Bilinmiyor -  11-09-2009 17:50
Ultima Online, Mythic Entertainment tarafından yapılmış ve EA Games tarafından 25 Eylül 1997'de piyasaya sürülmüş bir MMORPG oyunudur. Oyun Origin Systems tarafından tasarlanmış Ultima adlı oyun serisinin devamı niteliği taşır.

Oyun Evreni ve Oynanış
Oyun, serinin diğer oyunlarının da geçtiği Ultima evreninde geçmektedir. Oyundaki genel amaç, özetle, shard adı verilen çok sayıdaki sunucudan birine bağlanmak, burada bir karakter yaratmak ve bu karakteri olabildiğince geliştirmektir. Oyuncu, karakterini yaratırken onun ismini, fiziksel özelliklerini, yeteneklerini ve doğduğu şehri belirler. Karakter, doğduğu şehirde oyuna başlar. Oyuncu oyunu oynadığı sırada, önceden belirlenmiş kurallar çerçevesinde istediğini yapmakta özgürdür. Oyun grafikleri iki boyutlu ve izometriktir. Ses efektleri WAV formatında, müzikler ise MIDI ve MP3 formatındadır..

Eklenti Paketleri
Orijinal Ultima Online üzerine, oyunun devamlılığını sağlama amacıyla çeşitli eklenti paketi hazırlanıp piyasaya sürülmüştür. Bu eklenti paketleri oyuna yeni silahlar ve yaratıkların yanı sıra, yeni karakter sınıfları, hatta oyun içinde gidilebilecek yeni topraklar da sunabilmektedir. Şimdiye dek piyasaya sürülmüş sekiz adet eklenti paketi bulunmaktadır. Bu paketlerin isimleri ve piyasaya sürülüş tarihleri şöyledir:

0 Ultima Online 25 Eylül 1997
1 Ultima Online: The Second Age 1 Ocak 1998
2 Ultima Online: Renaissance 3 Nisan 2000
3 Ultima Online: Third Dawn 7 Mart 2001
4 Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge 24 Şubat 2002
5 Ultima Online: Age of Shadows 28 Şubat 2003
6 Ultima Online: Samurai Empire 2 Kasım 2004
7 Ultima Online: Mondain's Legacy 30 Ağustos 2005
8 Ultima Online: Kingdom Reborn 27 Haziran 2007
9 Ultima Online: Stygian Abyss 8 Eylül 2009

Stygian Abyss
Ultima Online için çıkartılacak olan son eklenti paketidir. Bu ek paket ile oyuncular Gargoyle ırkının diyarı olan Ter Mur'a girebilecekler ve oynanabilir ırk seçenekler arasına İnsan ve Elf'ten sonra Gargoyle'da gelecektir. Ayrıca yeni paket ile beraber Imbuing, Mysticism ve Throwing olarak üç yeni yetenekte gelmektedir.
Taming skilline sahip olan oyuncular için yeni binekler gelecek.
Ter Mur safe zone olmayacak. Bunun sonucunda faction savaşı burada da aktif olacak ve Player Killer(PK) lar yeni topraklara girebilecekler.
Yeni erişilebilir Peerless lar ve şimdiye kadar görülmemiş büyüklükte yeni bir zindan olacak.
Çok sayıda goblin kampı bulunuyor.
Ter Mur'da castle ve keep kurulamayacak, onun yerine en fazla 18x18 toprakların kurulmasına izin verilecek.

YORUMLAR (0)

Henüz yorum yapılmamış.

BENZER SAYFALAR