Bilinmiyor -  09-08-2009 01:45
EA Games çatısı altında devam eden Ultima Online'ın, gelişim projesi Kingdom Reborn hakkında bu ay yayınlanan bildiride yeni gelişmeler hakkında merak edilenler yanıt buldu.

Yayınlanan screen shotlar, bize EA Games Ultima Online ekibinin uzun yıllardır Offical sunucuların çatısı altında bu oyunu oynayanların yapmış olduğu önerileri ve değerlendirmeleri dikkate alarak bazı düzenlemeler yapmakta olduğunu gösteriyor. İlk görüntülerden bu yana geçen süre içerisinde herkes tarafından yadırganan insan animasyonlarının üzerinde yeni çizim çalışmaları yapıldığı ve eskiye oranla daha fazla yol katedildiği görülmekte. Özellikle kafa kısımlarında daha önce gözlemlenen rahatsız edici orantısızlık ortadan kalkarak insan grafiği daha estetik bir hal almış durumda. İlerleyen zaman diliminde dahada büyük gelişmeler yaşanacağını hesaba katacak olursak bizleri iyi bir proje bekliyor diyebilirim.

EA Games, Ultima Online ile özdeşleşen izometrik kamera açısından vazgeçmeyip mevcut grafiklerin sahip olduğu havayı bozmadan güncelleme amacında. Bu yüzden şuanda sahip olduğu 8 milyon oyuncuyla MMORPG türünün en popüler oyunu olan World of Warcraft ile grafiksel bir savaş yapmayacak. Grafiksel açıdan yapacağımız değerlendirme neticesinde Ultima Online hanesine bir eksi yazabiliriz. Bu eksiye rağmen EA Games'in esas amacı grafiksel bir savaşın içerisine girmekten ziyade oynanabilirliği olabildiğince geliştirip, sistem gereksinimlerini mümkün olduğu kadar düşük düzeye indirip geniş bir kitleye hitap edecek kavramlara sahip olmak böylece Ultima Online yenilenen yüzüyle eski popülaritesini yeniden kazanabilir. Oyunun mevcut haliyle bile offical sunucularında milyonlarca kişi tarafından oynandığını hesaba katacak olursak EA Games'in bu düşünceyle pekde hata ettiğini söyleyemeyiz.

Yeni client, profil görüntüleri, çantalar ve daha birçok konuyla ilgili merak edilen oldukça çok detay olduğunu bilen EA Games bizlere bunlarla ilgili görüntüleri 2007 yılına girdikten sonra sunmayı planlıyor. Yeni clientta bizleri bekleyen en güzel yeniliklerden biriyse günümüz MMORPG'lerinde sıkça görmeye alıştığımız kısa yol tuşları atamaya yarayan; dinamik eşyaların (iksir vs ), yeteneklerin ya da büyülerin atanabildiği macro barları olacak. Bunun yanı sıra role play için daha iyi bir ortam sunma gayesiyle karakterlerin eskiden sadece diz çökmek ve selamlamakla kısıtlı olan animasyonlarını artırarak geliştirmeyi planlıyor. Böylece Kingdom Reborn sayesinde temel kavramları içerecek davranışların animasyonlara aktarılmış olmasıyla beraber daha akıcı bir rol yapma imkanına sahip olunacak.

Müziklerinin günümüz MMORPG türlerinde ve diğer oyunlarda farklı bir yerinin olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Atmosferi yansıtan yerinde seçimler kullanıcıyı oyuna dahada çok bağlayan etkenlerden biri konumundadır. Bu eksikliğin bilincinde olan EA Games Kingdom Reborn ile beraber bizlere yeni oyun müzikleri daha gerçekçi ortam sesleri sunma amacıyla kapsamlı şekilde çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR (1)

TheRaskol 10-10-2009 03:10    
Grafikler Gayet güzel ama tabii ki tercihim 2d (:

BENZER SAYFALAR