UO-Dev -  04-08-2009 20:57
https://www.uo-developer.com/images/pages/karakter.jpg


Warrior (Savaşçı) Karakter:

Tamamen savaşçılık üzerine yaratılmış bir karakterdir. Sadece kılıç, balta, mızrak, bıçak vb. silahlar kullanırlar. Korumaları yüksek olduğundan fazla hasar almazlar. Bunlar Swordsmanship (kılıç ustalığı), Fencing (sivri uçlu kılıç ustalığı), Mace Fighting (sopa vb. silah ustalığı) ve Wrestling (güreşme) yeteneklerini kapsar.

Warlock Karakter:

Büyücülük ve savaşçılık yeteneğini aynı anda kullanan bir canlı olup, düşmanlarına hem büyü hem de kılıçla saldırabilir. Bu da onu bir ölüm makinesine çevirmektedir. Ancak kullanılması kolay değildir ve profesyonellik ister.

Archer (Okçu) Karakter:

Bu karakterler oyun içerisindeki altı adet yayı kullanarak savaşırlar. UO camiasında "arkacı" olarak nitelendirilirler, fakat oynaması zevklidir. Son vuruşları iyi yapabilirler ve savaşçı karakterlere yaklaşmadan saldırabildikleri için büyük bir avantaja sahiptirler. Okçu karaktere genel olarak bir başka yetenek daha kazandırılır. Bu karakterler, Necromancy veya Magery yeteneklerinden biri ile donatılırlar. Böylelikle mevcut Combolardan (hareketler dizisi) istifade ederek daha da etkili hale gelirler.

Mage (Büyücü) Karakter:

Sadece büyü yapabilen bir canlı olup, genellikle Warlock karakterlerinin arkasında zehir ve ateş atma görevinde kullanabilecek bir karakterdir. Fakat Warlock karakterinin eski önemini kaybetmesinden dolayı Mage karakter birincil bir yere yerleşmiştir.

Crafter (Zanaatkâr) Karakter:

Tamamen el sanatlarına odaklanmış ve evreni kendi etrafında döndüren bu üreticiler her yetenekten karakterlere eşya, zırh, silah vb. üretip satarlar, genellikle bu kişiler evrenin en zengin karakterleri olur. İyi bir Crafter olmak hiç kolay bir iş değildir. Özellikle Blacksmith (demirci) ve Tailor (terzi) için Runic kit olarak adlandırılan; daha güzel Property (özelliklere) sahip ve daha kaliteli Item (mal) ortaya çıkmasına olanak sağlayan araç gereci çıkarmak zor bir iştir. Bizim sunucumuzda bu olanağı artırmak ve bodcu piyasasını oluşturmak için özel bodcu sistemi oyunculara sunulmuştur. Bu sistem dahilinde, terzi ve demirci bodlarınızı bir karakterde toplayabilir veya başka bir kişiye devredebilir ya da satabilirsiniz.

Tamer (Hayvan evcilleştiricisi) Karakter:

Çoğu oyuncunun kullanmaktan büyük zevk duyduğu, olmazsa olmaz karakterlerden birisidir. Para kazanmak için Dungeon' larda (zindanlarda) güçlü yaratıkları öldürüp, bunların içinden çıkan altın ve güzel eşyaları toplayabilir. Aynı zamanda Championlarda (şampiyonlar-çok güçlü ve sihirli yaratıklar) Power Scroll (PS) düşürmek için kullanılır. Sahip olduğu yetenekleri kullanarak vahşi veya uysal yaratıkları (evcilleştirilebilir olması kaydıyla) evcilleştirebilir. Rare (nadir) binekleri evcilleştirmek suretiyle bunların satışından büyük paralar kazanabilir veya kullanmak suretiyle etrafa caka satabilir.

Role Play (Oyunun ruhuna uyma) Yapan Karakterler:

Bunlar daha çok oyunu role play olarak oynamak isteyen veya arada bir değişiklik yaratarak macera arayan kişiler tarafından kullanılır. Genel olarak herhangi bir tarifinin bulunmamasıyla beraber, bu karakterler: Fisher (balıkçı), Treasure (define) avcısı, Thief (hırsız), Beggar (dilenci) vb. gibi oynanması çok büyük kazançlar sağlamayan ancak inanılmaz zevk veren karakterlerdir. Bunlarla ilgili geniş ve detaylı bilgiler müteakip konularda ele alınacaktır.
Henüz yorum yapılmamış.


Üyelerin oylama ortalaması (10 dışında) : Henüz Oylanmamış   
Oylar: 0

BENZER SAYFALAR