor oynuyor ancak aktif bir yetkili bulamadığı için şikayetler ediyor, bırakıyorlardı.

Buraya çok şey yazar ederim ancak sözü fazlada uzatmak istemiyorum ancak bir Teşekkür etmek istediğim insanlar var.

Ekibim; gözüm kapalı her birine tek tek güvenebileceğim her birini en az 7 yıldır Evaluate‘de görev yapmış insanlar bu başarı hepimizin, hepimizin sayesinde oldu bu işler. Aramızdan Maranwe (Sezgin) evlendi ve Dünya tatlısı İkiz Bebekleri oldu. Pelias evlendi dünya tatlısı bir evladı dünyaya geldi, Morphine (Çağlar) evlendi. Her yıl nick değiştiren son nickiyle Purple (Ercan), Aeromatt  (Erhan), (Emektar adam Audace (Uğur, sen zor evlenirsin 😀 ) hepinize benim çektiğim eziyetlere ortak olduğunuz için çok teşekkür ederim iyi ki sizleri tanıdım iyi kide birlikteyiz ve birlikte olmaya devam edeceğiz. Çok güzel günler geçirdik ve geçirmeye de devam edeceğiz. Devir kararını bildirdiğimde onlara bana söyledikleri ilk şey “Nasıl, Kime? Neden” gibi sözler değil, “Hayırlısı olsun bizler oyun için birlikte değiliz, aileyiz artık” dediler.

Kısacası;

5 Temmuz 2011 yılında açmış olduğum Canımdan,Kanımdan bir parçası gibi olmuş Evladım gibi sevdiğim açıldığı günden beri her türlü saldırılara göğüs geldiğim, Her platformda yapılan karalama kampanyalarına tek başıma karşı durduğum, Hayatımın bir parçası olan 8 Yıllık “Evaluate” sunucusundan an itibariyle ben ve ekibim 21 Şubat 2019 tarihinden itibaren yokuz.

Sunucuyu devir ettiğimiz arkadaşa çıktığı bu zorlu yolda Başarılar dilerim, umarım Evaluate uzun  yıllar devam eder çünkü Evaluate artık Ultima-Online’nin son kalesi.

Hoşça kalın…

SAYGILARIMLA
MUSTAFA SEVİNDİKYazar
Skill Title: Adept
Toplam Mesaj: 510
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 30
Beğeni: 25
Mesaj #97122   27-02-2019 12:01 GMT    
     
Bu sunucu Redbull ile açılmadı mı yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.


 armin, Redbull.

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 29
Oyun Tarzı:
Emulatör:
Tecrübe: Player
Yaş: 28
Beğeni: 6
Mesaj #97126   28-02-2019 10:40 GMT    
     
Bu yazıları okurken duygulandığımı belirtmek isterim. Özellikle " çok kişinin kalbini kırdım " adlı cümlende kayboldum.

Kalp kırmaktanda daha kötüsü haklarına girdin, bu haklardan dolayı vicdanın rahat olacak mı? özellikle belirtmek isterim ki 2017 mi 2018 tarihinde mi ne hanedanda oynuyordum. mustafaa sevindik yapıyor denildi sunucu açacağı sıra uğraşıyor denildi. 4-5 kezden sonra oyunu bıraktım. Oyun oynadığım süre zarfında market almak istedim. sms atmamın yeterli olacağını söylediler 30 tl alacakken 60 tl bağış yaptım. Yani anlatmak istediğim adamların oyununa değil bizim oyunumuza ve + olarak sms atılan bağışlara engel oldun Mustafa Sevindik.Çoğu sunucu sahibi ve oyuncuuyu oyunlardan soğuttun. Yazdığın tüm +150 playerı mertlikle değil namertlikle kazandın. Şuanda bırakıp gidiyorsun.Lakin herkesin aklında ( yakın arkadaşların dahil olmak üzere ) ...... " noktayı doldur. Bu şekilde kalacaksın .
" Ayriyetten UO dünyası 5 kişi kaldığı zaman sana lanet edecektir. UO'yu bitirdin.
Yolun açık olsun


 MagLor, Royal, JokerSivana, Skylord-Hanedan

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 40
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: 0.56b
Tecrübe: Diğer
Yaş: 31
Beğeni: 4
Mesaj #97129   02-03-2019 17:35 GMT    
     
Ultima Online' nin hastalıklı karakteri olarak Grandfatherin dediği gibi sunucuna oyuncu kazandırmak için iyisiyle kötüsüyle her yolu deneyip başarılı da oldun.

Reborn UO olarak sunucumuza yaptığın saldırıları hiç unutmayacağız. Ayrıca hastalıklı kişiliğini de. Türkiye de Ultima Onlinenin önüne taş koyan sayılı isimlerden birisin. Bu yüzden kendini tebrik edebilirsin.

Karakter olarak seni zaten herkes çok iyi tanıyor. Hayatta başarılar diliyorum. Genelde gerçek hayatta da her türlü hileye hurdaya başvuran çalan çırpan kişiler hep iyi yerlere gelmiştir. Eminim iyi yerlere ulaşacaksındır.


 JokerSivana, Skylord-Hanedan

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 34
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Player
Yaş: 35
Beğeni: 7
Mesaj #97131   05-03-2019 00:15 GMT    
     
sonunda gitti oyunun sonunu getiren kişi inşallah kurtulur oyun içinde bulunduğu durumdan


 MagLor
Only God Can Judge Me

Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 12
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Beğeni: 2
Mesaj #102280   17-08-2021 13:24 GMT    
     
Eva sunucusuna sonradan dahil olduğunu keşke belirtseydin ve Evaluate sunucusu Flame , Redbull , ve Ufuk nickname hatırlayamadım tarafından 3 kisi olarak başlanan bir proje idi ve sunucuyu ilk actıktan sonra Mustafa arkadasımız sunucumuza Görevli olarak alınmıştı ve 9 aylık ilk serüven sonuna kadar Admin plevel 6 görevi almıştı ve sonradan flame ile kapatma kararı aldık ve kapatmıştık. Sonrasında bana ulaşıp tekrardan acalım diyip ikna etme çabalarından sonra hadi acalım dedim. Yani bu isim Evaluate Flame e aittir 3 saat düşünmüştük ve site tasarımını ilk olarak yapan kiside kendisidir bu detayları atlaman üzdü. Kısacası Ben ve Flame olmadan Evaluate diye bir şey olamaz bu isim ne Mustafa sevindik arkadasa aittir nede bir başkasına bilen biliyor zaten neyse dipnot düşeyim dedim.Ultima Camiasına Geri döndüğümüde belirtmek isterim.
Ha simdi siz inanmazsınız mustafa sevindik arkadası ultimada ilah sanan arkadaslara kanıt olarak sunu bırakayım belki okursunuz

Flame Ropörtaj
https://www.uo-developer.com.....-ve-uodev-roportaji.html


Son güncelleme: Redbull. tarafından 17-08-2021 14:13 GMT, 111 Gün önce düzenlendi.


 MagLor
Kral Geri Döndü.

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 175
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 37
Beğeni: 26
Mesaj #102282   17-08-2021 15:09 GMT    
     
Şahsi olarak kendisini tanımam. Kimdir bilmem hakkındaki söylentiler ise duyduğumuz kadarı, bilgim ve ilgim hiç bir zaman olmadı ama yazma gereği duydum çünkü son mektubunda oyunu çok sevdiğini ancak (ailene) vakit ayırmakta sorun yaşadığını belirttiğin için bırakıyorsun Ailene diye belirttim kibarca yoksa kişisel ihtiyaçları mutlaka olacak insanız ve birde Ultima Online'nın bir oyun olduğunu söylediğin için. Bende buna istinaden sana cevaben söylentilerin %1'ini bile yaptıysan Mustafa yatacak yerin yok demek istiyorum . Kızıyorum gerçekten çok kızıyorum ne istediniz bu oyundan ? Paranız mı yoktu para kazanma arzusu mu ? Adrenalin mi ? Bu Ego niye ulan alt tarafı bir oyundu yahu !!

17 yaşımda girdim bu işe diyorsunda hadi Ergenlik çağındaydın ozamanlar 8 yıl boyunca hiç mi büyümedin ? Söylesene sen bu yaptıklarınla kendini ne konumda görüyorsun hakkaten vicdanen rahatsan hiç problem yok ama bitirdiniz kininizle şu güzel oyunu tebrik ederim yolunuz açık olsun umarım dahada kitletmezsiniz.

Ayrıca burada Mustafa söz konusu olduğu için ve Ultimaya zarar verdiği içim sitem ediyorum dediğim gibi sahsi olarak değil söylemlerim tamamiyle Ultimaya zarar verenlerin geneli için söylüyorum umarım hepiniz gidersiniz ve birdaha dönmezsiniz.

Hepinize çoook teşekkür ederiz Allah razı olsun...


Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 12
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Beğeni: 2
Mesaj #102283   17-08-2021 16:58 GMT    
     
Beyler madem bu kadar oyunun icine etti diyorsunuz ama 7 senedir yoktum ve hiç mi bu adama karsı bir hamle yapacak kadar bilgi sahibi olmadınız mı ? hatayı biraz kendinizde arayın. Ve bu adamı bu kadar büyütmeyin ciddiye almıssınız 7 senedir Uo nun Kurucusu yapmıssınız adamı yazık vallahi neyse artık BEN BURADAYIM. TEKRARDAN BAŞLAMAK İSTERSE SAVAŞA BAŞLAYABİLİRİZ GÜCÜ YETEBİLİRSE TABİ. EVA KONUSUNDADA ACINDIRMA YAPMA İNSANLARA.


Kral Geri Döndü.

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 175
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 37
Beğeni: 26
Mesaj #102284   17-08-2021 17:43 GMT    
     
Alıntı
Redbull. :
Beyler madem bu kadar oyunun icine etti diyorsunuz ama 7 senedir yoktum ve hiç mi bu adama karsı bir hamle yapacak kadar bilgi sahibi olmadınız mı ? hatayı biraz kendinizde arayın. Ve bu adamı bu kadar büyütmeyin ciddiye almıssınız 7 senedir Uo nun Kurucusu yapmıssınız adamı yazık vallahi neyse artık BEN BURADAYIM. TEKRARDAN BAŞLAMAK İSTERSE SAVAŞA BAŞLAYABİLİRİZ GÜCÜ YETEBİLİRSE TABİ. EVA KONUSUNDADA ACINDIRMA YAPMA İNSANLARA.Elinden geleni yapmaya çalışanlar olmuştur tabi ancak konu başlangıç tarihine baktımda hortlatmışsın be Redbull 7 yıldır yokum diyorsunda yeniden savaş çıkartmayamı geldin Savaşın abicim nesli tükenmek üzere olan bir oyunun köküne bir kibritte siz çakın yakın bitsin gitsin herkes rahatlasın ohh miss.


 Redbull.
Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 12
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Beğeni: 2
Mesaj #102285   17-08-2021 17:57 GMT    
     
Alıntı
Jada :
Alıntı
Redbull. :
Beyler madem bu kadar oyunun icine etti diyorsunuz ama 7 senedir yoktum ve hiç mi bu adama karsı bir hamle yapacak kadar bilgi sahibi olmadınız mı ? hatayı biraz kendinizde arayın. Ve bu adamı bu kadar büyütmeyin ciddiye almıssınız 7 senedir Uo nun Kurucusu yapmıssınız adamı yazık vallahi neyse artık BEN BURADAYIM. TEKRARDAN BAŞLAMAK İSTERSE SAVAŞA BAŞLAYABİLİRİZ GÜCÜ YETEBİLİRSE TABİ. EVA KONUSUNDADA ACINDIRMA YAPMA İNSANLARA.Elinden geleni yapmaya çalışanlar olmuştur tabi ancak konu başlangıç tarihine baktımda hortlatmışsın be Redbull 7 yıldır yokum diyorsunda yeniden savaş çıkartmayamı geldin Savaşın abicim nesli tükenmek üzere olan bir oyunun köküne bir kibritte siz çakın yakın bitsin gitsin herkes rahatlasın ohh miss.haha doğru diyorsun dostum. Tanımam seni ama Ultima online bilirsiniz ki her zaman kaosla beslenir. Ve zaten ultima online çoktan bitmiş durumda bu benim için sadece tekrardan eski bir hobime geri dönmek. Aynen hortlattım çünkü Benim bana ve Kardeşim Flame e ait olan ismi emeği o duruma getiren bizler hakkında yalan yanlış konusup kendisinde hak görüp piyasada bizlerde yokuz at koşturmuş. Bu zamana kadar onun dediklerine illa inanan vardır inanmamaları için hepsinin kendini ciguli gibi sempatik göstermeye çalışmasına inanan varsa inandıkları ve güçlü gördükleri kişinin sahtekarlıgını ve yalan konusacak kadar gücsüzlüğünü görsünler istediğimdendi.

Savaşta cıkarabiliriz keyifli ve güzel olabilir Ama tekrar ultima online tadı aldırmak icin geri döndüm ben. Söndürmek için gelmedim


dipnot : Bu arada kendisinin sunucuyu sattıgını duydum ama kendisinin olmayan bir şeyi satmakta sahtekarlıktır.Emek verilebilir ama geçmişteki bu ismin asıl yaratıcıları hak sahipleri olan insanları ciğneyip satamaz. Satsada sattıgı sunucu verim alamaz.


Kral Geri Döndü.

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 175
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 37
Beğeni: 26
Mesaj #102295   17-08-2021 20:01 GMT    
     
Kaos'u icat eden Türk milleti vallahi bak Yurtdışında player savaşı yapılmıyor isteyen istediği yerde oynuyor bizde yok ama olmaaaz 10 player daha fazla olmalıyım yok efendim 100 kişiyi geçeceğim;

he birde bu oyuncuları sömürenler var Cem Yılmaz'ın stand-up gösterisindeki bir bölümde dediği gibi Türk milleti kafayı anca kurnazlığa çalıştırıyor (beton, demir hesabı) Ulan 100 player olsa 10'ar tl satış yapsam ohh mis 1000 tl cukkalarım diye düşünerek bir yere varamazsın milleti sömüreceksen niye açtın ulan o sunucuyu derler adama maçan sıkıyorsa gireceksin bu işe milleti sömürmek için değil.

Şuan hali hazırda sunucum var 2021 yıl başından beri açık 10-15 kişi fazlasın da gözümüz mü var? yok milleti çekmek için başka sunucularamı saldırıyoruz hayır; isteyen oynasın istemeyen oynamasın abicim kimseyi zorla kulağından tutup getirmiyoruz, kimsenin parasını da istemiyoruz; lakin oyuncular bu seferde para verelim bize skill ver diyor zamanımız yok diyor yani durum böyle (Kişisel düşüncem şudur ki; insanların zamanı olmayabilir, oyun oynamak isteyebilir vakti olmadığı için para karşılığında yetenek alıp aksiyon yapmak isteyebilir he bu durumda oyuncudan alınacak bir para yada bağış iyi bir geri dönüşüme gitmezse eğer (Sunucu masrafları hariç) Öldüğümde kimseye arkamdan laf ettirmem yedi yuttu kaçtı battı dedirtmem.)

Benim adım Yusuf ben yıllarımı verdim bu işe Ultima 2 oynayarak başladım 20 yılı aşkın süredir aktif olarak Ultima Online camiasında sessiz sedasız takılan pek tanınmayan bir insanım (Sıradan) tanıyan tanımayan herkese selam olsun Amentesin ilk Scripteriyim kimse bilmez ama bunu kendimi tatmin etmek için değil gerçek olduğu için yazıyorum bir çok sunucuda görev aldım birçok projede başı çektim tuttu tutmadı diye hesap yapmadım ömrümü verdiğim hiçbir projemde emek verenin emeğine haksızlık etmedim hiçbir şartta edit basmadım ve bu mottomdan asla vazgeçmedim vazgeçmeyeceğim kardeşim de olsa .

Bu saatten sonrada bizim kaos ihtiyacımız yok birleşmeye ihtiyacımız var vallahi usandım artık bunu söylemekten

Yeterrr daaa Bıkmadınız mı?


 Skylord-Hanedan
Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 12
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 31
Beğeni: 2
Mesaj #102296   17-08-2021 23:03 GMT    
     
Alıntı
Jada :
Kaos'u icat eden Türk milleti vallahi bak Yurtdışında player savaşı yapılmıyor isteyen istediği yerde oynuyor bizde yok ama olmaaaz 10 player daha fazla olmalıyım yok efendim 100 kişiyi geçeceğim;

he birde bu oyuncuları sömürenler var Cem Yılmaz'ın stand-up gösterisindeki bir bölümde dediği gibi Türk milleti kafayı anca kurnazlığa çalıştırıyor (beton, demir hesabı) Ulan 100 player olsa 10'ar tl satış yapsam ohh mis 1000 tl cukkalarım diye düşünerek bir yere varamazsın milleti sömüreceksen niye açtın ulan o sunucuyu derler adama maçan sıkıyorsa gireceksin bu işe milleti sömürmek için değil.

Şuan hali hazırda sunucum var 2021 yıl başından beri açık 10-15 kişi fazlasın da gözümüz mü var? yok milleti çekmek için başka sunucularamı saldırıyoruz hayır; isteyen oynasın istemeyen oynamasın abicim kimseyi zorla kulağından tutup getirmiyoruz, kimsenin parasını da istemiyoruz; lakin oyuncular bu seferde para verelim bize skill ver diyor zamanımız yok diyor yani durum böyle (Kişisel düşüncem şudur ki; insanların zamanı olmayabilir, oyun oynamak isteyebilir vakti olmadığı için para karşılığında yetenek alıp aksiyon yapmak isteyebilir he bu durumda oyuncudan alınacak bir para yada bağış iyi bir geri dönüşüme gitmezse eğer (Sunucu masrafları hariç) Öldüğümde kimseye arkamdan laf ettirmem yedi yuttu kaçtı battı dedirtmem.)

Benim adım Yusuf ben yıllarımı verdim bu işe Ultima 2 oynayarak başladım 20 yılı aşkın süredir aktif olarak Ultima Online camiasında sessiz sedasız takılan pek tanınmayan bir insanım (Sıradan) tanıyan tanımayan herkese selam olsun Amentesin ilk Scripteriyim kimse bilmez ama bunu kendimi tatmin etmek için değil gerçek olduğu için yazıyorum bir çok sunucuda görev aldım birçok projede başı çektim tuttu tutmadı diye hesap yapmadım ömrümü verdiğim hiçbir projemde emek verenin emeğine haksızlık etmedim hiçbir şartta edit basmadım ve bu mottomdan asla vazgeçmedim vazgeçmeyeceğim kardeşim de olsa .

Bu saatten sonrada bizim kaos ihtiyacımız yok birleşmeye ihtiyacımız var vallahi usandım artık bunu söylemekten

Yeterrr daaa Bıkmadınız mı?Memnun oldum yusuf kardeş. Benimde ismim Kerem tanıyan tanımayana selam olsun buradan. Biz bu dediklerini zamanında yapmak icin çok uğraştık birleşelim tek bir sunucu olsun Bütün herkez zevk alsın tek clientten giriş olsun pvp si pp si Rp si olsun bunları 2010 senelerinde konuşuyorduk kafaya oynayan sunucular vardı hepsinin sahipleriyle oturup konuşmusuzdur.Buna şahit olan arkadaslarım vardır bir tanesi hatta Rawnos ( okan ) dır. Onada sorabilirsiniz yani dediklerin için biz zamanında çok uğraştık. Ama gel gör ki 50 100 oyuncu gören sunucuların sahipleri Ego belasından kurtulamayıp hırslara kapılıp saldırılara geçtiler ve kendi kazdıkları kuyulara düştüler. Yani demem şudur ki Bana nasıl yaklaşılırsa bende öyle yaklaşırım yusuf kardeş. Ama insanlarda egodur çakallıktır dolandırıcılıktır diz boyu oldugu için nesli tükenmekte olan oyunu ayağa kaldırmaya çalışmazlar. Örneğin suan kafada olan herhangi bir sunucu sahibi ile konussak senin sunucu adı altında pvp sunucusu acalım clientini kullanarak birleşmiş gibi gösterelim diye teklif edelim bakalım ne cevap verecek ben cevabı biliyorum şahsen yine dediğim gibi senin fikrin hoş güzel ama malesef olmayacak bir şey. Ama merak etmeyin yakında bütün dengelerin değişeceğine emin olabilirsiniz ben boş konuşmam bilen tanıyan bilir. Hayırlı akşamlar memnun oldum bu arada yusuf.


Kral Geri Döndü.

Yazar
Skill Title: Journeyman
Toplam Mesaj: 175
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Scripter
Yaş: 37
Beğeni: 26
Mesaj #102299   18-08-2021 12:36 GMT    
     
@Redbull.

Keremcim bende memnun oldum tanıştığıma Okan'ı geç tanımış olsamda mükemmel bir insandır kendisini severim bilir oda beni sever bilirim

Bu dediğin sunucu birleştirme olayına gelecek olursak onu hayata geçirmek imkansız aslında neden imkansız çünkü bireysel bir emek var ortada kimse o emeğe birisini dahil etmek istemez, remote verirmisin misal tanımadığın birisine vermezsin ama olay remote ile bitmiyor bende birleşsin istemem şahsen ama benim isteğim, ben bir sunucumu açtım tamam güzel sende aç Ahmet açsın Mehmet açsın sunucu çeşidi bol olsun ama kavga gürültü olmasın oyuncu seçsin kendi tercihini kendi yapsın oyuncu için adam bir tarafını yırtıyor tamam anlıyorum masrafın var destek olsun istiyorsun iyi güzel hoşda bu işe başlamadan önce bu yükün altından kalkarım diye girip kalkamayıp donateye yüklenenler var bu kişiler zaten çok tutunamıyor ama işte işi ticarete dökenler problem adam sunucuyu para kazanma amacıyla kuruyor emek değil derdi aman diyor adını değiştiririm menülerini değiştiririm yapıştır geç ben parama bakarım işte bu ticarete dökenler sayesinde bugün burada Ultima. Bu yüzdende oyuncu bıkmış vaziyette kime güveneceğini şaşırdı. Umarım sonu hayırlı olur.


Bu arada @canadapleasure tezgahı kurmuş abowww @TheRaskol Erdem nerdesin


Yazar
Skill Title: Novice
Toplam Mesaj: 12
Oyun Tarzı: Rp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Player
Yaş: 40
Beğeni: 0
Mesaj #102312   20-08-2021 10:36 GMT    
     
Alıntı
Redbull. :
Eva sunucusuna sonradan dahil olduğunu keşke belirtseydin ve Evaluate sunucusu Flame , Redbull , ve Ufuk nickname hatırlayamadım tarafından 3 kisi olarak başlanan bir proje idi ve sunucuyu ilk actıktan sonra Mustafa arkadasımız sunucumuza Görevli olarak alınmıştı ve 9 aylık ilk serüven sonuna kadar Admin plevel 6 görevi almıştı ve sonradan flame ile kapatma kararı aldık ve kapatmıştık. Sonrasında bana ulaşıp tekrardan acalım diyip ikna etme çabalarından sonra hadi acalım dedim. Yani bu isim Evaluate Flame e aittir 3 saat düşünmüştük ve site tasarımını ilk olarak yapan kiside kendisidir bu detayları atlaman üzdü. Kısacası Ben ve Flame olmadan Evaluate diye bir şey olamaz bu isim ne Mustafa sevindik arkadasa aittir nede bir başkasına bilen biliyor zaten neyse dipnot düşeyim dedim.Ultima Camiasına Geri döndüğümüde belirtmek isterim.
Ha simdi siz inanmazsınız mustafa sevindik arkadası ultimada ilah sanan arkadaslara kanıt olarak sunu bırakayım belki okursunuz

Flame Ropörtaj
https://www.uo-developer.com.....-ve-uodev-roportaji.html
Hoşgeldin başgan redbull hakkaten kanatlandırırmış kartallar gibi yükseklerden uçuyorsun Taliban kurallarıyla işleyen çöp pack ve sunucu için ne tatava yaptınız ya.Yazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 4
Oyun Tarzı: Pvp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: World Builder
Yaş: 30
Beğeni: 0
Mesaj #102348   01-09-2021 19:21 GMT    
     
hadi hayırlısı olsun diyelim inşallah eski günlerini aratmazYazar
Skill Title: Neophyte
Toplam Mesaj: 3
Oyun Tarzı: Pp
Emulatör: Sphere
Tecrübe: Diğer
Yaş: 33
Beğeni: 0
Mesaj #102408   27-09-2021 23:58 GMT    
     
Evanın gerçek sahibi dediği gibi Flame'dir ve pvp değil power playdi. Scripterda redbulldu. Bizde görev almıştık, ama kerem yanlış insandır.Sayfalar: 1


Benzer Konular :

KonularMesajlarSon gönderenTarih
Ultima Online Türkiye Devir Hk.20Phreak20-08-2021
Evaluate Pvp Pack Paylaşımı / Yeni Eva Deviri Hk.9TheRaskol20-03-2021
UO Türkiye Devir Hakkında19Krowaz19-03-2021
PvP Sunucu tamamen devir3MadamCoco12-01-2021
Evaluate PvP (UO Türkiye)3Zorbey06-01-2021


Kullanıcı Adı:Parola: Beni Hatırla?


Mythic broadsword sphereserver modernuo runuo ServUO JustUO

Keywords:

ultima online, RunUO, ultima online download, sphere scripting, role play, uo grafik, second age ultima, uo loop, macroman, pvp server, server kurulumu, sphere, multool, ml mulls, 56b 55r 55i, htmlgumps, client 4x, client edit, sphere release, osi, rp server, sunucular, ghost mouse, inside uo, kingdom reborn, stygian abyss, uo nasıl oynanır, mondain's legacy, age of shadows, world build, grandmaster, ultima online pvp, player dosyaları, ultima online indir, frp game, RunUO 1.0.0, razor, uo rice, hue editör, skill tools, ultima online patch, axis, world build, verdata, verdata patcher, map editör, gump editör, mul patcher, aos mulls, scriptler, anim edit, anim publish, hues mul, hosting vps, event dialog, account sistemi, skill gain, static yapımı,

UO-Dev Footer UO-Dev Footer